Lewandowski je už oficiálne v Guinessovej knihe rekordov

Robert Lewandowski má v posledných týždňoch fantastickú streleckú formu.
Robert Lewandowski má v posledných týždňoch fantastickú streleckú formu. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. nov 2015 o 16:27

Tento historický deň si budem pamätať do konca života. Naozaj neviem, či sa ešte nejakému hráčovi podarí toto dosiahnuť, vyhlásil Robert Lewandowski.

MNÍCHOV. Poľský futbalový kanonier Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov je už oficiálne v Guinnessovej knihe rekordov.

V pondelok si prebral štyri certifikáty za svoj výnimočný kúsok z 22. septembra tohto roka. Vtedy do siete VfL Wolfsburg strelil za necelých deväť minút päť gólov.

Informovala o tom agentúra DPA.

Lewandowski nastúpil na druhý polčas bundesligového duelu a zariadil výhru Bavorov 5:1. Po polčase pritom domáci prehrávali 0:1.

Poliak dostal prestížne osvedčenie za štyri rekordy Bundesligy - najrýchlejšie strelený hetrik (3:22 min), najrýchlejšie štyri góly (5:21 min), najrýchlejších päť gólov (8:59 min.) a najviac strelených gólov z pozície náhradníka.

Lewandowski strelil päť gólov za necelých deväť minút.

"Tento historický deň si budem pamätať do konca života. Naozaj neviem, či sa ešte nejakému hráčovi podarí toto dosiahnuť," povedal Lewandowski.

Certifikáty si prebral od posudzovateľa Guinessových svetových rekordov Seyda Subasiho Gemiciho.

"Všetko vtedy zapadlo do seba - šťastie, špičková forma aj výborný zápas. Niekto tam hore chcel, aby som strelil päť gólov. Rekord ale patrí celému mužstvu, pretože som proti Wolfsburgu nebol na ihrisku len ja sám," dodal.