Luxembursko nás už raz zdolalo. Aký súper čaká v pondelok Slovákov?

Futbalisti Luxemburska pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2016 proti Slovensku v Žiline (27. marec 2015). (Autor: SITA)
TASR|11. okt 2015 o 10:49

Vizitka FLF (Fédération Luxembourgeoise de Football).

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia odohrala s Luxemburskom doposiaľ štyri medzištátne stretnutia.

Po dvoch víťazstvách v rámci kvalifikácie MS 2006 (3:1 a 4:0 - pozn.) sa súper revanšoval vo februári 2011 v podobe senzačného triumfu 2:1 v prípravnom zápase v Luxemburgu.

Na gól Erika Jendrišeka odpovedal dvojgólový hrdina súboja Daniel Da Mota.

V poslednom vzájomnom zápase v marci tohto roku v Žiline Slováci vyhrali hladko 3:0.

Skóre duelu na takmer vypredanom žilinskom štadióne otvoril už v 10. minúte Adam Nemec a do polčasu sa ešte presadili Vladimír Weiss (21. minúta) a Peter Pekarík (40. minúta).

Rýchly gól slovenskej reprezentácii proti trpaslíkovi pomohol, ale predovšetkým bol vyústením dobrej prípravy na duel.

Zverenci trénera Jána Kozáka nič nepodcenili, nastúpili stopercentne koncentrovaní, outsidera na štadióne v Žiline zovreli a o piatom triumfe v boji o ME vo Francúzsku rozhodli troma gólmi už v prvom polčase.

Vizitka Luxemburskej futbalovej federácie:

Oficiálny názov: Fédération Luxemburgeoise de Football (FLF)

Kapitán reprezentácie: Aurélien Joachim

Najväčšie hviezdy: Jonathan Joubert (F91 Dudelange), Mario Mutsch (FC St. Gallen), Aurélien Joachim (Burton Albion), Lars Gerson (Sundsvall), Daniel Da Mota (F91 Dudelange)

Najviac gólov v reprezentácii: Léon Mart (16)

Najviac štartov v reprezentácii: Jeff Strasser (98)

Najvyššie víťazstvo v histórii: 6:0 - nad Afganistanom (26. júla 1948)

Najvyššia prehra v histórii: 0:9 - 2x s Anglickom (19. októbra 1960 a 15. decembra 1982)

Góly: 26. Vittek, 48. Greško, 89. Demo - 2. Strasser

SR: König - Zabavník, Kratochvíl, Varga, Greško - Janočko (68. Demo), Karhan, Mintál, Michalík (46. Čech) - Vittek, Németh (84. Šesták)

Tréner: Dušan Galis

Luxembursko - Slovensko 0:4 (0:2)

8. júna 2005 Luxemburg, kvalifikácia MS 2006

Góly: 5. Németh, 15. Mintál, 54. Kisel, 60. Reiter

SR: Čontofalský - Petráš (59. Reiter), Varga, Hanek - Kisel, Karhan, Hlinka (46. Sninský), Had (46. Slovák) - Mintál - Németh, Vittek

Luxembursko - Slovensko 2:1 (0:0)

9. februára 2011 Luxemburg, prípravný zápas

Góly: 60., 81. Da Mota - 55. Jendrišek

SR: Mucha (77. Kello) - Pekarík (68. Kubík), Pečalka, Ďurica, Hubočan (40. Šesták) - Karhan, Kucka (64. Zabavník), Weiss (64. Stoch) - Hamšík, Nemec, Jendrišek

Tréner: Vladimír Weiss

Slovensko - Luxembursko 3:0 (3:0)

27. marca 2015 - Žilina, kvalifikácia EURO 2016

Góly: 10. Nemec, 21. Weiss, 40. Pekarík

Rozhodovali: Studer - Pozzi, Wicht (všetci Švajč.), ŽK: Pekarík, Škrtel - Deville, Holter, Mutsch, 9524 divákov.

SR: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan - Pečovský, Kucka (59. Hrošovský) - Weiss (71. Mak), Hamšík, Stoch (80. Šesták) - Nemec

Domov»Futbal»Reprezentácie»Luxembursko nás už raz zdolalo. Aký súper čaká v pondelok Slovákov?