Ďalšie víťazstvo. Hokejisti Slovana vyhrali už šiesty zápas v sérii

V zostave Slovana nechýba ani Ľubomír Višňovský.
V zostave Slovana nechýba ani Ľubomír Višňovský. (Autor: TASR)
Sportnet|29. nov 2015 o 12:43

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali štvorzápasový trip na klziskách súperov v KHL.

Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Panov (Lapenkov) - 28. Nagy (Višňovský, Jeglič), 50. Skokan (Lušňák), 59. Miklík (Kašpar)

Rozhodovali: Dejev, Safjullov Golovljov, Šišlo vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Ivanov 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 3000 divákov

Chanty-Mansijsk: Gelašvili - Kalašnikov, Želdakov, Antonov, Mamkin, Vasilčenko, Pogoryšnyj, Ugolnikov, Chvostov - Panov, Sitnikov, Bortnikov - Varfolomejev, Ivanov, Lapenkov - Buljanskij, Taratuchin, Medvedev - Ševčenko, Ankudinov, Beljajev

Bratislava: Garnett - Višňovský, Sersen, Barker, Švarný, Valach, Mihálik, Kozák - Jeglič, Tičar, Nagy - Paré, Surový, Bartovič - Miklík, Viedenský, Kašpar - Skokan, Lušňák, Skalický

CHANTY-MANSIJSK. Hokejisti Slovana Bratislava pokračujú vo víťazstvách. Na ľade Chanty-Mansijska vyhrali 3:1 vďaka gólom Skokana a Miklíka v poslednej desaťminútovke. Ešte predtým skóroval Nagy.

Slovan vyhral už šiesty zápas v sérii. Je to jeho najdlhšia víťazná šnúra, odkedy pôsobí v KHL. Jeho predchádzajúcim maximom bolo päť triumfov v sérii ešte z úvodnej sezóny v KHL.

"Odohrali sme dobrý zápas. Škoda, že z množstva šancí sme nedali viac gólov. Takticky sme však stretnutie zvládli a zaslúžene vyhrali. Výhra je veľmi pozitívna na začiatok ťažkého tripu," hodnotil tréner Slovana Miloš Říha.

Slovan je aktuálne na 8. mieste v tabuľke Západnej konferencie. Ďalší zápas ho čaká v utorok na ľade Jekaterinburgu. Vo štvrtok potom nastúpi v Astane a v sobotu v Omsku.

Priebeh - III. tretina

Koniec zápasu, Slovan vyhral 3:1

59. min: 62 sekúnd pred koncom usmernil Miklík puk od Kašpara do prázdnej bránky. Slovan zvýšil na 3:1 a je blízko k víťazstvu.

58. min: Domáci kouč si 106 sekúnd pred koncom zobral oddychový čas. Chanty-Mansijsk bude hrať bez brankára.

58. min: Hrajú sa posledné dve minúty riadneho hracieho času, Slovan stále drží tesný náskok.

55. min: Slovanu sa zatiaľ darí umne udržiavať náskok a nepúšťať domáci tím do tlaku.

50. min: Domáci mohli vzápätí vyrovnať, ale Garnett svoj tím viackrát podržal.

50. min: Výborne zakombinovali hráči štvrtého útoku Slovana, Lušňák prihral Skokanovi a ten posiela slovenský tím opäť do vedenia - 2:1.

46. min: Ďalšiu šancu mal Viedenský po prihrávke Kašpara, ale ani on gól nestrelil.

42. min: Paré bol sám pred bránkou, ale neprestrelil domáceho gólmana.

41. min: Nepríjemná situácia, Nagy v páde nechtiac zasiahol korčuľou do krku Sitnikova. Toho na nosidlách odviezli do nemocnice.

II. tretina

40. min: V záverečných sekundách tretiny mal skvelú šancu Tičar, ale sám pred bránkou neprestrelil Gelašviliho.

40. min: Slovan neudržal vedenie. Rozhodcovia najskôr nepotrestali faul na Bartoviča a z protiútoku 47 sekúnd pred koncom tretiny dorazil puk za Garnetta Panov

36. min: Sersen šiel druhý raz v zápase na trestnú lavicu, domáci hrajú opäť presilovku.

33. min: Kašpar v oslabení skvele držal puk a dostal sa dokonca do šance. V zakončení mu zabránil faul domácej obrany, takže sily na ľade sa vyrovnajú a potom bude hrať Slovan minútovú presilovku.

28. min: Lapenkov mohol vzápätí vyrovnať, ale Garnett jeho veľkú šancu zmaril.

28. min: Slovan využíva presilovku a vedie 1:0 - puk sa od Višňovského dostal k Nagyovi a ten skvele namieril pod hornú žŕdku.

26. min: Slovan odoláva aktivite domácich a dostáva šancu na otvárací gól, bude hrať presilovku.

22. min: Najproduktívnejší hráč Slovana obranca Cam Barker sa výborne uvoľnil, ale jeho ranu zastavila žŕdka.

I. tretina

Slovan začal omnoho lepšie než súper, vypracoval si viacero šancí, ale Tičar, Viedenský či Paré neskórovali.

V závere tretiny domáci ožili vďaka dvom presilovkám, ale Slovan sa ubránil pri vylúčeniach Sersena i Skokana.

Pred zápasom

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali štvorzápasový trip na klziskách súperov v KHL na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

Tréner Miloš Říha poslal do bránky opäť Michaela Garnetta, ktorý sa počas víťaznej série Slovana prezentoval vo výbornej forme. Do zostavy sa vrátil obranca Michal Sersen, zaradil sa do prvej formácie k Ľubomírovi Višňovskému.

Slovan má za sebou päť víťazných zápasov sérii.

Ďalšie výsledky

Omsk - Dinamo Moskva 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Paršin, 31. Perežogin, rozhodujúci sam. nájazd: I. Zubov - 30. Osipov, 50. A. Fiodorov

Astana - Podoľsk 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. a 21. Bochenski, 41. Krasnoslobodcev, 60. Starčenko - 52. Lukin

Jekaterinburg - Medveščak Záhreb 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 27. Gysbers

Čeľabinsk - Ufa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 32. Kručinin - 30. Engqvist, 52. Loginov, 59. Majorov

Jokerit Helsinki - Kazaň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 14. Sallinen, 57. Regin - 60. Azevedo

Dinamo Riga - Togliatti 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. M. Redlihs, 39. Darziňš

Domov»Hokej»KHL»Ďalšie víťazstvo. Hokejisti Slovana vyhrali už šiesty zápas v sérii