Zlaté Moravce rozdrvili Žilinu. Potrebujeme sa zobudiť, tvrdí Guľa

(Autor: Facebook)
SITA|16. okt 2015 o 20:40

V uplynulom kole doma senzačne nestačili na Podbrezovú, teraz ich rozdrvili Zlaté Moravce. Futbalisti Žiliny dostali v dvoch zápasoch sedem gólov.

ZLATÉ MORAVCE. V jedinom piatkovom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa zrodilo obrovské prekvapenie. Hráči FC ViOn Zlaté Moravce na domácom štadióne výrazne prevýšili futbalistov MŠK Žilina 4:0.

Hostí pod trénerským vedením Adriána Guľu načal v 27. minúte Jhonnes Marques de Souza. V druhom dejstve zásahy v krátkom časovom rozpätí pridali v 65. minúte Peter Orávik, o štyri minúty neskôr Dejan Školnik a o ďalšie tri Léandre Gael Tawamba Kana.

Posledný menovaný svojím siedmym gólom v tejto sezóne najvyššej súťaže potvrdil príslušnosť k elitným fortunaligovým kanonierom.

Žilinčania si pripísali tretiu prehru vo Fortuna lige 2015/2016, druhú za sebou. Pred októbrovou reprezentačnou prestávkou pod Dubňom nestačili na mužstvo FO ŽP Šport Podbrezová 1:3.

FORTUNA LIGA 2015/2016 - 13. kolo:

Zlaté Moravce - Žilina 4:0 (1:0)

Góly: 27. de Souza, 65. Orávik, 69. Školnik, 72. Tawamba Kana

ŽK: 10. Jhonnes Marques de Souza, 79. M. Perišič - 48. Hlohovský, 67. Bénes, 74. Čmelík, rozhodovali: Smolák - Ádam, Hrmo

Zlaté Moravce: Jozef Novota - Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - Burič, Školnik (88. Cebara) - Orávik, M. Perišič, Glavaš (79. Krznarič) - Tawamba Kana (90.+ Mance)

Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Vavro (69. Škvarka), Letič - Pečovský - Hlohovský, Káčer (76. Haskič), Bénes, J. Mihalík (58. Čmelík) - William Alves de Oliveira

Hlasy po zápase:

Libor Fašiang, tréner Z. Moraviec: "Keby mi niekto pred zápasom povedal, že vyhráme takýmto rozdielom, tak ho vysmejem. V prvom polčase sme dali potrebný gól, v druhom sme vedeli, že Žilina musí niečo urobiť. Trpezlivo sme čakali na svoje šance, dali sme tri góly a zaslúžene sme triumfovali."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Súper vyhral úplne zaslúžene. Dnes sme bez dôrazu v obrane boli úplne jaloví. Naše mužstvo nemalo vôľu ani mentalitu. Táto prehra je potrebná nato, aby sa chlapci opäť dostali nohami na zem. Potrebujeme sa zobudiť."

Domov»Futbalnet»Zlaté Moravce rozdrvili Žilinu. Potrebujeme sa zobudiť, tvrdí Guľa