Saganovi tesne ušlo víťazstvo, zdolal ho iba Viviani

SITA|9. okt 2015 o 14:54

Sagan sa niekoľko desiatok metrov pred cieľom ocitol na prvom mieste, ale napokon tesne podľahol lepšie finišujúcemu Vivianimu.

ABÚ DHABÍ. Víťazom druhej etapy cyklistických pretekov Okolo Abú Dhabí so štartom aj cieľom v Abú Dhabí (129 km) sa v hromadnom špurte pelotónu stal Talian Elia Viviani z tímu Sky.

Slovák Peter Sagan (Tinkoff Saxo) finišoval druhý, tretí skončil ďalší Talian Fabio Sabatini (Etixx - Quick-Step).

Záver druhej etapy Okolo Abú Dhabí.

Počas piatkovej etapy s rovinovým profilom po páde odstúpil jeden z favoritov na celkové poradie a druhý muž priebežnej klasifikácie Belgičan Tom Boonen (Etixx - Quick-Step).

Dianie ovplyvnil únik šiestich a neskôr už iba štyroch jazdcov, ktorý sa skončil 12 km pred cieľom. Cyklistické preteky Okolo Abú Dhabí sa prvýkrát ocitli v kalendári UCI. V pelotóne je už len niečo vyše stovky cyklistov, každý tím má k dispozícii iba 6 pretekárov.

Pre Petra Sagana ide o premiérové preteky v dúhovom drese majstra sveta, ktorý si vybojoval na nedávnom svetovom šampionáte v Richmonde. Zároveň to je pre Petra a Juraja Saganovcov súťažný záver sezóny.

Okolo Abu Dhabí

Výsledky 2. etapy: (Abú Zabí / Yas Marina - Abú Zabí / Marina Island, 129 km): 1. Elia Viviani (Tal.) Team Sky 3:02:07 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Fabio Sabatini (Tal.) Etixx - Quick-Step, 4. Luka Mezgec (Slovin.) Team Giant-Alpecin, 5. Lukasz Wisniowski (Poľ.) Etixx – Quick-Step, 6. Andrea Palini (Tal.) Skydive Dubai - všetci v rovnakom čase ako víťaz