Slováci zlyhali ako proti Slovinsku, gól nedali už 321 minút (zaujímavosti)

Juraj Kucka.
Juraj Kucka. (Autor: SME - TIBOR SOMOGYI)
Sportnet|10. okt 2015 o 10:24

Slováci podľahli v domácom prostredí súperovi po vyše dvoch rokoch, naposledy prehrali 10. septembra 2013 s Bosnou a Hercegovinou v kvalifikácii o postup na MS 2014.

ŽILINA. Zaujímavosti a fakty po piatkovom futbalovom stretnutí Slovensko - Bielorusko (0:1) v rámci C-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska:

Slováci podľahli v domácom prostredí súperovi po vyše dvoch rokoch, naposledy odchádzali z trávnika s prehrou 10. septembra 2013 po zápase proti Bosne a Hercegovine (1:2) v kvalifikácii o postup na MS 2014.

Futbalisti Slovenska nezvíťazili v ostatných troch zápasoch, pred prehrou s Bieloruskom hrali 8. septembra v Žiline s Ukrajinou bez gólov a 5. septembra v Oviede podľahli Španielsku 0:2.

Reprezentácia nestrelila gól už 321 minút. Naposledy skóroval 14. júna 2015 Marek Hamšík v 39. minúte domáceho kvalifikačného súboja s Macedónskom (2:1). Nasledovali tri gólovo nulové zápasy - v Španielsku (0:2), doma s Ukrajinou (0:0) a Bieloruskom (0:1).

Pre Slovensko to bol šiesty zápas v tomto kalendárnom roku, hráči si pripísali druhú prehru.

Futbalisti Slovenska a Bieloruska sa stretli tretíkrát. Slováci predtým dvakrát vyhrali.

Hráči Slovenska podľahli na štadióne v Žiline po siedmich zápasoch v rade bez prehry, naposledy neuspeli pred viac ako dvoma rokmi 10. septembra 2013 proti Bosne a Hercegovine (1:2) v kvalifikácii MS 2014.

Slováci opäť pred domácim publikom nevyužili postupový mečbal na veľké podujatie. V podobnej situácii boli aj v roku 2009. V predposlednom zápase o postup na MS 2010 v JAR doma prehrali so Slovinskom 0:2, hoci im stačila remíza. Rozhodlo sa tak až úplne na koniec v Chorzówe, kde zdolali Poľsko 1:0 a postúpili.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slováci zlyhali ako proti Slovinsku, gól nedali už 321 minút (zaujímavosti)