Slovan prehral s Čeľabinskom 1:3, diváci domácich hráčov vypískali

Gól nestrelil za Slovan ani Andrej Šťastný.
Gól nestrelil za Slovan ani Andrej Šťastný. (Autor: SITA)
Sportnet|30. sep 2015 o 19:33

Bratislavské publikum skandovalo v závere zápasu: My chceme Slovan!

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA 2015/16:

Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Miklík (Surový) - 14. Davidov (Popov, Glinkin), 40. Kokuiev (Quint), 50. Rybakov (Petrov)

Rozhodovali: Buturlin, Kulakov - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6883 divákov

Slovan: Garnett - F. Novák, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, V. Mihálik, Luža - Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, Surový, Bartovič - Skalický, Viedenský, Puliš

Čeľabinsk: Demčenko - Quint, Borodkin, Žuľdikov, Martynov, Davydov, A. Petrov - Jakuceňa, Osnovin, M. Ružička - Kokujov, Rybakov, Gubarev - A. Popov, Pestunov, Glinkin - Mokin, Glovackij, Afonasievskij

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nestačili v stredajšom zápase KHL na zimnom štadióne Ondreja Nepelu na Traktor Čeľabinsk a podľahli mu 1:3.

Zaznamenali tak druhú prehru v rade, v tabuľke Západnej konferencie majú na konte 19 bodov a patrí im 12. priečka.

V prvej tretine mali viac z hry hosťujúci hráči, ktorí sa v 14. minúte aj ujali vedenia zásluhou presilovkového gólu Davidova.

Slovanu sa podarilo znížiť asi pol minúty pred koncom prvého dejstva vďaka bojovnosti Surového a pohotovej strele Miklíka, ktorý tak zaznamenal premiérový zásah od návratu Slovana.

Druhá tretina bola plná šancí, no gól padol až v jej závere a do domácej bránky, presadil sa Kokuiev.

V 50. minúte upravil na konečné skóre Rybakov.

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia v piatok 2. októbra o 19.30 h opäť na domácom ľade proti Salavatu Julajev Ufa.

Priebeh:

Slovan nezačal pred vlastnými fanúšikmi najlepšie. V 3. minúte neustrážil Afonasievského, ktorý sa rútil sám na Garnetta a Luža ho zastavil iba faulom.

Traktor si tak hneď v úvode zahral presilovku a takmer ju aj využil. Růžičkova prudká strela zblízka však opečiatkovala len žŕdku. Na druhej strane pohrozil Nagy, no v šanci netrafil bránku.

"Belasí" si vytvorili ešte zopár nádejných príležitostí, ale opäť pohoreli v zakončení a nevedeli trafiť priestor bránky. Skalického pokus z uhla vo 8. minúte vyrazil Demčenko.

V 12. minúte sa z pravého kruhu natlačil pred bránku Jakucenja, Garnett si na jeho bekhendové zakončenie dal pozor. Prvý útok hostí však dostal Slovan pod veľký tlak, ktorý vyústil do vylúčenia Nagya a Traktor už druhú presilovku v zápase premenil.

Medzi kruhmi sa dostal k puku Davidov a tvrdou strelou príklepom rozvlnil sieť - 0:1.

V 16. minúte Garnett zachránil pri šanci Afonasievského. O minútu na to už hral v početnej výhode Slovan, ale až na Barkerovu strelu od modrej, ktorú nestihol tečovať Nedorost, toho veľa nevymyslel.

Demčenko si poradili aj s nádejnou strelou Šťastného. Všetko si však vynahradili v poslednej minúte po chybe obrany Traktora. Surový vypichol puk v útočnom pásme obrancovi, dostal ho medzi kruhy na Miklíka a ten prvýkrát od návratu do "belasého" dresu rozvlnil sieť - 1:1.

Druhá časť sa začala hrou 4 na 4. Po domácej chybe v rozohrávke sa dostali do prečíslenia Růžička s Osnovinom, ale veľkú šancu pokazili a Garnett si so skackajúcim pukom poradil.

Ďalšie krušné chvíle pre domáce tribúny prišli po vylúčení Sersena. Hostia boli opäť veľmi blízko ku gólu, ale Garnetta znovu zachránila žŕdka po strele Glinkina. Slovan sa vymanil spod tlaku až v 29. minúte po háku Růžičku.

Druhú presilovku v zápase zvládol už lepšie, nebezpečná bola najmä Surového strela a následná dorážka Bartoviča zo vzduchu, s oboma si ale poradil Demčenko.

Říhovi zverenci si v ďalších minútach vytvorili tlak, súpera točili v obrannom pásme, ale nedokázali nájsť recept na Demčenka. Nedorost prekorčuľoval poza bránku a chcel zasunúť puk za brankára, domáci už zdvíhali ruky nad hlavu, ale rozhodca rozpažil. Krátko pred koncom Švarného prudkú strelu z ľavého kruhu zastavila žŕdka a tak nakoniec platilo nedáš - dostaneš.

Štyridsať sekúnd pred koncom tretiny dostal puk za bránkovú čiaru Kokuiev. Rozhodcovia si celú situáciu ešte pozreli na videozázname a gól uznali - 1:2.

Slovan začal tretie dejstvo v oslabení, bez väčších problémov ho zvládol a vrhol sa do útoku.

Chýbali však premyslenejšie kombinácie a moment prekvapenia. Menšie šance mali Viedenský a po ňom Nedorost na trikrát nepretlačil puk do siete.

V 50. minúte sa hostia po dlhšej dobe dostali do útočného pásma a opäť udreli. Petrov prihral Rybakovovi a ten presnou strelou spoza obrancu upravil na 3:1 pre Traktor.

Slovan sa záverečnej desaťminútovke snažil spraviť niečo s výsledkom, ale znovu ich sklamala koncovka.

V 53. minúte Viedenský nabil do tutovky novému mužovi v "belasom" drese Pulišovi, ale ten šancu na premiérový gól zahodil a nechal vyniknúť Demčenka.

Domácimi nevyšla ani záverečná powerplay, a tak si pripísali ďalšiu domácu prehru.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Zápasy sú pre nás stále rovnaké. Vytvoríme si nejaké šance, ale nepremeníme ich a dostaneme gól. Zase hráme, dnes sme sa aspoň tlačili do bránky, ale potom dostaneme hlúpy gól a to nás zrazí na kolená. Chalani sa na dnešný zápas chystali, hovorili spolu, pripravili sa. Ale chýba nám to šťastie. Ak by nám tam padol gól, ako ten ich druhý, rozbehli by sme sa. Neviem si to vysvetliť. Na tréningu to ide, ale v zápase nie. Každý sem ide s tým, že hrá z hustej obrany, my sme sa dnes tlačili do bránky, ale ešte mi tam chýba nejaký moment prekvapenia, alebo využitá presilovka."

Michel Miklík (útočník a strelec jediného gólu Slovana): "Samozrejme, že ma prvý gól potešil, ale nesplnili sme tímový cieľ a ten bol vyhrať zápas. Je to náročné, niekedy sa darí viac, niekedy menej. Každý v šatni je dostatočne skúsený a už si tým prešiel, musíme si to upratať sami vo svojich hlavách a hrať lepšie."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Nie je to dobré, stále sa nám nedarí dať prvý gól v zápase, potom by sa určite vyvíjal inak. Ťažko sa nám hrá a na gól sa narobíme. Stále s tým máme problémy. Nie je to o tom, že by sme nechceli, tých striel je tam veľa, ale nedokážeme dotlačiť puk do bránky. Neviem si to vysvetliť."

Tomáš Surový (kapitán Slovana): "Chýba nám ten hlad, alebo ten extra krok na to, aby sme dali góly. Musíme to nájsť, povedať si to ako chlapi a ísť do toho. Takto to ďalej nejde, my nie sme spokojní, fanúšikovia nie sú spokojní. Majú na piskot právo, vždy nás držia a aj dnes nás povzbudzovali. Budeme ďalej bojovať, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu."

Andrej Nikolišin (tréner Traktora): "Dnes som tu bol prvýkrát a bola tu dobrá atmosféra. Páčil sa mi štadión, infraštruktúra a hralo sa nám tu dobre. Hokej nie sú len góly, ale je aj o charaktere. Ďakujem mojim chlapcom, že ho dnes ukázali. Bolo to dôležité víťazstvo, hrali sme ako celok, čo ma teší. Slovan bol agresívny a mal veľa šancí, ale nakoniec sme vyhrali."

KHL - ďalšie výsledky (streda):

Dinamo Moskva - Metallurg Magnitogorsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. D. Višnevskij, 56. Kokarev - 25. Mozjakin

Viťaz Podoľsk - Salavat Julajev Ufa 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Musatov, 32. Šitikov, 60. Kempe

Medveščak Záhreb - Neftechimik Nižnekamsk 3:2 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 1. Glumač, 14. E. Hedberg, 63. Kinrade - 6. Polygalov, 7. Zdunov

Online prenos

III. tretina

Dokonca zostáva 90 sekúnd a tribúny "dohrávajú" stretnutie spolu s hráčmi - piskotom na ich dnešný výkon.

Na domácich hokejkách naďalej sedí herný kŕč. Nespokojní diváci skandujú: "My chceme Slovan!"

Dobre zapracovala štvrtá formácia Slovana. Skalický s Viedenským a zakončujúcim Pulišom mali šancu znížiť na rozdiel jedného gólu.

Na tribúnach je ponurá nálada, tribúny sú mĺkve.

V 50. minúte sa gólovo presadil aj najproduktívnejší hráč Čeľabinsku Rybakov a priblížil svoj tím k zisku troch bodov- 1:3 pre hostí.

48. minúte nepríjemná strela a následná dorážka v podaní domácich. Viedenský vak druhý gól "belasých" nepridal.

Ďalšia presilovka Traktora Čeľabinsk, na trestnú lavicu putuje Sersen. Vylúčený je za hákovanie.

Začala posledná tretina. Najmä doma záverečná dvadsaťminútovka Slovanu príliš nevychádza. Bude tento zápas výnimkou?

II. tretina

Z ničoho nič nastáva dôležitý zvrat v zápase! Kokujov z ničoho nič skóruje a 40 sekúnd pred koncom druhej tretiny aj hostia dávajú gól "do šatne". Bohužiaľ, Slovan z tejto výhody na konci prvej časti hry nevyťažil absolútne nič. Aj preto je sta po dvoch tretinách 1:2.

V záverečných 5 minútach druhej tretiny však domáci hokejisti vystupňovalli tempo a viac sa tlačia do zakončenia. Najväčšiu šancu mal Nedorost, niektorí diváci už po jeho zakončení zdvíhali ruky nad hlavu.

V zápase prevládajú defenzívy. Slovan strieľa z stredných vzdialeností a jeho pokusy nerobia Demčenkovi najmenšie problémy.

Michal Sersen mieri na trestnú lavicu. 2 minúty za držanie.

Začala sa druhá dvadsaťminútovka stretnutia.

I. tretina

Gól "do šatne" by mohol domácemu celku pomôcť a herne viac sa uvoľniť.

Domáci síce ponúknutú presilovku nevyužili, avšak v čase 19:39 sa "belasí" predsa len dočkali vyrovnania. Michel Miklík vystrelil pohotovo švihom, keď sa k nemu dostal odrazený puk a ponad vyrážačku Demčenka vyrovnáva na 1:1.

Slovan bude hrať prvú presilovú hru.

Hostia využívajú presilovku. Otvárací gól padol z hokejky Iľju Davydova, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a nezadržateľne skóroval do ľavého horného rohu Garnettovej brány- 0:1.

Druhá presilovka hostí. Vylúčený je Ladislav Nagy za podrazenie.

V dobrej pozícii pred bránkou netrafil Nedorost puk a nehrozil tak Demčenka.

Hostia boli nebezpeční v presilovke, gól nestrelili. Hoci po strele Růžičku "zazvonila" žrď Garnettovej brány.

Hneď v úvode sa musí Slovan brániť. Na trestnú lavicu si sadol Patrik Luža za držanie.

Zápas začal. Verme v atraktívny hokej a bodový zisk domácich farieb.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral s Čeľabinskom 1:3, diváci domácich hráčov vypískali