Prehrali s poslednými. Tréner Žiliny: Urobil som zlé rozhodnutia

Dominik Kružliak (vľavo) rozhodol o výhre Ružomberka.
Dominik Kružliak (vľavo) rozhodol o výhre Ružomberka. (Autor: Ilustračné - TASR)
Sportnet|3. okt 2015 o 16:22

Ružomberok v tabuľkovom poradí predstihol Dunajskú Stredu a so 17 bodmi figuruje na piatej priečke.

SKALICA. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy na ihrisku MFK Skalica najtesnejším rozdielom 1:0.

Hrdinom hosťujúceho mužstva bol Dominik Kružliak - jeho presná hlavička po priamom kope zo 64. min rozhodla o tom, že Ružomberčania v Skalici uchmatli tri body.

Podbrezová otočila zápas

V Žiline viedli domáci pred vlastnými fanúšikmi po 15 minútach hry viedli 1:0 nad hráčmi FO ŽP Šport Podbrezová gólom Milana Škriniara, ktorý premenil pokutový kop.

Po zmene strán však hostia skórovali trikrát v priebehu desiatich minút a ototčili skóre vo svoj prospech na konečných 3:1.

Milovan Kapor najskôr vyrovnal v 67. min, už o štyri minúty neskôr poslal hosťujúce mužstvo do vedenia Peter Gál-Andrezly a ten istý hráč uzavrel skóre zápasu v 77. min.

Žilina figuruje na druhej priečke tabuľkového poradia s 24 bodmi.

Trnava vyhrala súboj dvoch Spartakov

V súboji dvoch Spartakov vyhrala Trnava nad Myjavou 2:1. Skóre zápasu otvoril už v 2. min domáci Ivan Schranz, päť minút pred koncom prvého polčasu nechcene pomohol Trnavčanom vlastným gólom Tomáš Marček.

V 68. min znížil na rozdiel jediného zásahu Peter Sládek, ďalší gól však už hostia nepridali a z troch bodov sa pred početnou kulisou 6112 divákov tešili domáci.

V poslednom zápase zvíťazili futbalisti AS Trenčín nad hráčmi MFK Zemplín Michalovce 2:0. O úvodný zásah sa postaral v 31. min Nigérijčan v službách Trenčína Ibrahim Rabiu, ktorý z hranice pokutového územia prekonal súperovho brankára prudkou strelou po trávniku k bližšej žrdi.

Ibrahim Rabiu (vľavo) strelil prvý gól Trenčína. FOTO - TASR

V závere prialo Trenčanom aj šťastie: v 87. min najskôr z 20 metrov napálil loptu do brvna michalovský legionár Emmanuel Mensah, v nadstavenom čase druhého dejstva následne pridal po protiútoku gólovú poistku Matúš Bero.

AS sa po deviatom víťazstve v sezóne s 29 bodmi na konte výraznejšie vzdialil najbližším prenasledovateľom a je naďalej lídrom v tabuľkovom poradí, druhý MŠK Žilina aj tretí Šk Slovan Bratislava získali dosiaľ 24 bodov.

Michalovce klesli na poslednú dvanástu priečku za Podbrezovú, ako nováčik medzi elitou získali v dvanástich zápasoch sedem bodov.

FORTUNA LIGA - 12. KOLO:

MFK Skalica - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 64. D. Kružliak

ŽK: 43. Kurák - 12. Jakubko, rozhodovali: Straka - Benko, Petríček, 1307 divákov

Skalica: A. Fišan - P. Vaško (78. Šebesta), Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys - Kurák - Marek Hlinka, Bariš (67. Ulrich), A. Čermák (81. P. Mazan), Michal Gašparík - Lietava

Ružomberok: Šavol - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, L. Lupták - D. Kružliak - Faško (78. P. Masaryk), Ďubek, A. Lovás (62. Boszorád) - Jakubko, Lačný (88. Ondrek)

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Veľmi sme chceli tento zápas vyhrať, neustrážili sme však jednu štandardnú situáciu súpera. Myslím, že zápas bol o jednom góle alebo o jednej chybe a my sme ju, bohužiaľ, spravili. Aj napriek tomu si myslím, že v druhom polčase sme mali dosť príležitostí na to, aby sme zápas vyrovnali alebo dokonca otočili. Nezostáva nám nič iné, než zodvihnúť hlavu a bojovať ďalej.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Budem veľmi stručný. Pri takýchto poveternostných podmienkach musím byť rád za tri body, ktoré sú pre nás vzhľadom na priebeh duelu veľmi cenné."

MŠK Žilina - FO ŽP Šport Podbrezová 1:3 (1:0)

Góly: 15. Škriniar (z pok. kopu) - 71. a 77. Gál-Andrezly, 67. Kapor,

ŽK: 66. Vavro, 75. Paur - 14. Migaľa, 72. Gál-Andrezly, 85. Vaščák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Horváth - Tomčík, Roszbeck, 2218 divákov

Žilina: Volešák - Špalek (58. Mabouka, 78. Hlohovský), Škriniar, Vavro, Mazáň - Pečovský - Paur, Káčer (69. Haskič), Bénes, J. Mihalík - William Alves de Oliveira

Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Andrič - Kapor, M. Kochan, Podio, Gál-Andrezly (90.+ Mehanovič), Viazanko (81. J. Pančík) - Vaščák (87. Sabler)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dnes to bol deň blbec, prehru beriem na seba. Neurobil som správne rozhodnutia, ani v základnej zostave, ani pri striedaniach, ktoré nepomohli mužstvu. Súperovi gratulujem, pre nás všetkých je to obrovské poučenie."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Som šťastný a veľmi rád, že sme vyhrali v prostredí, odkiaľ sa body nenosia a kde sa nevyhráva. Chlapcov chválim za kolektívny a disciplinovaný výkon, ktorý si užili. Pre nás sú to nie zlaté, ale diamantové body a máme z nich obrovskú radosť. Je to znamenie pre kabínu, že sme sa vydali správnym smerom a že poctivá robota prináša ovocie."

Spartak Trnava - Spartak Myjava 2:1 (2:0)

Góly: 1. Schranz, 40. Marček (vl.) - 68. Sládek (z 11 m).

Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Schranz, Nikolič, Godál, Majtán, Benogo - Marček, 6112 divákov

Spartak Trnava: Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál, Čonka - Schranz, Casado, Baez (79. Benogo), Halilovič (69. Harba) - Majtán (86. Vojtuš), Mikovič

Spartak Myjava: Hruška - Karlík (46. Jánošík), Marček, Banovič, Kolár - Daniel (78. Škutka), Bilovský, Kóňa, Pekár - Sládek, Piroska (46. Slančík)

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 31. Rabiu, 90.+1 Bero

Rozhodoval: Marhefka, 2315 divákov

AS Trenčín: Šemrinec -Šulek, Kleščík, Rundič, Madu Koolwijk -Rabiu, Bero Schet (56. Guba), Wesley (86. Holúbek), Bala (46. Van Kessel)

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen -Perez, Khubutia, De Marco, Šimčák - Koscelník, Grič (76. Hamuľak) Bayon (53. Danko), Sedlák, Mensah - Nworah (53. Kunca)

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Dnes to bolo predovšetkým o dobýjaní súperovej brány. Aj keď sme boli dominantní, ťažko sme sa presadzovali v krídelných priestoroch. Po prestriedaní nastalo zlepšenie. Dostávali sme sa až do predfinálnej fázy. Koncovka nebola podľa našich predstáv. Do ďalších zápasov musíme ísť trpezlivo a rýchlejšie v práci s loptou. Na dva góly sme sa až príliš nadreli."

Vladimír Rusnák, asistent trénera Michaloviec: "V Trenčíne sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany. Prvý polčas sme obranný blok stiahli až veľmi a mali sme hrať o zónu vyššie. V druhom polčase to bolo o čosi lepšie. V závere sme siahali na bod, viackrát nás podržal brankár. Pri troche šťastia sme mohli streliť gól. Domáci po celý čas kontrolovali hru a vyhrali zaslúžene."

Domov»Futbalnet»Prehrali s poslednými. Tréner Žiliny: Urobil som zlé rozhodnutia