NHL: Hossa žiaril. K triumfu Chicaga prispel dvoma gólmi

Marián Hossa (druhý zľava) oslavuje so spoluhráčmi jeden zo svojich dvoch gólov do siete Dallasu Stars. (Autor: SITA)
TASR|4. okt 2015 o 08:47

Jeden dal dva góly, druhý jeden - ale kľačiac pritom na kolenách. Marián Hossa a Marián Gáborík prispeli v nočných prípravných zápasoch NHL k víťazstvám svojich tímov.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Chicaga Blackhawks nad Dallasom Stars (4:0) v sobotňajšom prípravnom zápase pred novou sezónou zámorskej NHL.

Hossa otvoril skóre v 33. minúte - domáci jeho zásluhou využili presilovú hru. Svoj druhý gól zaznamenal v 57. minúte po asistencii od kapitána Jonathana Toewsa.

Prvý gól Mariána Hossu.

Druhý gól Mariána Hossu.

V stretnutí medzi Torontom a Detroitom sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Richard Pánik a Martin Marinčin v drese domácich a ani hosťujúci Tomáš Jurčo sa bodovo nepresadili.

Do streleckej listiny sa zapísal útočník Los Angeles Marián Gáborík. Slovák sa jedným gólom podieľal na výhre Kings nad Coloradom Avalanche 4:0.

Gól Mariána Gáboríka.

NHL - prípravné zápasy:

Toronto - Detroit 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

/Richard Pánik (Toronto) odohral 10:47 min, vyslal jednu strelu na bránu, pripísal si dve trestné minúty; Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:15 min, vyslal jednu strelu na bránu - Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 15:04 min, nevystrelil na bránu, pripísal si jeden mínusový bod; Tomáš Tatar (Detroit) nehral/

Florida - Tampa Bay 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

Brankár Floridy Panthers Roberto Luongo zasahuje pri šanci Ryana Callahana z Tampy Bay Lightning. FOTO - SITA/AP.

Columbus - Nashville 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

Chicago - Dallas 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

/Marián Hossa odohral 12:57 min, vyslal tri strely na bránu, dal dva góly a pripísal si jeden plusový bod/

Anaheim - San Jose 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Dvojica hráčov Anaheimu zráža k ľadu Bryana Lerga (v strede) zo San José, ktorý dobiedzal na ich brankára Frederika Andersena. FOTO - SITA/AP.

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Los Angeles - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

/Marián Gáborík (Los Angeles) strelil jeden gól/

Ottawa - Montreal 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Vancouver - Edmonton 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:38 min, nevystrelil na bránu a ani nebodoval/

Domov»Hokej»NHL»NHL: Hossa žiaril. K triumfu Chicaga prispel dvoma gólmi