Slovan zdolal lídra KHL. Višňovský bol napriek výhre vytočený

Andrej Šťastný sa teší z gólu do siete CSKA Moskva.
Andrej Šťastný sa teší z gólu do siete CSKA Moskva. (Autor: TASR)
Marek Kantorík|14. nov 2015 o 17:15

Slovan prehral päťkrát po sebe, no v sobotu túto sériu ukončil. CSKA Moskva, najlepší tím KHL, zdolal 3:2 po samostatných nájazdoch.

KHL - sobota:

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 3:2 SN (0:0, 1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Gól: 29. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (Nagy, Višňovský), rozh. SN: Jeglič - 59. Kugryšev (Kiselevič), 60. Kugryšev (Ľubimov)

Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, A. Šťastný na 10 min za podrazenie - Mamin na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Alexej Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust – Starosta, Višňovský, Barker, Švarný, Valach, Sersen, Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy –Skokan, Nedorost, Kašpar – Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

CSKA: Fasth – Zaicev, Kiselevič, Denisov, Ožiganov, Bondarev, Kutuzov, Pivcakin, Kuzmenko – Platt, Andronov, Mamin – Pihlström, Muršak, Kugryšev – Telegin, Ľubimov, Žarkov – Makarov, Juňkov, Kvartaľnov

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava v sobotnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali ruský tím CSKA Moskva 3:2 až po samostatných nájazdoch.

Úvodný gól stretnutia na vypredanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu strelil takmer presne v polovici duelu Andrej Šťastný, ktorý vyťažil z práce kanadského zadáka Cama Barkera.

Svoj tohtosezónny debut v drese Slovana absolvoval obranca Ľubomír Višňovský. Tridsaťdeväťročný veterán strávil na ľade 20:13 min a pripísal si asistenciu pri druhom zásahu Slovana v podaní slovinského legionára Roka Tičara.

Na snímke zľava Jan Muršak, Ľubomír Višňovský a ŽIga Jeglič. FOTO - TASR

Armádnemu klubu v sobotu chýbala jeho najväčšia hviezda Alexander Radulov. Moskovčania však napriek tomu v úplnom závere vyrovnali vďaka dvom gólom Dmitrija Kugryševa.

V nájazdovej lotérii uspeli Bratislavčania na úkor lídra Západnej konferencie KHL.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Hrali sme výborne. Takticky sme prevýšili korčuliarsky vynikajúce mužstvo. Zaslúžili sme si tri body, ten záver sme mali zvládnuť." (zdroj: SITA)

Dmitrij Kvartaľnov, tréner CSKA: "Gratulujem Slovanu. S jedným bodom sme spokojní. Naša ofenzívna hra bola slabá, až na konci sme sa vzchopili." (zdroj: SITA)

Ľubomír Višňovský, obranca Slovana: "Som vytočený. Je to škoda, neudržali sme to, riadne ma zlostí ten druhý gól. Neudržali sme to osem sekúnd pred koncom, mali sme to hrať v ich pásme. Ináč sme hrali päťdesiat minút slušný hokej a podržal nás aj brankár. Treba hrať na konci viac s rozumom, ale azda sa poučíme po analýze videa. Z mojej strany to nebolo zlé, ale samozrejme že mi chýba tá prax. Musím získať istotu a sebavedomie. Tá zohratosť chýbala, bolo to priam hrozné. Zo začiatku som aj cítil, že chalani to chcú na mňa hrať, ale súperi stáli pri mne a nedalo sa to. Ale celkovo ako tím sme podali bojovný výkon a zaslúžili sme si vyhrať. Ďakujem aj fanúšikom za podporu, bola to úžasná atmosféra." (zdroj: TASR)

Online prenos

Domáci hokejisti oslavujú víťazstvo nad lídrom KHL. Jeglič s Kašparom prekonali Fastha, zatiaľ čo Brust zlikvidoval pokusy Ľubimova aj Kugryševa.

Rozhodujúci nájazd Jegliča.

V predĺžení gól nepadol, o víťazovi sa rozhodne v samostatných nájazdoch.

III. tretina

60. min. Neuveriteľné! CSKA hralo bez brankára, Nagy trafil žŕdku prázdnej bránky. Hostia sa dostali do tlaku a osem sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Kugryšev na 2:2.

Druhý gól Kugryševa.

59. min Zaujímavý záver tretej tretiny. Hostia odvolali brankára, Švarný zlomil hokejku a rozhodcovia vylúčili ďalšieho domáceho hráča. CSKA znížilo sto sekúnd pred koncom na 1:2, keď Kugryšev prestrelil Brusta.

Prvý gól Kugryševa.

57. min CSKA hrá presilovku päť na tri. Rozhodcovia najskôr potrestali hráčsku lavicu, potom Viedenského za podrazenie.

53. min Andronov korčuľoval sám na Brusta, ktorý však puk vyrazil. Z následného protiútoku strelil Slovan gól. Višňovský pekne zakombinoval v útočnom pásme, prihral Nagyovi, ktorý nastrelil žŕdku. Tičar však dorazil puk za Fasthov chrbát a zvýšil na 2:0.

Rok Tičar strelil druhý gól Slovana.

52. min Chybám sa nevyhne ani najlepší tím KHL. Na ľade boli až šiesti hráči CSKA a Slovan má k dispozícii ďalšiu početnú výhodu.

50. min CSKA sa nedostáva do šancí, hra sa často prerušuje. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu domáceho Surového aj hosťujúceho Pihlströma.

47. min Platt vyhodil puk z vlastného pásma mimo klziska a dostal dve trestné minúty. Slovan hrá ďalšiu presilovku.

46. min Slovan nepúšťa hostí pred Brusta, ktorý si v tretej tretine pripísal iba jeden zákrok.

43. min Valach dostal dve minúty plus desať minút za faul na hlavu a krk. CSKA však nehrá presilovku, pretože Mamin atakoval Valacha po prerušení hry a dostal rovnaký trest.

Začala sa tretia tretina.

II. tretina

Druhá tretina sa skončila. Slovan vyhráva nad CSKA 1:0.

40. min Kašpar vystrelil z pravého kruhu, ale Fasth strelu betónom vyrazil. Hostia sa v oslabení ubránili.

38. min Zajcev fauloval za bránkou CSKA Lušňáka a Slovan si zahrá ďalšiu presilovú hru.

35. min Domáci mali šťastie, od vyrovnávajúceho gólu ich zachránila ľavá žŕdka Brustovej bránky.

33. min Slovan hral pár sekúnd početnú výhodu pri vylúčení Kiseleviča. Po zákroku Surového sa však počet hráčov na ľade vyrovnal.

32. min Hostia chybovali v rozohrávke, k puku sa dostal Kašpar, ktorý vystrelil z medzikružia. Fasth však podržal svoj tím.

29. min CSKA zovrelo domácich v obrannom pásme, ale otvárací gól nestrelilo. Naopak, pár sekúnd po skončení presilovky inkasovalo. Andrej Šťastný sa najlepšie zorientoval pred Fasthom a bekhendom poslal Slovan do vedenia 1:0.

Gól Andreja Šťastného.

26. min Hosťujúci brankár bol v plnej permanencii. Postupne zlikvidoval šance Bartoviča, Surového aj Višňovského. Slovan bude hrať opäť v oslabení.

23. min Slovan prežil oslabenie a hrá v plnom počte.

21. min Višňovský vyhodil puk mimo klziska a dostal dve trestné minúty za zdržovanie hry. CSKA hrá presilovku päť na tri.

Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min Prvá tretina sa skončila, druhá odštartuje takmer minútovou presilovkou CSKA. Ľubomír Višňovský odohral v prvej časti päť a pol minúty.

20. min Hostia sú v závere prvej časti aktívnejší. Poslednú minútu odohrajú v presilovej hre pri vylúčení Viedenského.

16. min Domáci odohrali druhú presilovku omnoho lepšie ako tú prvú. Fasth mal prácu pri niekoľkých strelách, skóre sa však nezmenilo.

13. min Slovan je lepším tímom, ale nedokáže si vypracovať gólovú šancu. Ďalšiu príležitosť bude mať v presilovej hre po tom, čo Mamin vystrelil puk do hľadiska.

Ľubomír Višňovský. FOTO - TASR

6. min Domácim presilovka nevyšla podľa predstáv. Až v jej závere si vypracovali šancu, no brankára neprekonali.

4. min Slovan je zatiaľ aktívnejší, väčšiu príležitosť si však nevypracoval. Možnosť bude mať v presilovej hre po faule Pivcakina.

1. min Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom V sobotnom dueli si tohtosezónnu premiéru odbije skúsený obranca Ľubomír Višňovský. Tridsaťdeväťročný bek na začiatku ročníka v kempe Chicago Blackhawks, ale nepodarilo sa mu vybojovať si zmluvu.

Pre návrat do Slovana sa rozhodol koncom októbra a potom sa tri týždne pripravoval, aby dohnal kondičné resty a zohral sa s mužstvom.

Tréner Miloš Říha ho zaradil do prvej obrannej dvojice s Tomášom Starostom.

„S Tomášom sme ešte nikdy spolu nehrali,“ zareagoval Višňovský.

„Pred zápasom si ešte spolu sadneme a nakreslíme si situácie, ako budeme brániť v našej zóne a ako dostať puk čo najrýchlejšie z pásma. Musíme si pomôcť, byť zohratí, aby sme rovnako rozmýšľali.“

ubomr Viovsk dnes po 34 mesiacoch znovu v drese Slovana. Naposledy sme ho takto videli 8. janura 2013 v zpase proti Traktoru eljabinsk.

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 14. november 2015

Cam Barker utvorí dvojicu s Ivanom Švarným, Juraj Valach bude hrať po boku Michala Sersena. Siedmym bekom bude Patrik Luža alebo Lukáš Kozák.

Dobré výkony posunuli do prvej formácie trojicu Žiga Jeglič, Rok Tičar, Ladislav Nagy. Do zostavy Slovana sa po zranení vracia Dávid Skokan. Spoločnosť mu bude robiť Lukáš Kašpar a Václav Nedorost.

Andrej Šťastný sa bude snažiť robiť problémy CSKA s Milanom Bartovičom a Tomášom Surovým. Spolu zostáva útok Pavol Skalický, Marek Viedenský, Patrik Lušňák.

V bránke dostane príležitosť Barry Brust, ktorému bude kryť chrbát Michael Garnett.

Pred zápasom – CSKA je momentálne najlepším tímom KHL. V základnej časti odohralo 28 zápasov (bilancia: 18-3-0-7) a získalo už 60 bodov.

Moskovský tím hrá v skvelej forme, keď zaznamenal šesť výhier za sebou. Naposledy zdolal Lokomotiv Jaroslavľ 2:0.

Lídrom tímu je Alexander Radulov, ktorý vyhral trikrát bodovanie KHL a má skúsenosti aj zo zámorskej NHL. V doterajšom priebehu sezóny zaznamenal už 31 bodov (11+20). Viac bodov nazbierali iba Sergej Moziakin (38) a Jan Kovař (32), ktorí hrajú za Metallurg Magnitogorsk.

Proti Slovanu však Radulov nenastúpi

Alexander Radulov je najväčšou hviezdou CSKA.

V prvej päťdesiatke bodovania súťaže figurujú aj ďalší dvaja hráči CSKA – Bielorus Geoff Platt (21 bodov) a Slovinec Jan Muršak (19)

Pred zápasom – Nepriaznivú sériu prehier chcú hokejisti Slovana ukončiť proti slávnemu klubu CSKA Moskva (zápas sa hrá od 17.30 hod.).

V tejto sezóne tímy proti sebe nenastúpili, no v minulom ročníku sa stretli dvakrát.

V oboch dueloch vyhral ruský tím. V septembri 2014 zvíťazil v Bratislave 4:1, vo februári tohto roku vyhral v domácom prostredí 12:0, čo je dodnes rekordný výsledok v KHL.

CSKA vyhralo vo februári nad Slovanom 12:0.

Pred zápasom – Slovanu Bratislava sa v poslednom období vôbec nedarí. Slovenský klub prehral päťkrát po sebe, naposledy na ľade Dinama Minsk 2:5.

Pred zápasom – V sobotu sa v KHL darilo brankárovi Jánovi Lacovi, ktorý síce inkasoval tri góly, no pomohol Astane k víťazstvu 4:3 nad Vladivostokom.