Sagan jazdil prvý raz v dúhovom drese. Záver v Abú Dhabí vypustil

(Autor: Facebook)
SITA|8. okt 2015 o 15:50

O víťazovi prvej etapy na Okolo Abú Dhabí rozhodoval šprintérsky dojazd. A Peter Sagan sa pohyboval v popredí. Napokon o triumf nezabojoval.

Tour Abu DhabiPeter Sagan 11 place" Majstrovstv sveta a povinnosti, ktor som potom mal sa odzrkadlili na mojej...

Posted by Peter Sagan on 8. október 2015

ABÚ DHABÍ. Víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Okolo Abú Dhabí v Spojených arabských emirátoch sa stal Talian Andrea Guardini z tímu Astana v čase 4:21:11 h. Druhý skončil Belgičan Tom Boonen, tretí ďalší Talian Daniele Bennati.

Slovák Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) bojoval v šprintérskom závere o víťazstvo. Niekoľko desiatok metrov pred cieľom to napokon vzdal. Záver vypustil a skončil v druhej desiatke.

Záverečné kilometre prvej etapy.

Peter Sagan sa vôbec prvýkrát súťažne predviedol v dúhovom drese majstra sveta. Vybojoval si ho nedávno v americkom Richmonde.

Etapa z púštneho rezortu Qasr Al Sarab do mesta Madinat Zayed (160 km) bola historicky prvou súťažnou na území Spojených arabských emirátov. Ide o nové preteky, ktoré neboli predtým v kalendári UCI.

Úvodná etapa sa odohrávala v západnej časti regiónu Abú Dhabí v krásnej púštnej scenérii Rub Al Khalí - aj v spoločnosti červených piesočných dún turistického rezortu Qasr Al Sarab.

Neskôr sa cyklisti vydali na sever smerom k mestu Madinat Zayed, ktoré bolo cieľovým v 1. etape.

Pôvodne mali cyklisti v závere etapy absolvovať ešte pätnásť kilometrov dlhý okruh v Madinat Zayed. Vzhľadom na úmornú horúčavu dosahujúcu štyridsať stupňov sa organizátori rozhodli etapu skrátiť.

Čo ešte jazdcov čaká? Video ukážka trasy celých pretekov.

V závere sa vpredu sformovali šprintérske tímy a dobrú pozíciu si utvoril aj v dúhovom jazdiaci Peter Sagan. Začal však šprintovať príliš skoro. A keď zistil, že nemôže zvíťaziť, záver vypustil.

Druhá etapa štvoretapových pretekov Okolo Abú Dhabí povedie v piatok z Yas Marina do Marina Island a bude merať 130 km. V závere sa opäť očakáva šprintérsky dojazd.