Slovan vyhral druhý zápas za sebou, rozhodol Višňovský

Pred bránou Sergeja Magarilova bojuje o puk Ladislav Nagy (vľavo) s Ondřejom Němcom. (Autor: TASR)
Sportnet|16. nov 2015 o 19:30

Z posledných dvoch domácich zápasov vyťažili päť bodov. Po víťazstve nad lídrom súťaže CSKA Moskva po samostatných nájazdoch zdolali hokejisti Slovana Bratislava Čerepovec 5:4.

KHL - pondelok:

Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Višňovský), 55. Višňovský (Starosta) - 7. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (Němec), 28. Kagarlickij (Bučnevič), 54. Monachov (Kovyršin)

Rozhodovali: Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeľanin, vylúčení: 6:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 9284 divákov

Slovan: Brust (Garnett) - Starosta, Ľ. Višňovský, Barker, Sersen, J. Valach, Švarný, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, L. Kašpar - D. Skokan, Marek Viedenský, Miklík - Skalický, A. Šťastný, Lušňák

Čerepovec: Magarilov - Němec, Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjev - Bučnevič, Trubačov, Kagarlickij - Nikonvec, Berdnikov, Truňov - Skorohodov, Kovyršin, Monachov - Kazakovcev, Vicharev, Gimatov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v pondelňajšom dueli KHL nad Severstaľom Čerepovec 5:4.

Rozhodujúce momenty sa udiali v závere tretej tretiny. Najskôr Sergej Monachov v oslabení vyrovnal na 4:4, následne vylúčenie Ondřeja Němca potrestal strelou od modrej Ľubomír Višňovský.

Skúsený bek má po dvoch zápasoch v Slovane na konte štyri body (1+3).

Marek Viedenský (vľavo) leží po góle privalený v bráne súpera. FOTO - TASR.

Zverenci trénera Miloša Říhu poskočili po trojbodovom triumfe na jedenástu priečku v tabuľke Západnej konferencie. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok o 17.30 h na ľade CSKA Moskva.

Ruský tím už v sobotu doma zdolali - 3:2 po nájazdoch.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Zápas bol pre divákov fantastický, nie však pre trénerov. Musím pochváliť mužstvo za to, že sa nepoložilo a vybojovalo to. V prvej tretine hral súper výborne, bol som z toho prekvapený. Atmosféra je tu neskutočná, asi preto tu každý podáva skvelé výkony. Myslím, že v závere sa k nám zaslúžene priklonilo šťastie."

Ľubomír Višňovský, autor víťazného gólu Slovana: "Strašne sme prepadávali v obrane - musíme na tom popracovať. Ale ani za nepriaznivého stavu sme sa nevzdali, čo je super. Tri body sú naše. Bol to kolektívny výkon, chalani bojovali. Som rád, že sme potešili týchto výborných divákov."

Michel Miklík, v zápase 1+0: "Trošku mi padol kameň zo srdca. Herne som sa trápil a gól ma teší. Je to pre nás veľké víťazstvo, hoci v závere sme si to sami trošku pokazili. Je však dobré, že sme hneď dali gól na 5:4 a vyhrali. Sú to veľmi dôležité tri body."

Dmitrij Juškevič, tréner Čerepovca: "Chcel by som pogratulovať Slovanu k víťazstvu. Bol to zaujímavý zápas pre fanúšikov aj trénerov. Chcem sa poďakovať svojmu tímu za snahu. Hrali sme štvrtý duel vonku za sebou a bolo to náročné. Myslím však, že jeden bod by sme si zaslúžili."

(tasr)

Online prenos

60. min - Slovan sa v závere musel brániť presilovej hre súpera, ale zvládol to. Čerepovec zdoláva 5:4 a pripisuje si druhé víťazstvo za sebou.

55. min - Prestrelka pokračuje! Tomáš Starosta nabil na modrej čiare Ľubomírovi Višňovskému a ten tvrdou delovkou dáva svoj premiérový gól po návrate do dresu Slovana. Hneď v druhom stretnutí.

54. min - Slovan svoje vedenie neudržal. Monachov presne mierenou strelou prekonal Brusta a a vo vlastnom oslabení vyrovnáva na 4:4.

50. min - Hostia mali teraz veľkú šancu, ale nedokázali dostať puk za Brustov chrbát. Vzápätí sa však Kanaďan dopustil pomerne zbytočného faulu a oslabuje svoj tím.

47. min - Ak by dnes Slovan zvíťazil v riadnom hracom čase a získal tri body, dostal by sa už na dosah pozícií, ktoré zaručujú play-off. Na ôsme miesto by strácal iba dva body. Dinamo Minsk (8. miesto, 44 bodov) však odohralo o dva a Soči (9. miesto, 44 bodov) dokonca o štyri zápasy menej.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

37. min - Slovan pritlačil, brankár hostí nedokázal udržať puk vo svojej moci. Odrazil sa k Rokovi Tičarovi, ktorý ho bekhendom poslal do siete.

34. min - Slovan aj do tretice odpovedá na gól súpera a vyrovnáva. V presilovej prekonáva Magarilova Patrik Lušňák.

28. min - Slovan tretí raz v stretnutí prehráva a tretí raz bude musieť doťahovať. Bučnevič našiel pred bránkou Kagarlického a Brust sa už nestihol presunúť.

27. min - Slovan pokračuje aj v druhej tretine v streleckej aktivite, Magarilova ohrozil už päťkrát a celkovo vedie v tomto smere 19-12. O čosi lepšie ako súperovi sa mu darí aj na vhadzovaniach. Z 27 ich vyhral štrnásť, Čerepovec o jedno menej.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Tak toto bola neuveriteľná chyba Magarilova, ktorý po nahodenom puku hráča Slovana z vlastného obranného pásma nedostal situáciu pod kontrolu, Marek Viedenský sa dokázal zorientovať a pretlačiť ho za jeho chrbát. Je vyrovnané!

20. min - Slovan inkasuje tridsaťdva sekúnd pred koncom úvodnej tretiny. Brusta prekonáva Berdnikov a druhýkrát v stretnutí dostáva Čerepovec do vedenia.

16. min - Slovan napokon predsa len streleckú prevahu využíva a vyrovnáva na 1:1. Michel Miklík dobre číhal pred bránou na vyrazený puk a pohotovo ho doklepol do siete.

15. min - Slovan má zatiaľ v tomto dueli streleckú prevahu, ale nedokáže ju pretaviť do gólu. Magarilova ohrozil už osemkrát, kým hostia vyslali len tri strely. Stačili im však na to, aby sa dostali do vedenia.

7. min - Slovan dostáva gól a je potrestaný za svoju nedisciplinovanosť. Vylúčenie Švarného potrestal Ondřej Němec, ktorý od modrej čiary prestrelil všetko pred sebou.

5. min - V úvode prvej tretiny sa hrá opatrnejší hokej, brankári nemali veľa práce. Domáci vyslali dve strely, hostia jednu. Všetko však boli prevažne symbolické pokusy.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - V tíme Slovana nastúpi druhý raz po svojom návrate skúsený Višňovský. Opäť sa predstaví v prvej obrannej dvojici s Tomášom Starostom.

V sobotu fanúšikovia privítali Višňovského búrlivým aplauzom. FOTO - TASR/AP.

Po súboji s CSKA Moskva nebol príliš spokojný. "Som naštvaný, že nemáme tri body," vravel skúsený zadák.

Pred zápasom - Naposledy si Slovan možno trochu prekvapujúco poradil s lídrom celej KHL. CSKA Moskva zdolal 3:2 po samostatných nájazdoch.

Bratislavský tím mohol pritom vybojovať všetky tri body. Ešte dve minúty pred koncom vyhrával 2:0. Napokon súper dostal duel aspoň do predĺženia.

Pred zápasom - V sobotu prerušili šnúru piatich prehier a teraz by na domácom ľade radi vybojovali ďalšie body. Hokejisti Slovana Bratislava hostia ruské mužstvo Severstaľ Čerepovec.