Agüero piatimi gólmi zničil Newcastle, Chelsea znova prehrala

TASR|3. okt 2015 o 18:14

Agüero v druhom polčase predviedol strelecký koncert na spôsob Roberta Lewandovského, keď v rozpätí 13 minút strelil štyri góly.

LONDÝN. V úvodnom zápase 8. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Crystal Palace nad West Bromwich Albion 2:0.

Manchester City vďaka piatim gólom argentínskeho útočníka Sergia Agüera deklasoval Newcastle United 6:1.

Poľský kanonier zaznamenal v septembrovom bundesligovom šlágri proti Wolfsburgu päť presných zásahov za deväť minút.

Newcastle so Sunderlandom ostávajú jedinými tímami bez víťazstva. Prvý ligový triumf v sezóne sa naďalej "vyhýba" Sunderlandu, ktorý v 22. min viedol nad West Hamom United 2:0.

"Kladivári" v nadstavenom čase 1. polčasu znížili zásluhou Carla Jenkinsona a po zmene strán využili po vylúčení Jeremeina Lensa početnú prevahu na vyrovnanie, o ktoré sa postaral Dimitri Payet.

Štvrtú prehru za sebou utrpela Aston Villa, ktorá na vlastnom trávniku podľahla Stoke City 0:1, keď jediný gól zápasu strelil rakúsky reprezentant Marko Arnautovic.

V nepresvedčivých výkonoch pokračuje londýnska Chelsea, ktorá prehrala na Stamford Bridge so Southaptonom 1:3.

Domáci sa síce ujali vedenia už v 10. min zásluhou Williana, ale hostia v závere prvého polčasu vyrovnali po presnej strele Stevena Davisa z hranice šestnástky.

Po zmene strán hostia dokonali obrat, keď najskôr sa v 50. min presadil Sadio Mane a skúre zápasu uzavrel v 72. min po rýchlom protiútoku Graziano Pellé.

Premier League - 8. kolo:

Crystal Palace - West Bromwich Albion 2:0 (0:0)

Góly: 68. Bolasie, 89. Cabaye (11 m), 24.037 divákov.

Sunderland - West Ham United 2:2 (2:1)

Góly: 10. Fletcher, 22. Lens - 45.+1 Jenkinson, 60. Payet. ČK: 57. Lens. 42.932 divákov.

Norwich City - Leicester City 1:2 (0:1)

Góly: 68. Mbokani - 28. (z pok. kopu) Vardy, 47. Schlupp. 27.067 divákov.

Manchester City - Newcastle United 6:1 (1:1)

Góly: 42., 49., 50., 60., 62. Agüero, 54. De Bruyne - 17. Mitrovič. 53.850 divákov.

AFC Bournemouth - Watford 1:1 (1:1)

Góly: 28. Murray - 45. Ighalo. 11.187 divákov.

Aston Villa - Stoke City 0:1 (0:0)

Gól: 55. Arnautovic. 33.189 divákov.

FC Chelsea - Southampton 1:3 (1:1)

Góly: 10: Willian - 44. Davis, 60. Mane, 72. Pellé. 41.642 divákov.

Domov»Futbal»Anglicko»Agüero piatimi gólmi zničil Newcastle, Chelsea znova prehrala