Takto Slováci postúpili. Pozrite si góly zo všetkých zápasov

Sme tam! Slováci si za zvládnutie celej kvalifikácie postup zaslúžili.
Sme tam! Slováci si za zvládnutie celej kvalifikácie postup zaslúžili. (Autor: Twitter (UEFAEURO))
Sportnet|12. okt 2015 o 23:51

Videonávrat ku kvalifikačným vystúpeniam o postup na EURO 2016 do Francúzska.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti si po prvý raz v ére samostatnosti zahrajú na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy.

Aká bola kvalifikačná cesta zverencov Jána Kozáka?

Ponúkame krátke pripomenutie všetkých 10 duelov našej reprezentácie v C-skupine.

Start the party.

Posted by BBC Sport on Monday, October 12, 2015

Zápas č. 1

08.09.2014, Kyjev, kvalifikácia EURO 2016

Ukrajina – Slovensko 0:1

Gól: 17. Mak

Jeden zo zlomových okamihov kvalifikácie. Slováci zaskočili v Kyjeve favorizovaných domácich a po góle Róberta Maka brali všetky tri body.

Zápas č. 2

09.10.2014, Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Slovensko – Španielsko 2:1

Góly: 17. Kucka, 87. Stoch - 82. Paco Alcacér

Jeden z najpamätnejších zápasov slovenského futbalu vôbec. V Žiline sa zrodil triumf domáceho tímu nad pravdepodobne najsilnejším celkom sveta. Veď za hostí nastúpili v základnej zostave aj také hviezdy ako Iniesta, Fabregas, David Silva či Sergio Busquets. Po výhre 2:1 však mali Slováci na konte z úvodného dvojzápasu plný počet bodov, čomu neveril asi ani najväčší optimista.

Zápas č. 3

12.10.2014, Borisov, kvalifikácia EURO 2016

Bielorusko – Slovensko 1:3

Góly: 79. Kalačev - 65. a 84. Hamšík, 90.+1 Šesták

Triumf nad Španielskom by stratil zo svojho lesku, pokiaľ by naši reprezentanti zaváhali o tri dni neskôr v Bielorusku. Tento scenár sa, našťastie, nepotvrdil a aj v Borisove bodovala Kozákova partia naplno. Dva góly strelil Marek Hamšík.

Zápas č. 4

15.11.2014, Skopje, kvalifikácia EURO 2016

Macedónsko – Slovensko 0:2

Góly: 25. Kucka, 38. Nemec

Aj v novembri na víťaznej vlne. Slovenský národný tím si aj vo štvrtom kvalifikačnom zápase udržal skvelú fazónu a zo Skopje si priviezol cenný triumf 2:0. Naši reprezentanti rozhodli o výhre už v prvom polčase, keď sa presadili Kucka a Nemec. Potešilo aj druhé čisté konto Matúša Kozáčika v prebiehajúcich kvalifikačných bojoch.

Zápas č. 5

27.03.2015, Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Slovensko - Luxembursko 3:0

Góly: 10. Nemec, 21. Weiss, 40. Pekarík

Zápas podľa slovenských nôt. Proti outsiderovi sa domáci favorit presadil trikrát do polčasu a bolo rozhodnuté. Pomohol predovšetkým skorý otvárací gól Adama Nemca. Zápasy proti prehustenej obrane bývajú nepríjemné hlavne v prípade, že presný zásah dlho neprichádza. Našťastie, v Žiline našli naši hráči kľúč od súperovej brány veľmi skoro a zápas tak nabral presne ten smer, aký si želal každý slovenský fanúšik. Potešilo aj tretie čisté konto Matúša Kozáčika v piatom zápase skupiny. Celkovo išlo o vydarené a prakticky bezproblémové stretnutie.

Zápas č. 6

14.6.2015, Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Slovensko - Macedónsko 2:1

Góly: 8. Saláta, 38. Hamšík - 69. Ademi

Šesť zápasov a stopercentný bodový zisk, teda 18 bodov. Takúto fantastickú bilanciu dosiahli Kozákovi muži vďaka domácej výhre nad Macedónskom. Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko, keďže niečo vyše 20 minút pred koncom súper znížil. Výhru ale Škrtel a spol. už uhájili a žilinské tribúny mohli opäť jasať.

Zápas č. 7

05.09.2015, Oviedo, kvalifikácia EURO 2016

Španielsko - Slovensko 2:0

Góly: 5. Alba, 30. Iniesta (11m)

Futbalového obra už druhýkrát nezaskočili. V Oviede nám španielsky favorit vrátil prehru sped 10 mesiacov a po góloch Jordiho Albu, respektíve Andrésa Iniestu triumfoval domáci výber. Tesne pred úvodným gólom mal ale výbornú príležitosť na skórovanie Róbert Mak a je otázne, ako by sa zápas vyvíjal v prípade nášho vedenia. Vďaka výhre sa "Furia roja" dostala na čelo našej kvalifikačnej skupiny. Tréner Kozák nechal v zápase oddychovať viaceré opory, navyše Kucka so Škrtelom nemohli nastúpiť kvôli kartovému trestu.

Zápas č. 8

08.09.2015, Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Slovensko - Ukrajina 0:0

Kľúčový duel pre oba tímy. V prípade triumfu sa mohli domáci tešiť z historickej účasti na ME. Ukrajinci však boli odhodlaní vrátiť našim prehru z Kyjeva. Zápas, ktorý nepriniesol veľa futbalovej krásy sa hral v dobrom tempe a obojstranne vysokom nasadení, pričom dominovala pozorná defenzíva. Remíza viac vyhovovala Slovákom. Ukrajinci svoj trojbodový cieľ pod Dubňom nenaplnili.

Zápas č. 9

09.10.2015, Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Slovensko - Bielorusko 0:1

Gól: 34. Dragun

Všetko bolo pripravené na úspešné zavŕšenie výborne rozbehnutej kvalifikačnej jazdy. Nastali však nečakané komplikácie, ktoré Slovákom spôsobili kompaktne hrajúci bieloruskí futbalisti. Už pred zápasom sa hostia zastrájali, že slovenskému národnému tímu vrátia prehru 1:3 z Borisova a ako sa v zápase ukázalo, svoj sľub, bohužiaľ, Bielorusi dodržali. O jediný gól sa postaral hlavou obranca Dragun. Slovákom nemožno vyčítať snahu, respektíve zápal pre hru. Chýbal však väčší futbalový kumšt, ľahkosť a s pribúdajúcim časom aj pokoj na kopačkách.

Zápas č. 10

12.10.2015, Luxemburg, kvalifikácia EURO 2016

Luxembursko - Slovensko 2:4

Góly: 61. Mutsch, 65. Gerson (11 m) - 24. Hamšík, 29. A. Nemec, 30. Mak, 90+1. Hamšík

Zápas plný nečakaných gólových pasáží. Najprv v prvom polčase strelili Slováci v priebehu 6 minút tri góly a takýto úder by "zamával" aj ďaleko skúsenejšími protivníkmi, nie to podpriemerným Luxemburskom. Teda, aspoň tak si to naši reprezentanti cez polčasovú prestávku možno podvedome vypočítali v hlavách. Po uplynutí hodiny hry totiž dovolili domácim vrátiť sa do zápasu dvoma kontaktnými gólmi a zbytočne si celý duel skomplikovali. V samom závere však pridal gólovú poistku výborne hrajúci Marek Hamšík. V každom prípade, podobná strata koncentrácie nech je pre Kozákovu družinu varovaním do budúcnosti!

Domov»Futbal»Reprezentácie»Takto Slováci postúpili. Pozrite si góly zo všetkých zápasov