Hádzanárky prehrali s Poľskom a skomplikovali si boj o postup na ME

Alžbeta Rechtorišová (vľavo) počas zápasu proti Poľsku.
Alžbeta Rechtorišová (vľavo) počas zápasu proti Poľsku. (Autor: SITA)
Sportnet|10. okt 2015 o 19:42

Slovenské hádzanárky prehrali v kvalifikácii ME 2016 aj druhý zápas, Poľkám podľahli 21:23.

ŠAĽA. Slovenské hádzanárky nemajú po druhom zápase kvalifikácie ME 2016 na konte ani bod. V sobotu prehrali v Šali s Poľskom 21:23 a výrazne si tak skomplikovali situáciu v boji o dve postupové miesta z 5. skupiny.

Zverenky trénera Dušana Poloza v oklieštenej zostave predtým v Maďarsku prehrali 19:32. Kvalifikácia pokračuje ďalším dvojzápasom až v marci budúceho roka, Slovenky sa stretnú dvakrát s outsiderom skupiny Fínskom. Na ME do Švédska postúpia z každej skupiny prvé dva tímy a najlepšie družstvo z tretích miest.

Kvalifikácia ME 2016 hádzanárok - 2. kolo:

Slovensko - Poľsko 21:23 (11:14)

Zostava a góly SR: Tóthová, Medveďová - Rechtorisová 2, Fiľková-Trehubová 2, Školková 9/5, Horňáková 3, Szarková 1, Bíziková 1, Súkenníková 1, Habánková 1, Szücsová, Kostelná, Veselková 1, Kertészová, Bujnochová, Szőkeová. Najviac gólov Poľska: Niedzwiedzová 5, Kobylinská a Kudlacová-Glocová po 4. Rozhodovali: Alpaidzeová a Berezkinová (obe Rus.), vylúčenia: 1:4, 7m hody: 6/5 - 4/4, 1300 divákov

Dušan Poloz (tréner SR): "Výsledok je dobrý, ale chýbajú body. Viackrát sme sa dotiahli na rozdiel jedného gólu. Škoda, že keď sme mali na dosah vyrovnanie, tak sme nevyužili presilovku a inkasovali sme počas nej. Dievčatám a takisto fantastickému publiku chcem poďakovať, dali do toho všetko. Gratulujem súperovi, dnes bol lepší. Nám chýbali skúsenosti."

Martina Školková (spojka SR, autorka 9 gólov): "Myslím si, že môžeme byť spokojní. Máme nové družstvo, ktoré sa ešte len formuje. Je tu dobrá partia. Robili sme aj chyby, ale to je normálne. Nemáme sa za čo hanbiť. Neskladáme zbrane a budeme ešte o postup bojovať."

Lucia Súkenníková, krídelníčka SR: "Škoda prehry o dva góly, ale budujeme nový tím a posúvame sa dopredu. Dnes sme oproti zápasu s Maďarskom zlepšili obranu, možno sme však niekedy v zakončení reagovali príliš zbrklo. Na to, že nám chýbalo deväť hráčok, klobúk dole pred dievčatami. Do Fínska pôjdeme s rovnakým nasadením a túžbou vyhrať."

Skóre po päťdesiatich sekundách otvorila Školková, Poľky ale v úvodnej päťminútovke na každý gól domácich okamžite odpovedali a v 6. minúte už viedli 5:3.

Slovenky reagovali trojgólovou šnúrou, no od stavu 7:6 z ich pohľadu nasledovala vyše 11-minútová hluchá pasáž bez presného zásahu. Domáce sa nevedeli presadiť cez kompaktnú obranu na čele s brankárkou Wysokinskou a Poľky tak šli do kabín s trojgólovým náskokom.

Slovenky začali druhý polčas vo veľkom štýle a po góloch Školkovej a Horňákovej znížili na 13:14. Technické chyby na strane domácich ale v 39. minúte znamenali opäť trojgólový náskok súpera 16:13.

Slovenky na čele so streleckou líderkou Školkovou sa nevzdávali, necelých osem minút pred koncom znížili na 19:20. Skúsenejšie Poľky ich ale v dramatickej koncovke k vyrovnaniu nepustili.

Tabuľka:

1. Poľsko 2 2 0 0 52:33 4

2. Maďarsko 1 1 0 0 32:19 2

3. Slovensko 2 0 0 2 40:55 0

4. Fínsko 1 0 0 1 12:29 0

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky prehrali s Poľskom a skomplikovali si boj o postup na ME