Chelsea opäť prehrala. Mourinha vykázali rozhodcovia na tribúnu

Kapitán Chelsea John Terry sa len bezmocne prizerá počas ďalšieho žalostného výkonu svojho mužstva. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. okt 2015 o 18:58

V minulej sezóne jasne dominovali a s prehľadom získali titul. V aktuálnom ročníku sú futbalisti Chelsea po desiatich kolách až na pätnástom mieste tabuľky Premier League.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea pokračujú v katastrofálnom štarte do novej sezóny Premier League. V 10. kole najvyššej anglickej súťaže prehrali na ihrisku West Ham United 1:2. A v tabuľke sú až na pätnástom mieste.

Rozhodcovia navyše v prvom polčase vykázali trénera Josého Mourinha na tribúnu. Portugalčan protestoval po vylúčení Srba Nemanju Matiča v 44. minúte.

West Ham viedol od 17. minúty. K odrazenej strele sa po rohovom kope dostal Mauro Záraze a prekonal Asmira Begoviča. Šance Chelsea klesli v závere prvého polčasu - Matič dostal druhú žltú kartu a oslabil svoj tím.

Rozhodca Jon Moss poslal cez polčas na tribúnu aj protestujúceho Mourinha.

Londýnčania vyrovnali i v početnej nevýhode. Po rohovom kope skóroval v Premier League prvýkrát od 8. novembra 2014 Gary Cahill.

Gary Cahill (v zákryte za hráčom West Hamu s číslom 12) strieľa jediný gól Chelsea do siete West Hamu. FOTO - TASR/AP.

O víťazstve West Hamu napokon rozhodol v 79. minúte hlavou Andy Carroll. United sa dostali na druhé miesto tabuľky. Predbehnúť ho ešte môžu Arsenal a Manchester United.

Chelsea je s piatimi prehrami a jedenástimi bodmi až na pätnástej pozícii.

V minulej sezóne pritom získala majstrovský titul. S pomerne veľkým prehľadom. Druhý Manchester City vtedy zaostal až o osem bodov.

V stretnutí tabuľkových susedov vyhral Leicester City nad Crystal Palace tesne 1:0. Po obrovskej chybe Hangelanda skóroval v 60. minúte Vardy.

Šiestu prehru v Premier League za sebou utrpeli futbalisti Aston Villy. Doma neuspeli so Swansea City - 1:2. Víťazný gól hostí strelil v 87. minúte André Ayew.

Vo večernom dueli si Arsenal Londýn poradil doma s Evertonom 2:1. Minimálne do nedele sa dostal na čelo Premier League o bod pred Manchester City.

West Ham - Chelsea 2:1 (1:0)

Góly: 17. Zárate, 79. A. Carroll - 56. G. Cahill, ČK: 44. N. Matič (Chelsea) po druhej ŽK

Arsenal - Everton 2:1 (2:1)

Góly: 36. Giroud, 38. Koscielny - 44. Barkley, ČK: 90.+ Barry (Everton) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea opäť prehrala. Mourinha vykázali rozhodcovia na tribúnu