Fed Cup: Kvitová získala prvý bod, Šarapovová vyrovnala

Kvitová prehrala prvý set, v ďalších dvoch však súperke nedala šancu.

Finále Pohára federácie - Praha:

Česko - Rusko 1:1

Petra Kvitová - Anastasia Pavľučenkovová 2:6, 6:1, 6:1

Karolína Plíšková - Maria Šarapovová 3:6, 4:6

PRAHA. Po úvodnej dvojhre vedú vo finále tenisového Pohára federácie Češky nad Ruskom 1:0.

O prvý bod sa v pražskej O2 aréne postarala pre domáce hráčky svetová šestka Petra Kvitová, ktorá za hodinu a 46 minútu zdolala ruskú dvojku Anastasiu Pavľučenkovovú 2:6, 6:1 a 6:1.

Favorizovaná Kvitová sa v prvom sete trápila, robila chyby a po 35 minútach ho prehrala 2:6.

Od druhého dejstva však zlepšila podanie, hrala trpezlivejšie a s presnejšími údermi, výsledkom čoho boli výhry v ďalších dvoch setoch 6:1, 6:1 a zisk prvého bodu pre Česko.

Kvitová priviedla Česko k trom fedcupovým titulom za posledné štyri roky, no v sobotňajšom zápase dlho nevedela nájsť svoju optimálnu formu.

Kvitová získala pre Česko prvý bod.

"Bola som nervózna. Bolo to náročné. V druhom sete som sa snažila udržať si servis a potom prišla aj šanca na brejk. Bolo to kľúčové pre ten set a asi aj pre celý zápas," uviedla Kvitová, ktorá si vylepšila vzájomnú bilanciu so svojou súperkou na 7:3 a v Pohári federácie zaznamenala 26 víťazstiev a šesť prehier.

V druhej sobotňajšej dvojhre zvíťazila za 1,5 hodiny svetová štvorka Šarapovová nad Plíškovou, ktorá dostala prednosť pred nie celkom uzdravenou Luciou Šafářovou, 6:3, 6:4.

Maria Šarapovová zdolala Šafářovú a vyrovnala na 1:1. FOTO - TASR/AP

Do O2 arény si v sobotu našlo cestu približne 13.000 divákov, ktorí si spoločne s tímami uctili obete piatkových teroristických útokov v Paríži minútou ticha. Český prezident Miloš Zeman zrušil svoju návštevu podujatia, aby sa mohol zúčastniť zasadania bezpečnostného výboru krajiny.

Domov»Tenis»Fed Cup: Kvitová získala prvý bod, Šarapovová vyrovnala