Maďari zdolali Nórsko a postúpili na ME, slovanista Priskin dal krásny gól

Alexander Tettey z Nórska síce vyhral tento osobný súboj s domácim kapitánom Dzsudzsákom, po zápase sa však tešili Maďari. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. nov 2015 o 22:55

Maďarskí futbalisti vyhrali aj odvetný zápas proti nórskej reprezentácii.

BUDAPEŠŤ. V nedeľňajšej odvete baráže o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska zvíťazili futbalisti Maďarska nad Nórmi 2:1.

Po výhre v prvom súboji v Oslo 1:0 sa tak ich dlhé čakanie na postup na ME skončilo, naposledy na ňom hrali v roku 1972.

Ha valaki a csoportkr utn gy rezte, nem lenne fair, ha kijutnnk, annak itt a vlasz. A magyar vlogatott MEGRDEMELTEN, ketts gyzelemmel ott van az Eurpa-bajnoksgon. MEGTRT AZ TOK!

Posted by Nemzeti Sport Online on Sunday, November 15, 2015

V Nórsku rozhodol o triumfe debutant László Kleinheisler, v Budapešti zasa útočník bratislavského Slovana Tamás Priskin a vlastný gól Markusa Henriksena.

Maďari sa predstavia opäť na veľkom turnaji po dlhých 29 rokoch, keď naposledy hrali na MS 1986 v Mexiku.

Na EURO 2016, na ktorých sa prvýkrát v histórii predstaví 24 tímov a historicky aj Slovensko, dostal Maďarov nemecký tréner Bernd Storck.

Obe mužstvá mali na rukávoch čierne pásky za obete teroru v Paríži.

Nóri začali aktívne v snahe čo najskôr zmazať manko zo štvrtkového domáceho súboja. Ale boli to domáci, ktorí udreli.

V 14. minúte si na dlhú loptu na hrot nabehol Priskin, vyškolil trio obrancov hostí a utešenou technickou strelou do ľavého horného rohu prekonal bezmocného brankára Nylanda.

Skvostný gól Tamása Priskina

V 27. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Elyounoussimu v poslednej chvíli odskočila lopta a obrana zblokovala aj náznak dorážky Aleesamiho.

V 36. minúte hlavička Lovrencsicsa išla mimo priestor brány a v 41. minúte dobrý okamih na zakončenie premeškal Priskin.

Nóri mohli udrieť v 45. minúte, ale Ödegaardova hlavička po rohu trafila len tyč bránky domáceho matadora Királyho.

Severania aj v druhom polčase mali opticky viac z hry, ale rozhodnúť mohol definitívne kapitán Maďarska Dzsudzsák, ktorý v 58. minúte technickou strelou trafil len brvno.

Postupové rozhodnutie padlo v 83. minúte, keď si Henriksen dal nešťastný vlastný gól po rohu.

Sám Henriksen v 87. minúte ešte znížil z dorážky, ale pre Vikingov už bolo neskoro.

Nóri majú za sebou už tri neúspešné baráže o ME 2004, respektíve MS 2006.

Naposledy hrali medzi kontinentálnou smotánkou v roku 2000.

Baráž o ME 2016 vo futbale:

Budapešť (druhý zápas):

Maďarsko - Nórsko 2:1 (1:0)

Góly: 14. Priskin, 83. Henkriksen (vlastný) - 87. Henriksen

ŽK: Nagy, Böde - Johansen, Forren, rozhodoval: Carballo (Šp.), 23.000 divákov

/prvý zápas: 1:0, na EURO postúpilo Maďarsko/

Maďarsko: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár Elek (46. Pintér) Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Dzsudzsák Priskin (62. Böde)

Nórsko: Nyland Elabdellaoui, Forren, Hovland, Aleesami Tettey Skjelbred (80. Berget), Johansen, Ödegaard (46. Helland), Elyounoussi (46. Pedersen) Henriksen

Domov»Futbal»Reprezentácie»Maďari zdolali Nórsko a postúpili na ME, slovanista Priskin dal krásny gól