Island dorazil Lewandowski. Máme čo analyzovať, vraví tréner

Ústrednou postavou poľského národného tímu bol opäť kanonier Robert Lewandowski. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. nov 2015 o 12:41

V utorok budú na štadióne v Žiline čeliť Slovensku. Futbalisti Islandu prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí v Poľsku 2:4.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY - piatok:

Poľsko - Island 4:2 (0:1)

Góly: 76. a 80. R. Lewandowski, 52. Grosicki, 66. Kapustka - 4. G. Sigurdsson (z pok. kopu), 69. Finnbogason

Zostava Islandu: Kristinsson - Saevarsson, Eyjólfsson, R. Sigurdsson, Skúlason - Traustason, G. Sigurdsson, Gunnarsson (46. Sigurjónsson), B. Bjarnason (46. E. Bjarnason) - Sigthórsson (16. Finnbogason), Bödvarsson (78. Gudmundsson)

VARŠAVA. Futbalisti Islandu, ktorí 17. novembra v Žiline nastúpia v medzištátnom prípravnom stretnutí proti Slovákom, prehrali v piatok vo Varšave s Poliakmi 2:4.

Zverenci trénerskej dvojice Lars Lagerbäck, Heimir Hallgrímsson sa síce už v 4. minúte ujali vedenia zásluhou Gylfiho Sigurdssona z pokutového kopu, ale po zmene strán inkasovali štyri góly.

Za stavu 2:2 sa v rozpätí štyroch minút dvakrát presadil kanonier Robert Lewandowski. A rozhodol o triumfe domácich.

"Po tomto zápase už rozumiem, prečo je Poľsko zbláznené do futbalu. Gratulujem mu k víťazstvu. Máte skutočne dobrý tím, čo dokáže nadchnúť.Ani sa nečudujem, že sa už neviete dočkať šampionátu," odkázal podľa servera sport.pl kouč Hallgrímsson.

"Po prvý raz, čo sme na lavičke, sme inkasovali štyri góly za jeden polčas. U nás to teda nie je zvyk. A sme z toho nešťastní. Ale tentoraz sme čelili naozaj kvalitnému súperovi," pokračoval.

Islanďan Gylfi Sigurdsson (vľavo) otvára z pokutového kopu skóre stretnutia. FOTO - TASR/AP.

"Ak by sme sa s Poliakmi stretli na ME, nesmieme zopakovať náš výkon z druhého polčasu. Z tohto duelu sme získali mnoho cenných poznatkov na analýzu. Poľsko považujem za jeden z najsilnejších tímov Európy," dodal Hallgrímsson.

Vo Varšave išlo o súboj dvoch výberov, ktoré z kvalifikácie priamo postúpili na ME do Francúzska 2016. Poliaci v D-skupine obsadili druhú priečku za Nemcami, Islanďanov prekonali v tabuľke A-skupiny iba Česi.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Island dorazil Lewandowski. Máme čo analyzovať, vraví tréner