Slovan vybojoval v Magnitogorsku cenné víťazstvo

Oba tímy sa stretli pred piatimi dňami v Bratislave, pričom z triumfu 5:2 sa tešili hostia. Na ľade Metallurgu však brali tri body Bratislavčania. (Autor: TASR)
Sportnet|9. okt 2015 o 15:58

Hokejisti bratislavského Slovana vrátili Metallurgu Magnitogorsk porážku spred piatich dní.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - piatok:

Metallurg Magnitogorsk - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 31. Kaletnik (Wolski, Osala), 59. Osala (Antipin, Kovář) - 13. Šťastný (Tičar), 15. Nagy (Surový), 31. Lušňák (Sersen)

Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Dejev - Majtak, Pronskich (všetci Rus.)

Magnitogorsk: Košečkin (15. Samsonov) - Birjukov, Antipin, Chabarov, Lee, Batyršin, Tereščenko, Bereglazov, Medvedev Zaripov, Kovář, Mozjakin Wolski, Filippi, Osala - Timkin, Kaletnik, Platonov - Kosov, Železkov, Potechin

Slovan: Brust - Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Švarný, Starosta, Luža Viedenský, Nedorost, Miklík - Nagy, Surový, Bartovič Jeglič, Tičar, Štastný Skalický, Lušnák, Puliš

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prekvapujúco zvíťazili v piatkovom stretnutí Kontinentálnej ligy na ľade favorizovaného Magnitogorska 3:2.

Hostia položili základ úspechu gólmi Andreja Šťasného a Ladislava Nagya už v prvej tretine, v polovici zápasu zvýšil už na 3:0 Patrik Lušňák.

Domáci v zostávajúcom čase iba znížili na 2:3.

Slovan tak vrátil súperovi nedávnu prehru 2:5 z vlastného ľadu.

"Belasí" majú z 19 tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 23 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí 12. miesto.

Najbližšie sa predstavia v nedeľu 11. októbra na ľade Lady Togliatti (15.00 h SELČ), čo bude ich tretie vystúpenie v rámci štvorzápasovej šnúry u súperov.

Doma nastúpia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Zvolili sme úplne inú taktiku, ako v predošlých zápasoch. Hrali sme dôsledne v strednom pásme, čakali sme na chyby. Vydržali sme to hrať polovicu zápasu, potom sme trochu zbytočne odhadzovali puky. Hráči odovzdali úplne maximum, po ostatných porážkach prišlo víťazstvo proti jednému z najsilnejších tímov KHL. Sebavedomie mužstva pôjde hore."

Priebeh:

V Magnitogorsku sa hral od začiatku zápasu rýchly a ofenzívny hokej s množstvom šancí na oboch stranách klziska.

Ako prví mohli udrieť domáci, keď sa v 3. minúte dostali do prečíslenia 2 na 1, ale Kaletnik nezakončil dobre. Na druhej strane predviedla peknú kombináciu štvrtá formácia hostí, no Puliš sa už k zakončeniu nedostal.

"Belasí" si v ďalších minútach vytvorili mierny tlak, no v 10. mohli inkasovať pri šanci Antipina, ale zachránil ich brankár Brust.

Diváci sa dočkali úvodného gólu v 13. minúte, no do vlastnej siete. Birjukov spravil veľkú hrúbku za bránkou, keď prihral Tičarovi, ten našiel medzi kruhmi Šťastného, ktorý ponúknutú šancu využil.

O dve minúty viedol Slovan už 2:0. Nagyova prvá strela len tesne minula bránku, no vynahradil si to o pár sekúnd neskôr, keď do siete tečoval pokus Surového.

Domáci tréner vzápätí stiahol Košečkina a do bránky poslal Samsonova. V závere tretiny mohol znížiť Zaripov, no opäť sa predviedol Brust.

Druhé dejstvo odštartoval nešťastný zákrok Viedenského, ktorému pri buly vyletela hokejka do vzduchu a zasiahla tvár Filippiho. Keďže sa na ľade objavila aj krv, center hostí dostal 2+2 minúty.

Slovan však dlhé oslabenie ustál na výbornú a súpera nepustil do vyložených šancí. V 27. minúte zachránila hostí žŕdka po strele Potechina.

V 31. minúte udrel opäť Slovan, Lušňák si odvážne hodil puk medzi dvoch brániacich hráčov, šikovne sa cez nich dostal a cez Samsonovu lapačku rozvlnil sieť.

Trojgólový náskok však nevydržal ani 20 sekúnd. Hostia trestuhodne nechali voľného Kaletkina, ktorý sám pred brankárom nezaváhal.

Domáci si chceli vytvoriť tlak a zovrieť súpera, no ten ich vďaka pozornej a dobre organizovanej obrane do šancí nepustil.

V závere sa dostal do dobrej možnosti Nagy, ale Samsonov si jeho bekhend postrážil.

Rozhodnúť mohol v 45. minúte Nedorost, ktorý už mal na ľade brankára, ale v stopercentnej šanci zaváhal. O dve minúty Brust zneškodnil dobrý pokus Mozjakina.

Slovan sa už v ďalšom priebehu sústredil na bránenie dvojgólového náskoku. Dlho sa mu to darilo, prežil aj vylúčenie Jegliča a veľký tlak Metallurgu, no minútu a pol pred koncom inkasoval.

Osala tečoval strelu Antipina - 2:3. Hostia si však už záver postrážili a po piatich prehrách bodovali naplno.

Ďalšie výsledky - piatok:

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 57. Kiselevič - 15. Aľajev, 15. Dvurečenskij, 54. Daugaviňš, 60. Galuzin

Ak Bars Kazaň - Viťaz Podoľsk 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Góly: 34. Varnakov, 38. Zacharčuk - 12. a 24. Horák, 2. M. Afinogenov, 28. Kempe

Neftechimik Nižnekamsk - Jokerit Helsinki 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 15. Joensuu, 42. Jormakka, 60. Huhtala

Lada Togliatti - Dinamo Moskva 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 1. a 44. Pestuško, 19. Barancev, 33. Tereščenko, 50. M. Robinson

Salavat Julajev Ufa - Medveščak Záhreb 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Góly: 22. Soin, 26. Chlystov - 1. Bjorkstrand, 5. Smoleňák, 9. Genoway, 29. Kinrade, 43. Giliati

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Riga 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. Gubarev, 28. Pestunov, rozhodujúci sam. nájazd Rybakov - 13. M. Redlihs, 40. Indrašis

Online prenos

III. tretina

Slovan tak konečne prelomil nepriaznivú výsledkovú sériu a po piatich neúspešných pokusoch sa môže opäť tešiť z triumfu za tri body. Magnitogorsk - Slovan 2:3.

Domáci hokejisti išli aj naďalej tvrdo za vyrovnaním, tretí gól však už pri záverečnom nápore nestrelili.

Gól! Tak Metallurgu sa risk takmer okamžite vypláca, keď Osala krásne tečoval strieľanú prihrávku svojho spoluhráča - 2:3.

Domáci idú necelé 2 minúty pred koncom skúsiť hru bez brankára.

Slovan si prežil riadnu tortúru pri presilovke domácich, pričom niekoľko razy mali hostia aj dávku šťastia.

Do konca zostáva 6 minút a hostia stále držia výborný výsledok.

V 47. minúte si Brust vychutnal Mozjakina, keď jeho zakončenie švihom z osi klziska skryl pohotovo do svojej lapačky.

V 45. minúte mohol z ničoho-nič udrieť Slovan, keď Miklík obetovo nachystal gólovú príležitosť Nedorostovi, ten však netrafil odkrytú časť Samsonovovej brány. Na druhej strane tvrdo strieľal Zaripov, avšak Brust mu zmenšil strelecký uhol.

Poslednú tretinu otvorili veľkým tlakom domáci, Slovan zatiaľ odoláva, no nemôže sa uspokojiť len s vyhadzovaním puku.

II. tretina

Aj zásluhou naďalej kompaktného výkonu hostí nerozpútali hráči Metallurgu po znížení pred Brustom žiadne "hokejové peklo", hoci sú, logicky, aktívnejší. Slovan však hrá do týchto chvíľ zodpovedne a až na jednu výnimku aj pozorne. Aj preto je stav po dvoch tretinách pre hostí priaznivý.

Bohužiaľ, hráči Slovana ešte mysľou pravdepodobne oslavovali tretí zásah, čo využil domáci Kaletnik, ktorý na dvakrát prekonal Brusta. Slovan sa z trojgólového vedenia tešil iba 19 sekúnd. Magnitogorsk - Slovan 1:3.

V polovici zápasu sa dejú veľké veci. Najprv Patrik Lušňák predviedol krásne sólo, keď mal našliapnuté a "vletel" medzi dvojicu obrancov Lee - Zaripov, ktorí nedokázali zachytiť jeho pohyb. Lušňák nespanikáril ani pred Samsonovom a veľmi dôležitým upravil na 3:0 pre Slovan.

V 27. minúte trafil Mozjakin dokonca pravú žrď Brustovej bránky.

V oslabení hral Slovan dobre a ubránil sa početnej výhode, domáci sa však vďaka dlhej výhode o jedného hráča dostali do herného rytmu a aj v nasledujúcich minútach Slovanu niekoľkokrát nepríjemne zavarili.

Začala druhá tretina. Slovan sa musí brániť 4-minútovej presilovke domácich.

I. tretina

Koniec prvého dejstva. Úvodná tretina bola pre Slovan ako zo sna. Pokiaľ búdú Říhovi zverenci pokračovať v nastúpenom trende, z Magnitogorsku si odvezú víťazstvo. Do konca však zostáva ešte dlhých 40 minút.

Dobre zakombinovali Nagy so Surovým, kapitán Slovana však dvojgólový náskok hostí nezveľadil.

Hneď po góle opúšťa domácu bránu skúsený Košečkin a jeho miesto zaujme ešte len 18-ročný Iľja Samsonov.

Skúsený Ladislav Nagy sa gólu dočkal o niekoľko desiatok sekúnd neskôr, keď so šťastím tečoval nahodenie Tomáša Surového. Slovan hrá dobre a zaslúžene vyhráva 2:0.

Hostia sú nabudení a v 14. minúte nebezpečne vystrelil Ladislav Nagy.

Slovan sa ujíma vedenia po krásnej strele Andreja Šťastného, ktorý po dobrej Tičarovej prihrávke z rohu "vymietol" ľavý horný roh Košečkinovej brány- 0:1.

V 10. minúte sa však do dobrej príležitosti dostal český legionár v drese Metallurgu Tomáš Filippi. Jeho bekhendové zakončenie gólom, našťastie, neskončilo.

Slovan je v prvej polovici otváracej tretiny strelecky aktívnejším tímom. Hostia dobre bránia stredné pásmo a snažia sa podnikať rýchle brejky. Vyloženú šancu na jednej, či druhej strane zatiaľ diváci nevideli.

Zápas začal. Slovan nastupuje v rovnakom zložení ako v poslednom zápase proti Ufe. Jedine v bráne dostal od začiatku priestor Brust, ktorý po svojom príchode do brány v Ufe neinkasoval.