Slovan inkasoval v Ufe tri góly za 96 sekúnd, napokon podľahol 2:3

Slovanisti prekonali Svedberga len v dvoch prípadoch. Aj preto sa z výhry tešil domáci celok. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. okt 2015 o 16:00

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli nelichotivú šnúru už na päť prehier po sebe. Naposledy vyhrali na ľade Dinama Riga.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - streda:

Salavat Julajev Ufa - HC Slovan Bratislava 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Góly: 10. Grigorenko (Engqvist, Omark), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) - 14. Viedenský (Nedorost, Miklík), 25. Bartovič (Mihálik, Sersen)

Rozhodovali: Gofman, Ravodin - Novikov, Šichanov, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5503 divákov

Ufa: Svedberg - Lepistö, Loginov, Višnevskij, Gončarov, Koľcov, Bodrov, Derľuk, Culygin - Grigorenko, Engqvist, Omark - Lisin, Makarov, Hartikainen - Ankudinov, Soin, Lazarev - Chlystov, Chripunov, Prochorkin

Slovan: Garnett (11. Brust) - Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Švarný, Starosta, Luža Viedenský, Nedorost, Miklík - Nagy, Surový, Bartovič Jeglič, Tičar, Štastný Skalický, Lušnák, Puliš

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava si presne po piatich dňoch opäť zmerali sily s tímom Salavat Julajev Ufa v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy 2015/16.

Minulý piatok nestačili "belasí" na svojho dnešného súpera, keď na domácom ľade podľahli Ufe 3:4 po predĺžení, pričom išlo o jediný získaný bod Bratislavčanov pred vlastným publikom zo štvorice domácich stretnutí.

Slovanisti totiž okrem Ufy prehrali aj s Nižnekamskom a Čeľabinskom.

Naposledy nestačili Říhovi zverenci doma na Magnitogorsk.

Paradoxne, ma súperových klziskách predvádza jediný slovenský klub v KHL oveľa lepšie výkony ako na vlastnom štadióne.

Bratislavčania však súperovi tesnú prehru spred pár dní nevrátili.

Slovan si skomplikoval situáciu v prvej tretine, keď inkasoval tri góly v priebehu 96 sekúnd. Po treťom góle prenechal brankár hostí Michael Garnett miesto svojmu kolegovi Barrymu Brustovi.

"Belasým" sa podarilo situáciu zdramatizovať, keď znížili zásluhou Mareka Viedenského a Milana Bartoviča na 2:3.

Vyrovnávajúci gól sa im však napriek množstvu šancí nepodarilo streliť.

Slovan odohrá najbližší zápas 9. októbra na ľade Metallurgu Magnitogorsk, následne trip pokračuje duelmi proti Lade Togliatti a Ak Bars Kazaň.

Hokejisti Slovana podahli v prvom zpase na treom tripe Salavatu Julajev Ufa 3:2. Domci hokejisti vyhrvali v 11. min...

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Wednesday, October 7, 2015

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Prvú tretinu sme zaspali, domáci hrali výborne, dobre kombinovali a 'prehrávali' nás. Boli sme radi, že výsledok po prvej časti hry bol len 3:1. Do druhej tretiny prišlo úplne iné mužstvo, verili sme si a až do konca sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme mali výhodu presiloviek, no hrali sme ich komplikovane, dobré príležitosti sme premárnili. Zápas sme mali pod kontrolou, myslím si, že sme si dnes zaslúžili bod, ak nie všetky tri."

Priebeh:

Hokejisti Ufy začali veľmi aktívne a snažili sa otvoriť skóre zápasu. V polovici prvej tretiny putoval na trestnú lavicu Novák a začal sa gólový orchester domácich, ktorý trval 96 sekúnd.

Novákovo vylúčenie potrestal už po sedemnástich sekundách kapitán Ufy Grigorenko, ktorý zostal sám pred Garnettom a šiestym gólom v sezóne poslal svoj tím do vedenia.

O 63 sekúnd neskôr strieľal z ostrého uhla Gončarov, brankár Garnett si neustrážil bližšiu žŕdku a druhýkrát lovil puk zo siete.

Brankár "belasých" inkasoval aj o 33 sekúnd neskôr z hokejky Lepistöa, ktorý si nakorčuloval pred Garnetta a poslal puk do siete popri jeho vyrážačke. Tréner Slovana Miloš Řiha stiahol Garnetta a do bránky sa postavil Brust.

Hostia sa snažili znížiť stav, čo sa im podarilo v 14. minúte, keď sa dostali do prečíslenia, v ktorom Nedorost prihral Viedenskému a ten mieril presne.

Druhá tretina priniesla rýchly hokej so šancami na oboch stranách. V 25. minúte sa podarilo hosťom znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa v závare pred bránkou Svedberga najlepšie zorientoval Bartovič.

Domáci celok si zahral svoju štvrtú presilovku, keď Brust dostal dve minúty za zdržovanie hry.

V nej mohol dvojgólové vedenie svojmu tímu vrátiť Makarov, Brustovi ale pomohla žŕdka.

Brankár hostí podržal svoj tím aj v 38. minúte, keď svojou lapačkou zasiahol proti pokusu Grigorenka do odkrytej bránky.

V treťom dejstve sa snažili hokejisti Slovana vyrovnať. Veľkú príležitosť mali od 47. minúty, keď odohrali svoju šesťminútovú sériu presilových hier.

Ani jednu z nich však nedokázali pretaviť na gól, k dispozícii mali aj takmer dvojminútovú prevahu 5 na 3.

V záverečných sekundách odvolali hostia brankára, mali tak k dispozícii presilovú hru 6 na 4, ktorú ale domáci ustáli.

Ďalšie výsledky - streda:

Lada Toglatti - Viťaz Podoľsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 31. Vorobjov

HK Soči - Spartak Moskva 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)

Góly: 8. Krikunov, 33. Ignatuškin - 31. a 55. Radil, 36. Bodrov, 46. Tatalin, 53. Glazačev, 58. Klimenko

Ak Bars Kazaň - Dinamo Moskva 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 12. a 25. Varnakov, 58. Jarullin - 54. Višnevskij, 59. Hietanen

Traktor Čeľabinsk - Jokerit Helsinki 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

Góly: 23. a 26. Pestunov, 15. Kokujov, 24. Glinkin, 36. Popov - 29. Regin, 57. Aaltonen, 60. Huhtala

Metallurg Magnitogorsk - Medveščak Záhreb 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 43. a 61. Mozjakin, 52. Osala - 31. Bjorkstrand, 48. Brulé

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 35. a 56. M. Žukov, 37. Zdunov - 38. Jelisejev

Online prenos

III. tretina

Slovan si už nedokázal vypracovať žiaden ucelený tlak, respektíve gólovú šancu a na ľade Salavatu Julajev Ufa prehral 2:3.

Záverečných 5 minút riadnej hracej doby. Ufa prehusťuje stredné pásmo a už sa nebude púšťať do bezhlavého útočenia.

Prakticky hneď po skončení presilovkovej výhody prišiel ďalší trest pre Ufy. Na dve minúty zamieril na trestnú lavicu Ivan Višnevský za narazenie na mantinel, keď sa obeťou jeho zákroku stal Viedenský. Bohužiaľ, Slovan pokračuje v nastavenom trende a početnú výhodu znova nevyužil.

V 47. minúte dostal Gončarov štvorminútový trest, ktorý 90 sekúnd pred jeho uplynutím ešte "podporil" vylúčením ďalší hráč Ufy. Bohužiaľ, Slovan svoju mizernú presilovkovú bilanciu opäť o niečo zhoršil. Hostia hrali v početnej výhode príliš staticky.

V 44. minúte vyskúšal Miklík pozornosť Svedberga. O minútu neskôr dobrý teč v podaní Viedenského tesne pred Svedbergom si pýtal gól. Škoda, stav je stále 3:2.

Začala sa tretia tretina. V poslednej časti hry hokejisti Slovana zvyčajne príliš neexcelujú. Verme, že v Ufe túto negatívnu tradíciu nepotvrdia.

II. tretina

Druhá tretina patrila Slovanu, ktorú vyhral pomerom 1:0. Celkovo však Surový a spol. stále prehrávajú rozdielom jedného gólu.

V zápase sa je stále na čo pozerať a je potešiteľné, že k atraktívnemu hokejovému divadlu konečne prispievajú výraznou mierou aj hráči Slovana.

V 38. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Grigorenko, obišiel aj Brusta, ktorý však stihol vymrštiť svoju lapačku a domáci hráč, tak z rohu nezasunul puk do opustenej brány.

Tempo hry je znova strhujúce. Hrá sa "hore-dole". Pri Slovane stálo v 31. minúte šťastie, keď v oslabení Brust neinkasoval ani po strele Makarova. Zazvonila, našťastie, iba žrď Brustovej brány.

Strelený gól je konečne tým správnym dopingom pre Slovan. V polovici druhej tretiny je pomer strie 8:2 v prospech slovanistov. Slovenský klub konečne predvádza hokej, ktorý chcú bratislavskí fanúšikovia vidieť. Naopak, z domácich tribún sa začína ozývať ľahký piskot.

Slovan strieľa kontaktný gól! Skvelé striedanie druhej bratislavskej formácie v 25. minúte zápasu. Hostia možno pol minúty obliehali Svedbergovu bránu. Už šance Nagya, Sersena či Bartoviča volali po góle. Posedný menovaný však predsa len dostal puk do siete. Slovan prehráva už iba o gól.

V úvodných minútach sa tempo hry trochu upokojilo v porovnaní s prvou tretinou.

Začína druhá tretina. Pokiaľ bude Slovan pokračovať vo výkone z prvého dejstva, tak šancu na body mať nebude. "Belasí" musia pridať.

I. tretina

Koniec prvej tretiny. Gólman Brust po svojom príchode na ľad neinkasoval, hoci treba dodať, že výsledok 1:3 je vzhľadom na predvedenú hru v prvej časti hry ešte pre Slovan viac než prijateľný.

Kontaktný gól hostí nenabudil. Obraz hry sa nezmenil a Salavat Julajev Ufa predvádza aj naďalej obrovskú hernú dominanciu. Puky z domácich hokejok lietajú z jednej strany na druhú a obrana Slovana nevie veľakrát "kam skôr skočiť".

Slovan zdvíha hlavu! Marek Viedenský znižuje prvým gólom hostí v zápase na rozdiel dvoch gólov.

Nevydarený úvod si vybral svoju daň na gólmanovi Garnettovi, ktorý po treťom góle prepustil miesto kolegovi Brustovi.

Neuveriteľný gólový uragán domácich! Najprv v 10. minúte potrestal Grigorenko prvé vylúčenie Slovana v zápase. Prakticky okamžite zvýšil už na 2:0 Gončarov. Totálnu skazu "belasých" dokonal o ďalšiu polminútu fínsky legionár Lepistö- 3:0.

Konečne dal o sebe vedieť aj Slovan. Milan bartovič dvakrát po sebe nebezpečne a pohotovo strieľal, vzápätí vyskúšal pozornosť Svedberga aj Nagy.

V 7. minúte pekne priamočiaro prenikol hneď medzi štvoricou hostí Prochorkin a jeho tvrdú strelu musel vyraziť až na ochrannú sieť pripravený Garnett.

Prvá päťminútovka bola jednoznačne v réžii domácich zeleno-modrých farieb. Ufa mala niekoľko šancí na skórovanie. Domáci zatiaľ lepšie korčuľujú aj kombinujú. Skóre je však nezmenené.

Zápas sa začal. Hostia majú v bráne Garnetta, domáci Svedberga.

Domov»Hokej»KHL»Slovan inkasoval v Ufe tri góly za 96 sekúnd, napokon podľahol 2:3