Cibulková prehrala v Pekingu v druhom kole s Kerberovou

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. okt 2015 o 12:01

Angelique Kerberová (Nem.-10) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 6:4 za 62 minút.

PEKING. Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v zápase 2. kola na turnaji WTA v Pekingu (dotácia 4,75 mil. USD) s desiatkou podujatia Nemkou Angelique Kerberovou za 62 minút 1:6, 4:6.

V druhom sete Cibulková sľubne znížila z 1:5 na 4:5, ale potom prišla o servis na nulu. Kerberová vyrovnala v bilancii zo vzájomných duelov na 4:4, pričom 26-ročnú Bratislavčanku prekonala štvrtý raz v rade.

Cibulková si odnáša prémiu 26 603 dolárov a 65 bodov do renkingu, v ktorom po štvormesačnej zdravotnej odmlke trvajúcej od februára do júna figuruje na 40. pozícii. V prepočtovej verzii sa však niekdajšia členka Top 10 momentálne nachádza na 34. priečke.

Výsledok

2. kolo: Angelique Kerberová (Nem.-10) - Dominika Cibulková (SR) 6:1, 6:4 za 62 minút