Fallová a Fossli vyhrali šprint v Ruke, Slováci neuspeli v kvalifikácii

Slovenská reprezentantka Alena Procházková.
Slovenská reprezentantka Alena Procházková. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. nov 2015 o 14:15

Slovenka Alena Procházková obsadila v kvalifikácii 62. miesto, zatiaľ čo Slovák Peter Mlynár skončil 71.

RUKA. Nórski reprezentanti v behu na lyžiach Maiken Caspersen Fallová a Sondre Turvoll Fossli zvíťazili v piatkovom šprinte klasickou technikou na podujatí Svetového pohára vo fínskom stredisku Ruka.

Medzi ženami skončila druhá Švédka Stina Nilssonová (+0,25 s) a stupne doplnila ďalšia Nórka Ragnhild Hagová (+1,08 s). V šesťčlennom finále mali zastúpenie iba dve krajiny - štartovali v ňom štyri Nórky a dve Švédky.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila v kvalifikácii na 62. priečke a nepostúpila do vyraďovacích bojov.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková. FOTO - TASR/AP

Maiken Caspersen Fallová bola v piatok suverénna - vyhrala kvalifikáciu a skončila prvá vo štvrťfinále aj semifinále.

"Som veľmi rada, že som začala sezónu úspešne. Všetko išlo podľa plánu. Vo finále mi už lyže veľmi nedržali, ale celkovo sa nemôžem sťažovať. Bola som silná a zvládla to," uviedla po úspešnom finále 25-ročná Nórka do kamery Eurosportu.

Pred 22-ročného Fossliho to bol premiérový triumf v pretekoch SP, vo finále zdolal krajanov Eirika Brandsdala (+1,03 s) a Pettera Northuga (+1,65).

Nórskemu mladíkovi Fosslimu trať v Ruke "sedí", pred rokom si na nej pripísal prvé umiestnenie medzi elitnou trojicou. Do Ruky cestoval ako náhradník za krajana Hattestada.

"Mám za sebou super preteky. V minulosti som tu bol aj tretí, teraz odchádzam ako víťaz. Na poslednom kopci som videl, že mám veľký náskok, a vedel som, že zvíťazím," povedal po finále Fossli.

Slovenský reprezentant Peter Mlynár skončil v kvalifikácii na 71. priečke a nepostúpil do vyraďovacích bojov.

Slovenský reprezentant Peter Mlynár. FOTO - TASR/AP

Svetový pohár v behu na lyžiach - Ruka (Fín.) - piatok:

Šprint žien klasickou technikou (1,4 km): 1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) 2:58,26 min, 2. Stina Nilssonová (Švéd.) +0,25 s, 3. Ragnhild Hagová (Nór.) +1,08, 4. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +2,85, 5. Ida Ingemarsdotterová (Švéd.) +5,89, 6. Heidi Wengová (Nór.) +7,83,... v kvalifikácii 62. Alena Procházková (SR) +20,42 - nepostúpila do vyraďovacích bojov

Šprint mužov klasickou technikou (1,4 km): 1. Sondre Turvoll Fossli 2:33,07 min, 2. Eirik Brandsdal +1,03 s, 3. Petter Northug (všetci Nór.) +1,65, 4. Andrew Newell (USA) +2,76, 5. Teodor Peterson (Švéd.) +3,72, 6. Emil Jönsson (Švéd.) +22,12,... v kvalifikácii 71. Peter Mlynár (SR) +14,49 - nepostúpil do vyraďovacích bojov

Domov»Zimné športy»Fallová a Fossli vyhrali šprint v Ruke, Slováci neuspeli v kvalifikácii