Škrtel strelil parádny gól, Liverpool deklasoval Manchester City

Martin Škrtel pomohol gólom k výhre Liverpoolu nad Manchestrom City.
Martin Škrtel pomohol gólom k výhre Liverpoolu nad Manchestrom City. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2015 o 15:47

Futbalisti Manchestru United sa vyšvihli na čelo tabuľky. Zatiaľ majú o bod viac ako druhý Manchester City.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotňajšom šlágri 13. kola anglickej Premier League na ihrisku Manchestru City jednoznačne 4:1.

K vysokému triumfu LFC prispel aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, ktorý strelil štvrtý gól hostí.

O výsledku bolo rozhodnuté už po pol hodine hry. Hostia pretavili veľký tlak do trojgólového vedenia, keď im pomohol aj vlastenec Mangalu.

Za domácich síce znížil ešte do prestávky Agüero, ale posledné slovo mal Škrtel, ktorý po rohovom kope uzavrel na konečných 4:1.

Gól Martina Škrtela.

Pre 30-ročného Škrtela išlo už o štvrtý presný zásah proti tomuto súperovi, jednému z najsilnejších klubov v Premier League, proti ktorému dosiahol aj svoj premiérový gól za LFC.

Na deň presne pred šiestimi rokmi 21. novembra 2009 prispel k remíze 2:2.

"Nedbal by som hrať proti nim každý týždeň," vyhlásil teraz Martin Škrtel, ktorého potešilo vysoké víťazstvo.

"Po prvom polčase sme viedli 3:0 a mohli sme aj vyššie. Tímový duch a kolektívna práca boli perfektné," citovalo Škrtela oficiálne twitterové konto Premier League.

Manchester City sa zásluhou prehry zosunul na tretie miesto v tabuľke. Poradie Premier League tak šokujúco vedie prekvapenie sezóny Leicester City.

Manchester United zvíťazil v úvodnom dueli 13. kola na trávniku nováčika súťaže Watford FC 2:1. Zisk troch bodov si zabezpečili až v 91. minúte stretnutia, keď si v sklze nešťastne zrazil loptu do siete Troy Deeney.

Domáci stredopoliar pritom len niekoľko okamihov predtým vyrovnal z penalty na 1:1. "Červení diabli" sa vďaka trojbodovému zisku vyšvihli na čelo tabuľky, priebežne majú o bod viac ako druhý Manchester City.

Favorit začal aktívnejšie, kombinačne na trávniku dominoval a už po jedenástich minútach sa ujal vedenia. Ander Herrera poslal sprava center do šestnástky, kde sa medzi dvomi brániacimi hráčmi ideálne zorientoval Depay a ľavačkou skóroval.

V ďalšom priebehu United kontrolovali tesný náskok, avšak v druhom polčase svoju situáciu nezvládli a dostali sa pod tlak.

Depay oslavuje gól do siete Watfordu. FOTO - TASR/AP

Niekoľkými výbornými zákrokmi ich podržal David de Gea, ktorý potvrdil svoju pozičnú dominanciu na bránkovej čiare. V 87. minúte po súboji s Rojom spadol v šestnástke Ighalo a Deeney nariadenú penaltu premenil.

Favorit však v závere zvýšil nápor a odmenou mu bol víťazný gól v 91. minúte. Po obliehaní domácej brány Gomes vyrazil loptu len pred Schweinsteigera, ktorý ju z veľkého uhla poslal späť do "ohňa" a Denney ju v sklze nešťastne poslal do siete.

Londýnsky Arsenal prekvapujúco prehral na ihrisku West Bromwich Albion 1:2. Na vedúci gól hosťujúceho Girouda odpovedal v 35. min Morrison. Smoliarmi duelu boli španielski stredopoliari v drese Arsenalu Arteta s Cazorlom.

Prvý menovaný si v 40. minúte strelil vlastný gól a Cazorla šesť minút pred záverečným hvizdom nepremenil pokutový kop, ktorý by pre hostí znamenal aspoň zisk bodu.

Arsenal prehral s WBA.

Najtesnejšie víťazstvo dosiahla FC Chelsea, Londýnčania zdolali na domácom trávniku Norwich City 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal po hodine hry Diego Costa.

Darilo sa Evertonu, ktorý doma triumfoval nad Aston Villou vysoko 4:0. Po dva góly strelili Barkley a Lukaku.

Premier League - 13. kolo:

Watford FC - Manchester United 1:2 (0:1)

Góly: 88. Deeney (z 11 m) - 11. Depay, 90.+1 Deeney (vl.)

FC Everton - Aston Villa 4:0 (3:0)

Góly: 17. a 42. Barkley, 28. a 59. Lukaku

FC Chelsea - Norwich City 1:0 (0:0)

Gól: 64. Costa

Newcastle United - Leicester City 0:3 (0:1)

Góly: 45.+ Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki

FC Southampton - Stoke City 0:1 (0:0)

Gól: 10. Krkič

Swansea City - AFC Bournemouth 2:2 (2:2)

Góly: 28. Ayew, 39. Shelvey - 10. King, 26. Gosling

West Bromwich Albion - FC Arsenal 2:1 (2:1)

Góly: 35. Morrison, 40. Arteta (vlastný) - 28. Giroud

Manchester City - FC Liverpool 1:4 (1:3)

Góly: 44. Agüero - 7. Mangala (vlastný), 23. Coutinho, 32. Firmino, 81. ŠKRTEL

/Martin Škrtel odohral za hostí celý zápas a skóroval/

Domov»Futbal»Anglicko»Škrtel strelil parádny gól, Liverpool deklasoval Manchester City