Banská Bystrica nedala dvadsiatke šancu. Skóroval aj Gillies

Aj Milan Kytnár bol pri víťazstve Banskej Bystrici na ľade slovenskej dvadsiatky. (Autor: TASR)
SITA|6. okt 2015 o 20:26

V NHL odohral stopäťdesiatštyri zápasov. Pred niekoľkými dňami posilnil Colton Gillies Banskú Bystricu. V treťom zápase zaznamenal premiérový gól. Podieľal sa na vysokom víťazstve na ľade slovenskej dvadsiatky.

BRATISLAVA. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica nedali v utorňajšom zápase 9. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 najmenšiu šancu hráčom HK Orange "20". Na ľade v bratislavskom Ružinove zvíťazili hladko 5:0.

Skóre stretnutia otvoril už v úvodnej minúte obranca Václav Čížek. V druhej časti hry sa postupne strelecky presadili útočníci Colton Gillies, Lukáš Handlovský a Mário Lunter.

Na konečných 5:0 z pohľadu hostí zavŕšil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Marcel Petran.

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - 9. kolo:

HK Orange "20" - Banská Bystrica 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 1. V. Čížek (Majdan, Galamboš), 22. Gillies (Gründling), 25. Handlovský (Galamboš, Majdan), 31. Lunter (Loskot), 57. Petran (Jankovič)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Orolin, Tvrdoň, 323 divákov

Orange "20": Hrenák - Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, Koch, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Meliško - Briestenský, M. Surový, Holešinský - J. Milý, M. Sukeľ, J. Sukeľ - J. Tatár, Klenko, P. Galis - D. Novák, Sádecký, Hrušík

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, M. Rosandič, Gründling, Jankovič, Petran - Majdan, Galamboš, Handlovský - Loskot, Kytnár, Lunter - O. Mikula, M. Hudec, Gillies - Lamper, Zigo, Matoušek

Proti mladíkom sa presadila aj nedávna posila Banskej Bystrice - Kanaďan Colton Gillies. FOTO - TASR.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica nedala dvadsiatke šancu. Skóroval aj Gillies