Vlhová vypadla v Söldene už v prvom kole, vyhrala Brignoneová

Víťazka prvého kola Talianka Federica Brignoneová.
Víťazka prvého kola Talianka Federica Brignoneová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. okt 2015 o 11:32

Úvodné preteky novej sezóny Svetového pohára v alpských disciplínach - obrovský slalom v Söldene - vyhrala prekvapujúco Talianka Federica Brignoneová.

SÖLDEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vypadla v prvom kole obrovského slalomu v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára v Söldene.

Na trati skončila už po prvom medzičase. V hornej časti jej v priebežnom poradí na 54. pozícii namerali stratu 1,57 na Talianku Federicu Brignoneovú.

V 71-člennom poli štartovala s číslom 68 a na rozbíjajúcej sa trati veľa šancí na prienik do tridsiatky postupujúcej do druhého kola nemala.

Vlani Vlhová v Söldene síce tiež nepostúpila do druhého kola, ale s číslom 66 dosiahla 38. čas.

Preteky napokon nečakane vyhrala Brignoneová. Dvadsaťpäťročná Talianka slávila svoj prvý triumf kariéry v pretekoch SP. Druhá skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,85 s) a tretia Tina Weiratherová (+1,25).

"Ľudia vraveli, že neviem vyhrať, že asi budem zakliata. Ale ja som vždy tvrdila, že ešte som nebola dosť dobrá na víťazstvo. A teraz som už bola," spokojne vravela Brignoneová, ktorá dosiahla prvý triumf vo svojich 99. pretekoch kariéry v SP.

V nedeľňajšej súťaži mužov (9.30/12.45) sa predstaví Adam Žampa.

Výsledky

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 2:24:27 min (1:10,11 min + 1:14,16), 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,85, 3. Tina Weiratherová (Licht.) +1,25, 4. Lara Gutová (Švaj.) +1,39, 5. Tessa Worleyová (Fr.) +1,72, 6. Viktora Rebensburgová (Nem.) +2,28, Petra Vlhová (SR) - nedokončila 1. kolo

Celkové poradie SP a poradie v obrovskom slalome: 1. Brignoneová 100 b., 2. Shiffrinová 80, 3. Weiratherová 60, 4. Gutová 50, 5. Worleyová 45, 6. Rebensburgová 40.

Domov»Zimné športy»Vlhová vypadla v Söldene už v prvom kole, vyhrala Brignoneová