Bayern vyradil v pohári obhajcu. Tréner súpera: Sú príliš silní

Futbalisti Bayernu Xabi Alonso (vľavo) a Douglas Costa sa tešia z gólu do siete Wolfsburgu, hráči súpera smútia.
TASR|28. okt 2015 o 11:08

Bayern bol lepší kombinačne, technicky aj rýchlostne. Rýchlo zlomil súperovu vôľu a prinútil ho báť sa, hodnotil bývalý futbalista a teraz expert ARD Mehmet Scholl.

Nemecký pohár - 2. kolo:

VfL Wolfsburg - Bayern Mníchov 1:3 (0:3)

Góly: 90. Schürrle - 15. Costa, 20. a 34. Müller

WOLFSBURG. Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do osemfinále Nemeckého pohára. S rivalom a obhajcom trofeje VfL Wolfsburg si poradili na jeho trávniku bez väčších problémov 3:1.

Úradujúci bundesligový šampión rozhodol o svojom triumfe ešte v prvom polčase. V priebehu necelých dvadsiatich minút strelil tri góly.

O prvý sa postaral v 15. minúte po šikovnej individuálnej akcii Douglas Costa, ďalšie dva pridal kanonier Thomas Müller. Domáci sa zmohli na gólovú odpoveď až v 90. minúte. Presadil sa Andre Schürrle.

"Z našej strany to bol veľmi, veľmi dobrý zápas," pochvaľoval si kapitán Bayernu Philipp Lahm. Mníchovčania odplatili súperovi obe tohtoročné prehry na jeho ihrisku - 1:4 v lige a 1:2 po jedenástkovom rozstrele v Superpohári.

"Prvý polčas bol pre nás mimoriadny, v druhom sme to už kontrolovali," povedal športový riaditeľ Bayernu Matthias Sammer.

"Momentálne sú príliš silní pre túto ligu," zastonal tréner VfL Dieter Hecking po trpkej lekcii v druhom kole pohára. "Majú veľmi dobré mužstvo, ale dnes sme im to urobili príliš ľahké," dodal športový riaditeľ VfL Klaus Allofs.

Hviezda večera Thomas Müller (vpravo) bojuje o loptu s Luizom Gustavom. FOTO - TASR/AP.

Thomas Müller je špecialistom na zápasy v Nemeckom futbalovom pohári. V 32 stretnutiach tejto súťaže sa podieľal na 36 góloch. Dvadsaťjeden z nich sám strelil, na ostatných pätnásť prihral.

V utorok sa blysol ďalšími dvoma gólmi.

"Pôsobivý Bayern!" či "Pohárový gigant Müller,“ hlásajú nemecké internetové titulky na margo postupu Bayernu do pohárového osemfinále.

"Nie je dôležité, kto ten gól strelí. Raz sa to podarí jednému, inokedy druhému. Dôležité je, že sa vždy nájde niekto, kto premení šancu,“ uviedol Thomas Müller pre ARD.

"Po prvom polčase bol tréner na nás v šatni veľmi nahnevaný. Aj my, hráči, sme si to predstavovali inak,“ cituje Bild brazílskeho obrancu Wolfsburgu Danteho. Ešte do konca augusta bol hráčom Bayernu.

Bývalý reprezentant Mehmet Scholl ako expert ARD k zápasu hodnotiaco povedal: "Bayern bol lepší kombinačne, technicky aj rýchlostne. Rýchlo zlomil súperovu vôľu a prinútil ho báť sa.“

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern vyradil v pohári obhajcu. Tréner súpera: Sú príliš silní