Barcelona rozdrvila AS Rím, vyhrala 6:1. Messi dal dva góly

Lionel Messi prekonáva brankára AS Rím Wojciecha Szczesneho.
Lionel Messi prekonáva brankára AS Rím Wojciecha Szczesneho. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. nov 2015 o 20:26

Pre zranenie nehral takmer dva mesiace, vrátil sa až cez víkend v súboji proti Realu Madrid. V utorok v zápase Ligy majstrov sa Lionel Messi strelecky presadil prvýkrát od septembra.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov sa stali ďalšími účastníkmi jarného osemfinále Ligy majstrov 2015/2016. Obhajca trofeje doma deklasoval AS Rím 6:1 a v predstihu ovládol tabuľku E-skupiny.

Na Nou Campe mohli fanúšikovia Barcelony po dvoch mesiacoch opäť vidieť od začiatku v akcii trojzáprah Messi - Neymar - Luis Suárez. A už v úvodnom dejstve sa z jeho strany dočkali troch gólov.

Po štvrťhodine hry prišiel prvý. Dani Alves si na ofsajdovej línii prebral prihrávku a pred prázdnu bránu naservíroval loptu Suárezovi - 1:0. O tri minúty sa skóre menilo opäť. Po krásnej kombinácii sa dostal k zakončeniu Messi a ponad padajúceho Szczesného skóroval.

Rímania pôsobili paralyzovane a do polčasu inkasovali aj tretíkrát. Minútu pred koncom sa ujal half-volej Suáreza.

Dve nepremenené jedenástky

Gólostroj Kataláncov pokračoval i v druhom dejstve. A ich herný prejav sa vzhľadom na odovzdaného súpera zmenil na exhibíciu.

V 56. minúte sa po excelentnej kombinácii Messi neulakomil a prihral pred prázdnu bránu Piquému - 4:0. Po hodine hry sa argentínsky topkanonier postaral o piaty úder.

Rovnako ako Suárez mohol Argentínčan zaznamenať aj hetrik. Nariadenú penaltu však v 76. minúte obaja prepustili Neymarovi. Jeho chabý pokus Szczesny síce chytil, ale na dorážku Correiru bol prikrátky.

Bezradnosť Rimanov deklaroval v závere Džeko, keď rovnako jednoduchou strelou nepremenil ďalšiu jedenástku. Čestný gól napokon bosniansky kanonier predsa len zaznamenal - v 91. minúte.

Arsenal má šancu

Aktérom duelu medzi Bayernom a Olympiakosom stačila aj remíza na to, aby spoločne postúpili do vyraďovačky. V Allianz aréne si to však dosiaľ odniesli Arsenal aj Dinamo Záhreb, pričom obaja inkasovali minimálne päť gólov.

Bayern v utorok pokračoval v tradícii a svojho súpera rozobral už v úvodnom dejstve. Z absolútnej prevahy vyťažil tri góly v podaní Douglasa Costu, Roberta Lewandowského aj Thomasa Müllera.

Pokračujúcu aktivitu domácich pribrzdila 53. minúta. Hosťujúci Ideye unikal sám na Neuera a v súboji s Badstuberom sa potkol o nemeckého stopéra, ktorého poslal hlavný rozhodca ihneď do šatní.

Napriek tomu Bavori prikrášlili víťazstvo. Na konečných 4:0 upravil v 70. minúte Coman.

Výsledok pomohol Arsenalu a výrazne oživil jeho šance na postup. Londýnčania doma zdolali Dinamo Záhreb 3:0, keď sa dvakrát presadil Alexis Sánchez. Jeden gól pridal Mesut Özil.

Petrohrad stále nezaváhal

Ruský šampión Zenit Petrohrad triumfoval aj v piatom kole hlavnej fázy a Valenciu doma zdolal 2:0. V doterajšom priebehu nestratili ani bod. Stal sa víťazom H-skupiny a už dávnejšie patrí k osemfinalistom tohtosezónnej edície.

Zostrih zo zápasu medzi Zenitom Petrohrad a Valenciou.

V druhom dueli sa medzi Olympiqueom Lyon a Gentom zrodilo víťazstvo belgického debutanta v LM v pomere 2:1. A francúzsky klub definitívne stratil možnosť postúpiť.

Gent sa vďaka gólu Kalifu Coulibalyho z piatej minúty nadstavenia dostal na druhú priečku o bod pred Valenciu. V poslednom kole hostí doma Zenit a Valencia privíta Lyon.

LIGA MAJSTROV 2015/2016 - 5. kolo skupinovej fázy:

E-skupina:

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Góly: 2. Gordejčuk - 68. A. Mehmedi, ŽK: 9. Gordejčuk, 32. A. Hleb, 63. Poľakov, 84. M. Voloďko - 34. K. Kampl, 79. Wendell, 90.+ Donati, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Borisov: Černik - Žavnerčik, Poľakov, Milunovič, F. Mladenovič - Jablonskij - A. Voloďko (78. Nemanja Nikolič), A. Hleb (73. Karnickij) - Rios (46. M. Voloďko), Gordejčuk - Mozolevskij

Leverkusen: Leno - Donati, Tah, André Ramalho, Wendell - Ch. Kramer, K. Kampl - Bellarabi, Hakan Calhanoglu (78. J. Brandt), A. Mehmedi (89. Jurčenko) - J. Hernández

FC Barcelona (Šp.) - AS Rím (Tal.) 6:1 (3:0)

Góly: 15. a 44. L. Suárez, 18. a 60. Messi, 56. Piqué, 77. Adriano Correia - 90.+ Džeko, ŽK: 41. Piqué, 57. Dani Alves, 64. Messi - 62. Vainqueur, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué (56. Bartra), Vermaelen, Jordi Alba - Busquets (46. Samper) - Rakitič, Sergi Roberto (64. Adriano Correia) - Messi, L. Suárez, Neymar

Rím: Szczesny - Maicon, Manolas, Rüdiger, Digne - S. Keita - M. Pjanič (75. Salih Ucan), Nainggolan (46. Iturbe) - Florenzi (58. Vainqueur), Džeko, Falqué

1. FC Barcelona 5 4 1 0 14:3 13 b
2. Bayer Leverkusen 5 1 2 2 12:11 5 b
3. AS Rím 5 1 2 2 11:16 5 b
4. BATE Borisov 5 1 1 3 5:12 4 b

F-skupina:

Arsenal Londýn (Angl.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 3:0 (2:0)

Góly: 33. a 69. Alexis Sánchez, 29. Mesut Özil, ŽK: 65. Monreal (Arsenal), rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Arsenal: P. Čech - Bellerín (82. Debuchy), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Santi Cazorla (82. Chambers) - J. Campbell, Mesut Özil, Alexis Sánchez - Giroud (64. A. Ramsey)

Záhreb: Eduardo Carvalho - I. Pinto, Sigali, Taravel, Matel - Goncalo dos Santos - P. Machado (84. A. Čorič), D. Antolič (68. A. Henríquez) - Pjača, J. Fernándes (57. Soudani) - M. Rog

Bayern Mníchov (Nem.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 4:0 (3:0)

Góly: 8. Douglas Costa, 16. Lewandowski, 20. T. Müller, 70. Coman, ŽK: 42. J. Boateng - 63. Milivojevič, ČK: 53. H. Badstuber (Bayern), rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, H. Badstuber, Rafinha - A. Vidal - T. Müller, Douglas Costa (72. Javi Martínez) - Robben (33. Kimmich), Coman - Lewandowski (56. Benatia)

Olympiakos: R. Jiménez - Elabdellaoui (78. Salino), Manuel da Costa, Siovas, Masuaku - Kasami (67. Fortounis), Cambiasso, Milivojevič - F. Pardo (67. Hernani), Ideye, Sebá

1. Bayern Mníchov 5 4 0 1 17:3 12 b
2. Olympiakos Pireus 5 3 0 2 6:10 9 b
3. Arsenal Londýn 5 2 0 3 9:10 6 b
4. Dinamo Záhreb 5 1 0 4 3:12 3 b

G-skupina:

FC Porto (Portug.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:2 (0:1)

Góly: 35. Jarmolenko (z pok. kopu), 64. D. González, ŽK: 36. Danilo Silva, 38. Garmaš, 69. Sidorčuk (všetci Kyjev), rozhodoval: Carlos Velasco Carballo (Šp.)

Porto: Casillas - M. Pereira (46. André), Marcano, Martins Indi, Layún - Danilo - Rubén Neves, Imbula (67. J. Corona) - C. Tello, Aboubakar, Y. Brahimi (67. Pablo Osvaldo)

Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk (84. Bujaľskij), Rybalka - Jarmolenko, Garmaš, D. González (78. Belhanda) - J. Moraes (86. L. Teodorczyk)

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - FC Chelsea (Angl.) 0:4 (0:1)

Góly: 20. G. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90.+ Zouma, ŽK: 59. N. Matič, 84. Fábregas (obaja Chelsea), ČK: 41. Ben Haim roč. 1982 (Tel Aviv), rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)

Tel Aviv: P. Rajkovič - Dasa, Ben Haim (roč. 1982), C. Garcia, Ben Harush - Igiebor, Alberman (85. Azulaj), Peretz - Ben Haim roč. 1989 (80. Ben Basat), A. Rikan - Zahavi (89. Itzhaki)

Chelsea: Begovič - Azpilicueta, G. Cahill, Terry (72. Zouma), Baba Rahman - N. Matič - Fábregas, Oscar - Willian (79. L. Rémy), E. Hazard (69. Pedro Rodríguez) - Diego Costa

1. Chelsea FC 5 3 1 1 11:3 10 b
2. FC Porto 5 3 1 1 9:6 9 b
3. Dynamo Kyjev 5 2 2 1 7:4 8 b
4. Maccabi Tel Aviv 5 0 0 5 1:15 0 b

H-skupina:

Zenit Petrohrad - FC Valencia 2:0 (1:0)

Góly: 15. Šatov, 74. Dziuba, ŽK: 17. Criscito, 71. Jusupov, 78. Witsel - 45. Rafael Mir Vicente, 71. Gayá, ČK: 80. Rúben Vezo, rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Zenit: Lodygin - Smolnikov (65. Jusupov), Garay, Lombaerts, Criscito - Luís Neto (86. Jevsejev), Witsel - Šatov (84. Riazancev), Danny, Hulk - Dziuba

Valencia: Doménech - Cancelo (79. Rodrigo De Paul), Rúben Vezo, Abdennour, Gayá - Parejo, Enzo Pérez (73. Danilo) - Feghouli, André Gomes - Paco Alcácer, Rafael Mir Vicente (56. Santi Mina)

Olympique Lyon (Fr.) - KAA Gent (Belg.) 1:2 (1:1)

Góly: 7. Ferri - 32. D. Miličevič, 90. Coulibaly, ŽK: 38. Bedimo, 48. Ferri - 16. L. Nielsen, 25. Renato Neto, 58. Foket, 75. Kums, 87. Asare, 90.+ Raman, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Lyon: A. Lopes - Rafael, Biševac, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Tolisso - Malbranque (64. Darder), Ghezzal (74. Beauvue) - Ferri (85. Cornet) - A. Lacazette, Valbuena

Gent: Sels - L. Nielsen, S. Mitrovič, Asare - Renato Neto, Kums - Foket, Saief (67. Raman) - Dejaegere (82. Rafinha de Almeida), D. Miličevič - Depoitre (90. Coulibaly)

1. Zenit Petrohrad 5 5 0 0 12:4 15 b
2. KAA Gent 5 2 1 2 6:6 7 b
3. FC Valencia 5 2 0 3 5:7 6 b
4. Olympique Lyon 5 0 1 4 3:9 1 b

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona rozdrvila AS Rím, vyhrala 6:1. Messi dal dva góly