Bayern naďalej prekonáva rekordy. V lige vyhral už tisíc zápasov

Hráč Bayernu Kingsley Coman (v červenom drese) sa snaží preniknúť s loptou cez futbalistu Kolína Dominiqueho Heinza. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. okt 2015 o 18:26

Desať zápasov, desať víťazstiev. Futbalisti Bayernu Mníchov pokračujú v najvyššej nemeckej súťaži vo fantastických výkonoch.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli rekordnú sériu ligových víťazstiev na desať zápasov. V sobotňajšom dueli 10. kola nemeckej Bundesligy zdolali 1. FC Köln hladko 4:0.

Dosiahli jubilejný 1000. triumf v najvyššej súťaži.

Bayern od začiatku na ihrisku dominoval. Hostia odolávali len do 35. minúty. Hneď pri návrate po zranení sa presadil Arjen Robben. A o päť minút zvýšil na 2:0 Arturo Vidal.

V druhom polčase potešil 75-tisíc divákov v Allianz Arene aj najlepší strelec súťaže Robert Lewandowski. Dal svoj trinásty bundesligový gól v sezóne. Skóre uzavrel z pokutového kopu Thomas Müller.

V drese hostí prišiel na ihrisko v 75. minúte Dušan Švento.

Zostrih zo zápasu medzi Bayernom a Kolínom.

Veľkú drámu videli diváci v Leverkusene - v druhom polčase padlo sedem gólov. A takmer sa zrodilo prekvapenie. Stuttgart viedol v 60. minúte po zásahu Lukasa Ruppa už 3:1.

Favorizovaný Bayer napokon duel otočil. V priebehu dvoch minút vyrovnali Sebastian Boenisch a Javier Hernandez. Obrat zavŕšil Admir Mehmedi.

Účastník Ligy majstrov VfL Wolfsburg vydrel tesné víťazstvo na ihrisku Darmstadtu. V 78. minúte strelil jediný gól zápasu Daniel Caligiuri.

Hráč Darmstadtu Jerome Gondorf (vľavo) bojuje o loptu s Josuhom Guilavoguim z Wolfsburgu. FOTO - TASR/AP.

Aj v ďalších dueloch sa darilo hosťom. Hannover neudržal vedenie nad Frankfurtom. O víťazstve Eintrachtu rozhodol dvomi gólmi v rozpätí deviatich minút devätnásťročný stredopoliar Marc Stendera.

Z tretieho víťazstva v sezóne sa tešili futbalisti Werderu Brémy. V Mainzi zvíťazili 3:1. O triumfe rozhodli tromi zásahmi v závere prvého polčasu.

BUNDESLIGA - 10. kolo:

Bayern Mníchov - Kolín nad Rýnom 4:0 (2:0)

Góly: 35. Robben, 40. Arturo Vidal, 62. Lewandowski, 77. Müller (z pok. kopu)

/Dušan Švento (Kolín) hral od 75. minúty/

Darmstadt - Wolfsburg 0:1 (0:0)

Gól: 78. Caligiuri

Hannover - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)

Góly: 51. Klaus - 57. a 66. Stendera

Leverkusen - Stuttgart 4:3 (0:0)

Góly: 58. Bellarabi, 70. Boenisch, 71. J. Hernández, 89. Mehmedi - 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp

Mainz - Brémy 1:3 (0:3)

Góly: 90. Muto - 39. a 44. Ujah, 45.+ Bartels

Ingolstadt - Hertha Berlín 0:1 (0:1)

Gól: 10. Weiser

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern naďalej prekonáva rekordy. V lige vyhral už tisíc zápasov