Slovenskí hokejisti podľahli Nemcom. Cíger: Veľmi zlý zápas

Martin Réway v obkľúčení nemeckých protihráčov. (Autor: TASR)
Sportnet|7. nov 2015 o 17:25

Zverencom Zdena Cígera nevyšlo ani druhé vystúpenie na Nemeckom pohári.

Nemecko - Slovensko 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 1. Macek (Gogulla), 15. Ehliz (Daschner, Macek), 25. Gogulla (Macek, Kohl), 29. Gogulla (Schütz, Macek) - 42. Bakoš (Šťastný, Ďaloga), 58. Réway (Bakoš)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hunnius (Nem.), Pešina (ČR) - Lajoie, Neutzer (obaja Nem.), 4739 divákov

Nemecko: Endras - Ankert, M. Müller, Kohl, N. Goc, Daryl Boyle, Akdag, Daschner - Hospelt, Uvira, Pföderl - Krämmer, Kahun, Pietta - Reimer, Ehliz, Hager - Macek, Schütz, Gogulla

Slovensko: S. Baroš (29. Dzubina) - J. Brejčák, Čajkovský, Jurčina, Marek Ďaloga, Štajnoch, A. Jánošík, O. Kotvan, Šedivý - Miklík, Kukumberg, Réway - Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus - Michal Hlinka, Preisinger, M. Bakoš - Lušňák, A. Šťastný, Skalický

Švajčiarsko - USA 4:5 pp (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 26. Cunti, 34. Hofmann, 35. Martschini, 43. Hofmann - 25. Slater, 44. Connelly, 53. Hanowski, 53. Wellman, 63. Billins

Tabuľka po 2. dni:

1. USA 2 1 1 0 0 6:4 5

2. Švajčiarsko 2 1 0 1 0 7:7 4

3. Nemecko 2 1 0 0 1 6:5 3

4. SLOVENSKO 2 0 0 0 2 2:5 0

AUGSBURG / BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na Nemeckom pohári v Augsburgu, keď v sobotu prehrali s domácim výberom 2:4.

Na turnaji tak bez ohľadu na výsledok nedeľňajšieho záverečného zápasu so Švajčiarskom (13.00 h) obsadia štvrté miesto.

Zverenci trénera Zdena Cígera vstúpili do duelu veľmi vlažne a už v 53. sekunde po zaváhaní kapitána Milana Jurčinu inkasovali z hokejky nepokrytého Brooksa Maceka.

Po prvej tretine prehrávali 0:2, keď druhý gól Nemecka strelil v presilovke tečujúci Yasin Ehliz.

Slováci pokračovali v bezduchej hre aj v druhej časti, chaos v ich defenzíve a nedôraz pred vlastnou bránkou potrestal ďalšími dvoma presnými zásahmi Stephan Gogulla.

Hráči v bielych dresoch boli v týchto momentoch zrelí na uterák. Po štvrtom góle vystriedal Samuela Baroša v bránke Michal Dzubina, ktorý tak absolvoval premiéru v národnom tíme.

V tretej tretine síce Slováci ožili, ale na zvrat už bolo neskoro.

Najprv znížili skóre zásluhou Martina Bakoša, ktorý po 102 minútach pretrhol streleckú smolu SR na podujatí, a v 58. minúte spečatil výsledok Martin Réway.

V jubilejnom 50. vzájomnom zápase s Nemeckom si tak slovenskí reprezentanti pripísali 22. prehru, na konte majú aj 28 víťazstiev a jednu remízu pri kladnom skóre 128:118.

V prvom sobotňajšom stretnutí predviedli Američania parádny obrat a zvíťazili nad Švajčiarmi 5:4 po predĺžení, hoci prehrávali už 1:4.

Po druhom dni tak vedie turnaj s piatimi bodmi zámorský tím, druhí sú Švajčiari (4 b.), tretí Nemci (3.) a poradie uzatvárajú zatiaľ bezbodoví Slováci, ktorí sa už nemôžu posunúť dopredu ani v prípade výhry v nedeľu nad Helvétmi.

Pri prehre Nemecka s USA by mali totiž pri rovnosti bodov horší vzájomný zápas s domácim mužstvom.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner SR): "V piatok sme odohrali náročný zápas s USA, v ktorom sme mali problém s koncovkou a to sa podpísalo pod našu psychiku. Aj preto sme dnes začali veľmi zle. Nemecký tím bol oveľa rýchlejší, silnejší v každej situácii, preto sme inkasovali štyri góly. Nemali sme silu, energiu. Z stavu 0:4 sme dali dva góly, no nestačilo to. Bol to veľmi zlý zápas pre nás."

Michal Dzubina (brankár SR a debutant v reprezentácii): "Keď som nabehol do bránky, nebol veľmi čas rozmýšľať, ako sa cítim, pretože sa to veľmi rýchlo zomlelo. Naskočil som do rozbehnutého zápasu. Za stavu 0:4 som už nemal čo stratiť. Bolo to pre mňa možno aj jednoduchšie, že hneď som čelil niekoľkým závarom a dostal som sa tak rýchlejšie do tempa. Premiéru neberiem nejako pozitívne, hoci som neinkasoval. Zlý úvod pripisujem lepšiemu pohybu Nemcov, vybehli na nás, prvý gól ich nakopol, pri všetkých štyroch góloch mali aj kusisko šťastia."

Martin Réway (autor druhého gólu SR): "Nemyslím si, že by to nebol dobrý výkon, len sme sa nedostali do šancí. Nemci dobre bránili, až v tretej tretine sme sa dostali do prečíslení. Keď idete stále do piatich, to sa ťažko strieľajú góly."

Ján Brejčák (obranca SR): "Mal som pocit, že sme všade a nikde. Bez systému, bez všetkého, akoby sme vôbec nekorčuľovali. Ja osobne som sa v tomto zápase cítil zle, všetky predošlé stretnutia som cítil vo svojich nohách a radšej som hral najjednoduchšie, ako to šlo. Po prvej tretine nám tréneri povedali, aby sme sa zobudili, lebo to nebola naša hra. Prehry je nám ľúto, chceli sme zápas vyhrať a dať viac gólov. Bolo to to nemastné-neslané. Kým proti Američanom sme hrali to, čo sme natrénovali, proti Nemcom sme si robili viac-menej, čo sme chceli."

Martin Bakoš (autor prvého gólu SR): "Úvod bol hrozný, škoda tých štyroch gólov. Potom sme zapli, ale to už bolo neskoro. Nemci na nás vyleteli, dali nám góly, hrali dobre, už sme to nedokázali zvrátiť. Pri mojom góle som išiel na dorážku, iba som buchol do skákajúceho puku a padlo to. Som rád, že sme vyhrali aspoň tú tretiu tretinu, dúfam, že v ďalšom zápase to bude padať viac. Proti Švajčiarom hlavne nemôžeme zaspať začiatok a dúfam, že nám to tam už bude padať."

Marek Ďaloga (obranca SR): "Nezačali sme dobre. To, čo tréner prízvukoval, sme nedokázali zreralizovať. Dostali sme góly a potom sme sa z toho nevedeli dostať. Nemci dali ďalšie, my sme naše šance nevedeli zužitkovať. Za stavu 0:4 už bolo neskoro. V tretej tretine nám to padlo, ale Nemci si už postrážili víťazstvo."

Priebeh:

Slováci nezachytili úvod stretnutia a už v 53. sekunde inkasovali.

Po chybe kapitána Jurčinu na útočnej modrej čiare unikol po ľavom krídle rýchlonohý Gogulla, natlačil sa do bránky a z dorážky otvoril skóre nepokrytý Macek.

Aj ďalšie minúty priniesli zmätky v slovenskej obrane, Hager a Ehliz ale sľubné šance nevyužili.

Cígerovi zverenci sa dostali do tempa až pri prvej presilovke, Brejčákova strela a ani Kukumbergovo zakončenie však nemali gólové vyjadrenie.

Potom divákov dostala do varu bitka Brejčáka s Ankertom, z ktorej vyťažili domáci presilovú hru.

Slováci mali v úvodnej tretine veľký problém zabrzdiť rýchlonohých nemeckých korčuliarov a pred Barošom bolo stále rušno, v 10. min. Kahun bekhendom rozozvučal pravú žŕdku.

Výstrahu nezobrali hráči spod Tatier vážne a tak prišiel v 15. min zákonitý trest, keď Daschnerovo nahodenie v presilovke aj za pomoci teču skončilo za chrbtom Baroša - 2:0.

Následne mohol zvýšiť náskok Schütz, ale zblízka prestrelil.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. Slováci zaostávali za súperom v každej hernej činnosti, nestačili mu rýchlostne a navyše slabo pokrývali protihráčov pred vlastnou bránkou.

V 23. minúte ešte Hager zblízka neuspel v koncovke, no následne vyslal z diaľky projektil na bránku Kohl a puk sa po nešťastnom teči Slovákov s prispením Gogullu dostal za Baroša.

Štvrtý nemecký útok mal prsty aj v góle na 4:0, keď sa opäť nedôrazne pokrytý Gogulla presadil z dorážky a definitívne vyhnal Baroša zo slovenskej bránky.

Tréner SR Cíger reagoval na nepriaznivý vývoj oddychovým časom a medzi tri žŕdky poslal Dzubinu. Ten bol hneď v plnom ohni, po prihrávke kapitána Reimera mieril iba tesne vedľa Hager.

Hráči s dvojkrížom na hrudi sa dostávali pred Endrasa iba sporadicky, ojedinelú šancu mal Dravecký, ktorý zblízka neprepasíroval puk do siete. V 38. minúte mal Dzubina šťastie, keď Gogulla opečiatkoval žŕdku.

Slováci v tretej časti síce ožili a zrýchlili hru smerom dopredu, lenže o víťazovi už bolo dávno rozhodnuté.

V 42. minúte prelomil streleckú smolu Cígerovho tímu na podujatí Bakoš, ktorého kuriózny padáčik skončil za chrbtom prekvapeného Endrasa.

Hráči usporiadateľskej krajiny reagovali šancou Krämmera, ktorý mieril tesne mimo, po Jánošíkovom kikse takmer pridal piaty gól Hospelt, Dzubina bol našťastie v strehu.

Debutujúci slovenský brankár vzápätí vytiahol parádny zákrok betónom pri zakončení Schütza.

Na opačnej strane skúšal ešte výsledkom pohnúť Šťastný, neujala sa jeho strela a ani ďalšie pri následnej slovenskej presilovke.

Podarilo sa to až v 58. min. Réwayovi, ktorý upravil na konečných 2:4.

Záver duelu sa dohrával za skandovaného potlesku zaplnených tribún na Štadióne Curta Frenzela.

Deutschland gewinnt mit 4:2 gegen die Slowakei! #DeutschlandCup #GoGermany

Posted by Deutscher Eishockey-Bund e.V. on Saturday, November 7, 2015

Online prenos

III. tretina

Zápas končí, Nemecko vyhralo nad Slovenskom 4:2. Náš tím si aspoň čiastočne napravil pošramotený dojem z predchádzajúcich dvoch tretín. Aj napriek tomu ale Cígerovi zverenci majú v kolónke bodov po dvoch dueloch 0.

Nemecký tím hrá na záver zápasu presilovú hru a môže navýšiť svoje vedenie na trojgólový rozdiel.

V čase 57:44 sa presadil aj Martin Réway po asistencii Martina Bakoša a Slováci znižujú na 2:4.

V 54. minúte sa pred Dzubinu nepríjemne tlačil Uvira. Náš debutant v národnom tíme však poo príchode do brány drží čisté konto.

Nemci mohli v krátkom slede dva razy skórovať. Najprv daroval chybnou rozohrávkou Jánošík gólovú šancu Uvirovi a o pár chvíľ nato Nemci vyšachovali našu obranu, pričom zakončoval Schűtz. Dzubina však vytiahol najmä v druhom prípade skvelý zákrok a v zápase zatiaľ neinkasoval.

Konečne gólový okamih aj pre Slovákov! V 42. minúte po Šťastného nahodení prekonáva Endrasa v nemeckej bráne Martin Bakoš. Slovensko znižuje na 1:4.

Začína posledná tretina.

II. tretina

Koniec druhej tretiny. Zápas vyznieva veľmi negatívne v podaní nášho mužstva a asi ťažko už môžu otočiť takto sa vyvíjajúci duel. V tretej tretine by sa mali aspoň pokúsiť o zlepšenie celkového zlého dojmu.

V poslednej minúte útočil strelecky disponovaný Gogulla na hetrik, ktorý mohol dosiahnuť dokonca v jednej tretine. Jeho bomba však "orazítkovala" len ľavú žrď Dzubinovej brány.

V posledných minútach Slováci trošku zdvihli hlavu. Na euforicky hrajúcich domácich to je však stále málo.

Zdeno Cíger si berie oddychový čas. Slováci sa musia v prvom rade ukľudniť. Na ľade pripomínajú vystrašených školákov. Okrem toho striedame brankárov, keď Baroša nahradil Dzubina.

Toto vôbec nevyzerá dobre! Neubehla ešte ani polovica zápasu a Slováci po druhom góle Gogullu v krátkom slede prehrávajú už 0:4!

Obraz hry sa nemení. naopak, v 25. minúte zvyšujú Nemci svoje vedenie, keď sa gólovo presadil skúsený Gogulla. Slovensko zaostáva, bohužiaľ, vo všetkých herných ukazovateľoch. Nemecko - Slovensko 3:0.

Začína druhá tretina. Verme, že našim hokejistom sa podarí nájsť recept na zvrat v tomto stretnutí.

I. tretina

Skončila prvá tretina. Slovenskí hokejisti prehrávajú po úvodných 20 minútach s Nemeckom 0:2. Hostia musia jednoznačne pridať. Zatiaľ sú rozhodne slabším tímom na ľade.

Naši hráči dostali tiež výhodu presilovky, no slovenské snaženie vyznieva zatiaľ kostrbato. Dokonca po zlej rozohrávke Miklíka na Čajkovského išli Nemci do prečíslenia vo vlastnom oslabení. Vracajúci sa obranca Čajkovský však dobre zapracoval hokejkou a domácim znemožnil ideálne zakončiť.

Nemecká reprezentácia dostala výhodu presilovej hry, ktorú domáci mančaft využil už po 21 sekundách. Strieľaný puk od modrej z Daschnerovej hokejky krásne tečoval Ehliz a Baroš bol bezmocný. Nemecko vedie nad Slovákmi už 2:0 a treba dodať, že úplne zaslúžene.

Domáci tím hrá jednoducho a účelne. Priamočiaro útočí a puky jednoducho smerujú smerom na našu bránu. Hokejisti v žltých dresoch pôsobia dynamickejším dojmom a augsburské publikum sa dobre baví.

Slovensko mohlo prehrávať už o dva góly! Český rodák v nemeckom drese Dominik Kahun v polovici prvej tretiny pekne bekhendovo zakončil a puk z jeho hokejky skončil na Barošovej žrdi.

Nemcov gól nabudil. Našich vsoko napádajú a nedovolia tak Slovákom rozvíjať kombináciu. V 5. minúte Barošovi vypadla tvrdá strela Ehliza. Náš gólman ale puk napokon skrotil.

Katastrofálny vstup našich do zápasu. Hneď v prvej minúte inkasujeme po góle Maceka. Nemecko - Slovensko 1:0.

Slovenská zostava je v porovnaní s piatkom úplne identická, kapitánom je Milan Jurčina.

Nemecký tréner Marco Sturm postavil do brány skúseného Dennisa Endrasa, Slováci začnú tak ako včera so Samuelom Barošom.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti podľahli Nemcom. Cíger: Veľmi zlý zápas