Mizéria Chelsea pokračuje, Arsenal vypadol s druholigistom

José Mourinho zažíva s Chelsea katastrofálny vstup do sezóny.
José Mourinho zažíva s Chelsea katastrofálny vstup do sezóny. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. okt 2015 o 09:37

Osemfinále Anglického ligového pohára sa stalo konečnou stanicou pre dvoch favoritov. Chelsea nestačila na Stoke City, Arsenal senzačne vypadol so Sheffieldom Wednesday.

LONDÝN. Ak majú nezmieriteľní londýnski rivali Chelsea a Arsenal vypadnúť z futbalového Anglického ligového pohára, tak jedine spolu. Osemfinále bolo v utorok konečnou stanicou pre tímy Josého Mourinha aj Arséna Wengera. Dvoch trénerov, ktorí si nevedia prísť na meno.

Prehra obhajcu trofeje Chelsea v penaltovom rozstrele na ihrisku Stoke City po 1:1 v riadnom hracom čase len dokumentovala zbabraný úvod sezóny v podaní úradujúceho anglického majstra.

Arsenal sa v Premier League drží v popredí. Na iných frontoch sú však jeho výsledky ako na hojdačke. Dokázal to aj výprask 0:3 na pôde druholigového Sheffieldu Wednesday.

Veľké slová nezostali v šatni

Chelsea v konečnom účtovaní doplatila na zaváhanie Edena Hazarda, ktorý sa postavil k bielemu bodu ako desiaty exekútor rozstrelu. A v mikrosúboji zoči-voči Jackovi Butlandovi zlyhal.

Brankár domácich jeho strelu vyrazil ľavačkou a poslal Stoke do štvrťfinále.

Favorit, ktorý nastúpil v silnej zostave, zachraňoval remízu v nadstavenom čase. Striedajúci Loic Rémy z rohového kopu odpovedal na exportný zásah v podaní Jonathana Waltersa z 52. minúty.

"Pár mesiacov dozadu sme vyhrali niekoľko zápasov a stali sme sa majstrami. Ľudia vtedy hovorili, že sú podstatnejšie veci ako výsledky. Dnes tí istí ľudia tvrdia opak," hovoril Mourinho.

"Klobúk dolu pred chlapcami, ukázali ohromný charakter. Veľké slová nezostali iba v šatni. Myslím, že sme Chelsea trochu prekvapili, hoci v závere normálneho hracieho času to vyzeralo ako nejaká konšpirácia proti nám," hodnotil kouč Stokey City Mark Hughes.

Brankár Stoke City Jack Butland chytá rozhodujúci pokutový kop Edena Hazarda. FOTO - SITA/AP.

Špecifický náboj mal zápas pre gólmana Chelsea Asmira Begoviča. V minulej sezóne si obliekal dres Stoke City.

"Z výsledku som sklamaný. Musíme si vyčistiť hlavy a znova sa sústrediť na ligu. Ďakujem fanúšikom Stoke za srdečné prijatie," odkázal reprezentant Bosny a Hercegoviny.

V obrane pôsobili naivne

Bývalý brankár Chelsea Peter Čech lovil v utorok loptu zo siete až trikrát. Jeho Arsenal nečakane zaostával za Sheffieldom Wednesday už po prvom polčase 0:2.

Viac ako góly Rossa Wallacea a Lucasa Joaoa zaskočili hostí zranenia. Stredopoliar Alex Oxlade-Chamberlain musel nútene z trávnika odísť už po piatich minútach. A Theo Walcott, ktorý ho vystriedal, vydržal iba trinásť minút.

Dielo londýnskej skazy dokonal po zmene strán Sam Hutchinson. "Veľmi zlý večer. Už na začiatku sme prišli o dvoch dôležitých futbalistov a nedokázali sme sa dostať k hre, ktorá by viedla k úspechu," kritizoval Wenger.

"Gratulujem súperovi. Bol rýchlejší, dôraznejší a úspešnejší v rozhodujúcich momentoch. My sme si nevytvorili prakticky nič a v obrane sme pôsobili naivne."

Domov»Futbal»Anglicko»Mizéria Chelsea pokračuje, Arsenal vypadol s druholigistom