Gáborík rozhodol strhujúci zápas proti Hossovi, dal dva góly

Marián Gáborík po strelení rozhodujúceho gólu v predĺžení.
Marián Gáborík po strelení rozhodujúceho gólu v predĺžení. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|29. nov 2015 o 07:14

Slovenský hokejista najskôr vyrovnal na 2:2 a v predĺžení strelil víťazný gól.

LOS ANGELES. Marián Gáborík bol hviezdou zápasu NHL jeho tímu Los Angeles proti Chicagu.

Hostia síce viedli po dvoch tretinách 2:0, ale slovenský hokejista najskôr necelých šesť minút pred koncom vyrovnal a v predĺžení rozhodol o triumfe Los Angeles 3:2.

Gáborík zatienil svojho krajana a dobrého kamaráta Mariána Hossu, útočníka Chicaga. Bol blízko k hetriku, jednu z jeho striel však zastavila žŕdka.

Už v riadnom hracom čase videli diváci výborný zápas, v predĺžení však oba tímy strhujúci hokej. Súboj ukončil Gáborík presnou strelou po nájazde na gólmana hostí Scotta Darlinga.

"Nepripúšťali sme si, že môžeme prehrať. Neboli sme nastavení na prehru, ale na to, že sa vrátime do zápasu," povedal Gáborík, ktorý má zatiaľ v sezóne na konte päť gólov a dve asistencie.

Rozhodujúci gól Gáboríka.

Zostrih zápasu.

V drese Chicaga tentoraz nedostal šancu Marko Daňo.

Kane utvoril rekord

Útočník Blackhawks Patrick Kane strelil gól, pridal asistenciu a ako prvý rodák z USA bodoval v 19. zápase v sérii.

Momentálne najproduktívnejší hráč NHL prekonal Eddieho Olczyka (Toronto, 1989/1990) a Phila Kessela (Boston, 2008/2009), ktorí bodovali v 18-tich dueloch za sebou. Kane má počas série bilanciu 11 gólov a 20 asistencií.

Jeho séria je najdlhšia od roku 2010, keď útočník Pittsburghu Sidney Crosby bodoval v 25 dueloch bez prerušenia. Od celkového rekordu NHL je Kane ešte poriadne ďaleko - v sezóne 1983/84 bodoval Wayne Gretzky v neuveriteľných 51 zápasoch v sérii.

Sekera asistoval

Hokejisti Edmontonu zvíťazili na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po nájazdoch, jednou asistenciou im pomohol aj slovenský obranca Andrej Sekera.

V presilovke jeho strelu od modrej čiary jemne tečoval do siete fínsky krídelník Lauri Korpikoski. Akcia vyzerala ako Sekerov gól, ale ten nakoniec pripísali jeho tímovému kolegovi.

Bola to pre neho už ôsma asistencia v ročníku, na ľade strávil vyše 22 minút. Edmonton vyhral nad Pittsburghom prvýkrát od 10. januára 2010.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka otočili súboj na ľade Tampy a vyhrali 3:2.

Parádny gól Malkina proti Edmontonu.

Los Angeles - Chicago 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 41. Carter (Lucic, Ehrhoff), 55. GÁBORÍK (Kopitar), 63. GÁBORÍK (Kopitar) 12. Kane (Keith), 33. Hjalmarsson (Keith, Kane). Brankári: Quick - Darling, strely na bránku: 36:22, 18.482 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:28 minúty strelil dva góly, mal tri strely a dve plusky - Marián Hossa (Chicago) odohral 16:47 minúty, mal jednu strelu a jeden mínusový bod

Pittsburgh - Edmonton 2:3 pp a sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Malkin, 24. Malkin (Letang, Crosby) 3. Draisaitl (Hall, Purcell), 8. Korpikoski (SEKERA, Nugent-Hopkins), rozh. náj. Hendricks. Brankári: Zatkoff - Nilsson, strely na bránku: 41:36, 18.565 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:15 minúty, mal asistenciu a jednu plusku

New York Rangers - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 33. Simmonds (Read, Del Zotto), 44. Couturier (Simmonds, Laughton), 60. Simmonds. Brankári: Raanta - Mason, strely na bránku: 24:34, 18.006 divákov.

Toronto - Washington 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 7. Holland (Phaneuf), 27. Komarov (Phaneuf, van Riemsdyk) 4. Chimera, 25. Wilson (Niskanen, Latta), 32. Johansson (Ovečkin, Carlson), 34. Williams (Chimera, Bäckström). Brankári: Bernier - Holtby, strely na bránku: 34:23, 19.053 divákov.

Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:01 minúty, mal jednu strelu

Montreal - New Jersey 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 30. Galchenyuk (Beaulieu, Eller), 49. Galchenyuk (Pacioretty, Plekanec) 52. Eliáš (Larsson, Zajac), 60. Palmieri (Moore, Henrique), 63. Moore (Henrique). Brankári: Condon - Schneider, strely na bránku: 32:31, 21.288 divákov.

Tampa Bay - New York Islanders 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Killorn (Stamkos, Stralman), 22. Stralman (Stamkos, Filppula) 24. Bailey (Nelson, Strome), 37. Clutterbuck, 57. Tavares (Nielsen, Leddy). Brankári: Bishop - Greiss, strely na bránku: 31:22, 19.092 divákov.

St. Louis - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 47. Upshall (Backes), 60. Steen (Tarasenko) 15. Johansen (Savard). Brankári: Allen - Bobrovskij, strely na bránku: 32:24, 19.227 divákov.

Nashville - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 12. Fisher (Neal) 34. McGinn (O'Reilly, Franson), 37. Reinhart (Moulson, Legwand), 41. Reinhart (McCabe, Kane), 58. O'Reilly (Kane). Brankári: Saros - Johnson, strely na bránku: 29:24, 17.217 divákov.

Minnesota - Dallas 3:4 pp (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville (Granlund) 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg). Brankári: Kuemper - Niemi, strely na bránku: 26:44, 19.024 divákov.

Colorado - Winnipeg 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 7. Comeau, 12. Landeskog (Duchene, Beauchemin), 26. Söderberg (Duchene, Landeskog), 43. Wagner (Skille, Martinsen), 60. Duchene (Landeskog, MacKinnon) 30. Ladd (Trouba, Lowry), 34. Wheeler (Burmistrov), 51. Trouba (Byfuglien, Perreault). Brankári: Varlamov - Hutchinson, strely na bránku: 25:28, 16.311 divákov.

Arizona - Ottawa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Boedker (Stone), 21. Boedker (Vermette, Stone), 24. Jeffrey (Rieder), 54. Boedker (Domi, Vermette) 8. Hoffman (Ryan, Turris), 38. Hoffman (Karlsson, Stone), 55. Stone (Karlsson, Methot). Brankári: Lindbäck - Anderson, strely na bránku: 19:38, 12.727 divákov.

San Jose - Calgary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Wingels (Vlasic, Hertl), 13. Hertl (Dillon), 31. Ward (Pavelski, Thornton), 31. Marleau (Pavelski, Burns), 51. Vlasic (Wingels, Nieto) - 50. Granlund (Brodie, Giordano), 59. Ferland (Jones). Brankári: Jones - Hiller, strely na bránku: 29:27, 17.283 divákov.