Bayern vyhral v Brémach a prekonal vlastný bundesligový rekord

Súboj Jéroma Boatenga (vľavo) z Bayernu a domáceho Lorenzenena z brémskeho Werderu. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. okt 2015 o 17:56

Bavorský veľkoklub má po deviatich odohraných kolách na konte plný počet 27 bodov.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v 9. kole nemeckej bundesligy na ihrisku Werderu Brémy 1:0 a naďalej zostávajú jediným tímom bez bodovej straty.

Šnúrou deviatich víťazných ligových zápasov na štarte sezóny tak prekonali vlastný rekord najvyššej súťaže. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 23. min po presne načasovanej prihrávke Thiaga Alcantaru Thomas Müller.

Bayern má na čele sedembodový náskok pred Dortmundom.

Expresný vstup do zápasu medzi Wolfsburgom a Hoffenheimom mali domáci "vlci", ktorí v 7. min viedli už 2:0.

Skóre otvoril najrýchlejším gólom v sezóne už v 41. sekunde Max Kruse a v 7. min na 2:0 zvýšil Bas Dost.

Hosťom sa však podarilo ešte v prvom polčase odpovedať, keď v 29. min znížil Jeremy Toljan. Po zmene strán v 54. min dostal loptu za chrbát Diega Benaglia Jonathan Schmid a vyrovnal na 2:2.

Domáci si však v záverečnej polhodine zápasu dvomi gólmi Maxa Kruseho, ktorý tak dosiahol hetrik, zaistili víťaztsvo 4:2.

Nováčik SV Darmstad zvíťazil na ihrisku trápiaceho sa Augsburgu 2:0.

Berlínska Hertha bez zraneného Petra Pekaríka prehrala na ihrisku Schalke 04 1:2, keď hrala viac ako 70 minút oslabená o vylúčeného Vedada Ibiševiča.

Domáci sa ujali vedenia v 27. min po góle Benedikta Höwedesa, ale hostia vyrovnali v 73. min zásluhou Salomona Kaloua.

Víťazný gól gelsenkirchenského klubu streli v druhej minúte nadstaveného času Max Meyer.

Radosť Maxa Meyera po tom, ako strelil víťazný gól do siete Herthy Berlín. Foto: SITA/AP

Bundesliga - 9. kolo:

FC Augsburg - SV Darmstadt 98 0:2 (0:2)

Góly: 7. Wagner, 29. Niemeyer

Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 23. Müller

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1:5 (1:1)

Góly: 29. Meier (z 11m) - 16. Raffael, 51. Dahoud, 57. Raffael, 83. Hahn (z 11m), 90. Hahn

Schalke 04 - Hertha Berlín 2:1 (1:0)

Góly: 27. Höwedes, 90.+2 Meyer - 73. Kalou

ČK: 18. Ibiševič

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 4:2 (2:1)

Góly: 1., 62., 83. Kruse, 7. Dost - 29. Toljan, 54. Schmid

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 0:0

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern vyhral v Brémach a prekonal vlastný bundesligový rekord