Slovan dosiahol piate víťazstvo za sebou, zdolal aj Minsk

Rok Tičar strieľa otvárací gól zápasu.
Rok Tičar strieľa otvárací gól zápasu. (Autor: TASR)
SITA|24. nov 2015 o 19:00

Pokračujú v skvelých výkonoch. Hokejisti Slovana Bratislava vybojovali v posledných piatich zápasoch z pätnástich možných bodov štrnásť.

KHL - utorok:

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 19. Tičar, 52. Barker (Paré), 59. Miklík, 60. Kašpar - 39. Ellison (Vesce, Bailen).

Rozhodovali: Oskirko, Ravodin - Aľošin, Ivanov, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, zmeny: Slovan od 21. min. bez Starostu, 9332 divákov.

Slovan: Garnett (Brust) - Ľ. Višňovský, Starosta, Barker, Švarný, Valach, V. Mihálik, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Paré, Surový, Bartovič - Miklík, Viedenský, L. Kašpar - Skalický, Lušňák, D. Skokan

Minsk: Glass - Baile, Šinkevič, Lisovec, Krajíček, Filičkin, Gunderson - Vesce, Ellison, Cheechoo - Materuchin, Szczechura, Stepanov - Meleško, Drozd, Komarov - Pavlovič, Koľcov, Michaľov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v utorňajšom domácom zápase KHL priameho konkurenta v boji o postup do play-off Dinamo Minsk 4:1. Sériu víťazstiev natiahli na päť stretnutí.

Po dlhšom čase sa ocitli nad postupovou čiarou.

Skóre duelu otvoril v závere prvej tretiny navrátilec do zostavy Rok Tičar - skóroval zo samostatného úniku. Tím z bieloruskej metropoly kontroval v 39. minúte gólom Matta Ellisona.

V tretej časti domáci predsa len strhli víťazstvo na svoju. Najprv obranca Cam Barker zaskočil Jeffa Glassa nahodením od modrej čiary, triumf spečatili gólmi do prázdnej bránky Michel Miklík a Lukáš Kašpar.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú teraz štyri dni voľno. Potom ich čaká štvorzápasový trip, ktorý otvoria v nedeľu 29. novembra o 12.30 SEČ na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Po predchádzajúcich veľmi náročných zápasoch vonku bolo dnes v prvých dvoch tretinách vidieť, že sme v akomsi útlme. Nehrali sme to, čo sme si pred stretnutím povedali. Súper mal v úvodnej časti tri tutové šance, ktoré našťastie Garnett vychytal. V tretej tretine sme boli úplne iné mužstvo, hrali sme iný hokej. Išli sme viac do bránky, hrali sme jednoduchšie, viac sme strieľali. Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Som rád, že prišli ľudia a že sme ich potešili."

Andrej Kovaľov, tréner Dinama: "Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý sa mi páčil. Napriek prehre nemôžem mojim chlapcom nič vyčítať. Slovan vyhral zaslúžene."

Rok Tičar (útočník Slovana): "Som spokojný, máme za sebou veľmi dobrý duel. Máme radosť z troch bodov. Teraz nás čakajú štyri zápasy vonku, najlepšie by bolo pokračovať vo víťaznej šnúre. Obe mužstvá dnes dobre bránili, nerobili chyby. Začali sme dobre a dali sme prvý gól. Potom sme síce inkasovali, ale tretiu tretinu sme zvládli. Je to pre nás pekný triumf."

Cam Barker, obranca Slovana a autor víťazného gólu: "Odohrali sme celkom dobrý zápas. Súper síce vedel podržať puk v našom obrannom pásme, no dokázali sme jeho šance eliminovať. Garnett chytal výborne. Zostali sme trpezliví, hrali sme pozorne v obrane a počkali sme si na naše šance. Pred mojím gólom bolo pred súperovou bránkou veľa cloniacich hráčov, tak som to iba nahodil, dúfajúc, že príde k dorážke či teču. Napokon to skončilo v sieti. Každé víťazstvo nad súperom z našej konferencie je dôležité. Verím, že na nadchádzajúcom tripe sa nám podarí na posledné výkony nadviazať."

Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Kľúčový bol gól Cama Barkera na 2:1, pekne to vystrelil od modrej. Pomaly sa učíme, ako v týchto vyrovnaných zápasoch nedostávať v závere góly a ustrážiť si víťazstvo. Dobre to bránime, vyhadzujeme puky z nášho pásma. Súpera sme nepustili do nejakých vyložených šancí. Všetci tvrdo pracujeme, vraciame sa dozadu, dobre bránime. A v tom je úspech."

Online prenos

60. min - Hostia ešte raz skúsili hru bez brankára a dostávajú ďalší gól. Štyri sekundy pred sirénou skóruje Lukáš Kašpar a stanovuje konečný výsledok stretnutia na 4:1.

59. min - Zrejme je rozhodnuté a Slovan s najväčšou pravdepodobnosťou vybojuje piate víťazstvo za sebou. Sedemdesiat sekúnd pred koncom riadneho hracieho času skóruje Michel Miklík do prázdnej brány súpera a upravuje na 3:1.

56. min - Slovan sa do vedenia dostal úplne zaslúžene. V tretej tretine má výraznú streleckú prevahu: 15-3. Celkovo v tejto štatistike nad súperom vedie 37-20. Na góly však vyhráva iba 2-1.

52. min - Slovan opäť vedie! Cam Barker dostal puk na modrú čiaru, napokon ho vystrelil a urobil dobre. Glass ho zrejme nevidel, pretože ani poriadne nereagoval.

48. min - Slovan hrá presilovú hru a tlačí. Veľmi dobrú šancu mal Skokan, ale Glass sa stihol presunúť. Domáci točia kolotoč v pásme súpera, neustále strieľajú. Márne.

42. min - Hneď v úvode tretej tretiny veľmi dobre pálil Viedenský, ale tesne minul bránu. Puk sa ešte odrazil od zadného mantinelu, Glass sa však stihol zorientovať a prikryl ho.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

39. min - To je veľká škoda. Slovan sa presilovke súpera ubránil, následne hral vlastnú. Ani tú nevyužil a čoskoro nato inkasuje gól. Minsk rozohral skutočne parádnu biliardovú akciu, na konci ktorej už Matt Ellison nemal žiadny problém umiestniť puk za Garnetta.

33. min - Už sme chceli pochváliť disciplinovanosť Slovana - až doteraz sedel na trestnej lavici iba Žiga Jeglič, aj to súčasne s hráčom súpera. Teraz si však Dinamo zahrá prvú presilovú hru. Domácich oslabil Lukáš Kozák.

28. min - V prostrednej časti sú strelecky zatiaľ mierne aktívnejší hostia (3-4), ale do väčších šancí ich Slovan nepúšťa. A akékoľvek ostatné príležitosti likviduje Garnett.

23. min - Slovan aj v úvode prostrednej časti potvrdzuje, že je dobre naladený. Snaží sa tvoriť hru, útočiť, čo najviac tlačiť na brankára Glassa. V pozore však musí byť aj Garnett, hostia hrozia nebezpečnými protiútokmi.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

20. min - Do konca prvej tretiny zostáva presne jedna minúta a Slovan ide do vedenia. Rok Tičar fantasticky zachytil rozohrávku súpera, rútil sa nikým neohrozený sám na bránu, zvolil kľučku do ľavej strany a poslal puk za Glassov chrbát.

14. min - Nádejná šanca Slovana sa gólom nekončí. Milan Bartovič sa dostal do samostatného úniku, mal náskok pred obrancom súpera, ale ten ho pri zakončení zrazil k ľadu. Podľa rozhodcov bol jeho zákrok čistý, takže sa za stavu 0:0 pokračuje v rovnovážnom stave.

9. min - Slovan je v doterajšom priebehu aktívnejší, strela Stepanova bola jediná, pri ktorej musel Garnett zasahovať. Hosťujúci Jeff Glass si pripísal už šesť úspešných zákrokov.

2. min - Garnett si hneď v úvode musel dávať pozor, keď sa puk pred bránou možno aj trochu šťastne odrazil ku Stepanovovi. Kanaďan však výborne natiahol nohu a zakročil ľavým betónom.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Asi najväčšou hviezdou v kádri bieloruského tímu je kanadský útočník Jonathan Cheechoo. Päť sezón si obliekal dres San Jose Sharks v NHL, jeden rok pôsobil aj v Ottawe Senators.

V ročníku 2005/2006 nastrieľal päťdesiatšesť gólov a stal sa najlepším strelcom zámorskej súťaže. Za svoje výkony dostal Trofej Maurica Richarda. Presadil sa aj pred dvanástimi dňami proti Slovanu.

V zostave Dinama figuruje tiež viacero reprezentantov so skúsenosťami z majstrovstiev sveta.

V NHL hrával i útočník Konstantin Koľcov. V drese Pittsburghu Penguins zasiahol dokopy do 144 zápasov.

Pred zápasom - Dnešný súper Slovana Dinamo Minsk je tímom, ktorý zdolal slovenského zástupcu v KHL zatiaľ naposledy. Dňa 12. októbra triumfoval na domácom ľade 2:1. Odvtedy Slovan uspel štyrikrát za sebou.

Zajtra o 19:00 doma proti Dinamu Minsk jeden z najdleitejch zpasov v doterajom priebehu sezny. Vstupenky si zakpite v sieti Ticketportal. #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 23. november 2015

Bieloruskému mužstvu sa v doterajšom priebehu darí takmer rovnako ako Slovanu - získal iba o jediný bod menej. Má však k dobru ešte dva zápasy.

Pred bratislavský tím sa môže dostať už v prípade úspechu v Bratislave.

Pred zápasom - Zatiaľ posledný duel v rámci súťaže odohral Slovan v sobotu. Na ľade Čerepovca po odhodlanom a bojovnom výkone vyhral tesne 2:1.

V tabuľke Západnej konferencie sa dostal už na dosah pozícií, ktoré zaručujú účasť v play-off. Na deviatom mieste zaostáva za siedmym SKA Petrohrad a ôsmym Soči už len vinou horšieho skóre.

Súperi však odohrali menej zápasov - Soči o tri a Petrohrad dokonca o štyri.

Pred zápasom - Dvakrát zdolali CSKA Moskva, dvakrát Severstaľ Čerepovec. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v posledných štyroch stretnutiach KHL. Z dvanástich možných bodov získali jedenásť.

V utorok zabojujú o ďalšie body na domácom ľade proti Dinamu Minsk. Zápas sa začína o 19. hodine.