Futbalisti Ukrajiny remizovali v Slovinsku a postúpili na ME

Pozápasová radosť Ukrajincov na štadióne Ljudski Vrt v Maribore.
Pozápasová radosť Ukrajincov na štadióne Ljudski Vrt v Maribore. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. nov 2015 o 23:26

V prvom zápase kvalifikačný súper Slovákov vyhral doma nad Slovinskom 2:0, v odvete mu remíza v Maribore stačila na postup.

MARIBOR. Futbalisti Ukrajiny skompletizovali v utorok večer zoznam 24 účastníkov ME 2016 vo Francúzsku, keď v odvetnom barážovom stretnutí remizovali v Maribore s domácim Slovinskom 1:1.

Slovinci sa síce v 11. min ujali vedenia 1:0 vďaka kapitánovi Boštjanovi Cesarovi, fanúšikovia na štadióne Ljudski Vrt však už druhý gól v sieti hostí, ktorý by znamenal predĺženie, nevideli. Ukrajincov upokojil vyrovnávajúci gól Andrija Jarmolenka v siedmej minúte nadstaveného času druhého polčasu. Zverenci trénera Michaila Fomenka sa predstavia na druhom kontinentálnom šampionáte v rade.