Kľakol si a búchal do zeme. Boli sme zakríknutí, tvrdil Škrtel

Nazlostený Martin Škrtel.
Nazlostený Martin Škrtel. (Autor: TASR)
Pavol Spál|10. okt 2015 o 16:33

Ak by sme hrali ďalších štyridsaťpäť minút, tak gól Bielorusom nedáme, vravel kapitán Slovákov.

ŽILINA. Kľakol si na trávnik a od hnevu búchal dlaňou do žilinského trávnika. Na kapitánovi slovenských futbalistov Martinovi Škrtelovi bolo bezprostredne po prehre súboji kvalifikácie o postup na ME s Bieloruskom (0:1) najviac zo všetkých hráčov vidieť sklamanie.

Zo šatne sa do hotela ponáhľal oveľa skôr, ako bývalo predtým zvykom. To isté platilo aj o jeho spoluhráčoch.

„Súper podal dobrý výkon, ale v prvom rade sme my nehrali to, čo sme chceli a mali hrať,“ neskrýval kapitán. Možno až príliš chcel, do súbojov šiel ako je uňho zvykom s ohromnou energiou, už v úvode však dostal žltú kartu.

FOTO SME - TIBOR SOMOGYI

„Nezačali sme dobre, premrhali sme prvý polčas. V druhom sme mali prevahu, ale nepremenili sme šance.“

Gól nedali 321 minút

Po nečakane senzačnom úvode a rekordnej sérii šiestich výhier za sebou prišiel aj na Slovákov v kvalifikácii útlm a krízový moment. Nedali gól už v treťom zápase v rade, dokopy 321 minút.

V závere súboja proti Bielorusku, keď mali Slováci výhodu presilovky, sa už aj obranca Škrtel vrhal do útoku. Márne.

FOTO - TASR

„Je to dosť aj o šťastí. V prvej časti kvalifikácie nám góly padali. Verím, že sa v poslednom zápase šťastie prikloní na našu stranu,“ dodal Škrtel.

Všeobecne sa očakávalo, že sa bude v piatok v noci v Žiline oslavovať historicky prvý postup na majstrovstvá Európy. Futbalisti sa dostali pod tlak.

Chýbala ľahkosť

Už od prvej minúty a prvých dotykov bolo na nich vidieť, že im chýba ľahkosť z predchádzajúcich zápasov.

Proti Bielorusku bolo cítiť, že mentálne ešte nie sú až tak na výške, ako si možno mysleli. V kvalifikácii

Domov»Futbal»Reprezentácie»Kľakol si a búchal do zeme. Boli sme zakríknutí, tvrdil Škrtel