Ibrahimovič oslávil návrat do Malmö gólom i postupom: Ako zo sna

Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. nov 2015 o 07:10

Domáci fanúšikovia slávnemu útočníkovi tlieskali, a keď odchádzal z ihriska, skandovali jeho meno.

MALMO. Zlatan Ibrahimovič si návrat do rodného mesta nevedel predstaviť lepšie. V stredajšom dueli Ligy majstrov prispel gólom k suverénnemu triumfu Paríža St. Germain na ihrisku Malmö FF 5:0 a jeho tím si tak v predstihu zabezpečil miestenku vo vyraďovačke prestížnej súťaže.

Fanšikovia mu tlieskali

"Bolo to ako zo sna vrátiť sa sem. Navyše som strelil gól, takže som veľmi šťastný. Od začiatku som cítil, že s fanúšikmi Malmö sme na jednej vlne," povedal po stretnutí proti svojmu materskému klubu Ibrahimovič.

Švédsky kanonier na začiatku druhého polčasu zvýšil už na 3:0 pre hostí a gól oslavoval viditeľne zdržanlivo. Zaplnené tribúny mu ale pripravili ovácie postojačky a mohutne skandovali jeho meno, keď päť minút pred koncom odchádzal z ihriska.

Tridsaťštyriročný Ibrahimovič odohral na pôde Malmö vôbec prvý súťažný duel od roku 2001, keď prestúpil do Ajaxu Amsterdam. Neskôr hral za Juventus Turín, Inter Miláno, FC Barcelona i AC Miláno a pred tromi rokmi sa presťahoval do Paríža. "Boli to dnes veľké a výnimočné momenty pre mňa i moju rodinu. Tu sa to všetko začalo a mal som ozajstný pocit, že som späť doma," dodal útočník PSG.

Postup majú istý

Francúzsky šampión nastúpil v stredu v špeciálnej edícii dresov s nápisom na hrudi "Je suis Paris" (Ja som Paríž) v reakcii na nedávne teroristické útoky v hlavnom meste Francúzska.

PSG má tak už pred záverečným kolom postup z A-skupiny vo vrecku spolu s Realom Madrid. Malmö ešte bude bojovať v utorok 8. decembra na pôde španielskeho giganta aspoň o tretiu priečku a miestenku do Európskej ligy, potrebuje ale získať o bod viac ako Šachtar Doneck - ten zavíta do Paríža.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ibrahimovič oslávil návrat do Malmö gólom i postupom: Ako zo sna