Víťazná séria Slovana sa skončila. Prehral v Jekaterinburgu

Hokejisti Slovana Bratislava sa tentoraz z víťazstva netešili.
Hokejisti Slovana Bratislava sa tentoraz z víťazstva netešili. (Autor: TASR)
Sportnet|1. dec 2015 o 15:00

V predchádzajúcich šiestich zápasoch vybojovali z osemnástich možných bodov sedemnásť. Na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg však hokejisti Slovana Bratislava neuspeli. Prehrali 3:4.

KHL - utorok:

Jekaterinburg - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 3. Golyšev (Torčeňjuk), 15. Torčeňjuk (Simakov), 23. Eero (Simakov, P. Koukal), 40. A. Pankov - 3. Ľ. Višňovský (Skalický, Lušňák), 9. Paré (Barker, Bartovič), 43. L. Nagy (Ľ. Višňovský)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Sergejev - Otmachov, Šichanov (všetci Rus.), 3390 divákov

Jekaterinburg: J. Kovář - Kivistö, Triamkin, Timašov, Vasilevskij, Žuravľov, Turbin, Antonovskij, Ščemerov - Torčeňjuk, Simakov, Golyšev - P. Michnov, Koukal, Eero - Popov, Garejev, Pankov - Alexejev, Jemelin, Polozov

Slovan: M. Garnett (41. Brust) - Starosta, Ľ. Višňovský, Sersen, Barker, Švarný, J. Valach, V. Mihálik - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Paré - L. Kašpar, Marek Viedenský, Miklík - Skalický, Lušňák, D. Skokan

JEKATERINBURG. Hokejisti Slovana Bratislava nenatiahli svoju víťaznú sériu v KHL na rekordných sedem zápasov. V stredajšom stretnutí prehrali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg tesne 3:4.

V tabuľke Západnej konferencie majú na konte päťdesiatštyri bodov a figurujú na deviatej priečke.

Úvod duelu mal rýchly spád. Na prvý gól Višňovského z tretej minúty odpovedal už o šestnásť sekúnd Golyšev. Slovan išiel do vedenia aj druhýkrát po góle Parého, no Torčeňjuk upravil v 15. minúte na 2:2.

Druhá tretina už bola viac v réžii domácich hráčov - hlavne v jej prvej časti mali na ľade prevahu. V 23. minúte pridal tretí gól v presilovke Eero a necelú minútu pred koncom zvýšili na 4:2 Pankov, keď využil chybu súpera v rozohrávke.

Slovan znížil krátko po druhej prestávke, no vyrovnať už nedokázal.

Víťazný gól zápasu zaznamenal na konci druhej tretiny Pankov.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia vo štvrtok 3. decembra (o 14.30 h) na ľade kazašského Barysu Astana, v ktorom pôsobí slovenský reprezentačný brankár Ján Laco.

Trip uzavrú o dva dni neskôr (o 12.00 h) na štadióne Avangardu Omsk.

Hlasy po zápase:

(zdroj: hcslovan.sk)

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä prvá a tretia tretina boli z našej strany výborné. Tri body nás stála len chvíľková nekoncentrácia v obrane. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili sme si bodovať. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme, žiaľ, nevedeli dať rozhodujúci gól."

Online prenos

60. min - Je koniec. Jekaterinburg záver zvládol a získava všetky tri body. Slovan zaznamenáva prehru prvý raz po šiestich víťazstvách za sebou.

58. min - Blíži sa záver a Slovan márne dobíja bránku súpera. Zo šestnástich striel v tretej tretine len jediná našla cieľ. Bratislavský tím má posledné dve minúty, aby dostal duel aspoň do predĺženia.

52. min - Slovan bojuje, výrazne zvyšuje streleckú efektivitu. V tretej tretine má v tomto smere značnú prevahu: už 3-11. Kovář však zatiaľ spolu s defenzívou Jekaterinburgu odoláva.

43. min - Výborný vstup Slovana do tretej tretiny a prehráva už iba o gól. Ladislav Nagy si zachoval chladnú hlavu, výborne sa zorientoval pred Kovářovou bránou a zasunul puk za jeho chrbát.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

40. min - Toto je obrovská škoda. Slovan sa neudržal do prestávky na dostrel a domáci 57 sekúnd pred sirénou zvyšujú na rozdiel dvoch gólov. Pankov sa uvoľnil v útočnom pásme a strelou zápästím prekonal Garnetta.

35. min - Slovan mierne zvýšil aktivitu. Je už strelecky aktívnejší ako súper (v druhej tretine 6-8, v celom zápase zatiaľ 20-21), ale Kovářa sa snaží prekonať márne. Stále však zaostáva iba o gól.

32. min - Garnett musel byť v pozore, po dobrej spolupráci sa ocitol v skvelej pozícii Alexejev. Kanadský gólman však pohotovo zasiahol a udržal Slovan v kontakte.

28. min - Slovan zostáva v prostrednej časti hry zaskočený, takmer neohrozuje Kovářa. Český brankár musel v priebehu ôsmich minút tejto tretiny zasahovať iba jediný raz.

23. min - Slovan prvý raz v stretnutí prehráva. Simakov potvrdil svoje skúsenosti, spoza brány našiel medzi kruhmi Eera, ktorý prestreľuje Garnetta.

21. min - Druhá tretina sa začala. A hneď po jednom z úvodných súbojov ostal na ľade ležať Ladislav Nagy. Napokon ho opúšťa po vlastných, je však otázne, či bude pokračovať.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila. V jej závere ešte dostal puk do dobrej pozície Bartovič, ale Kovář jeho strelu bez problémov kryl.

15. min - Veľmi smolný moment pre Slovan a je vyrovnané. Pokus Torčeňjuka bol zblokovaný na zadný mantinel, od ktorého sa puk odrazil naspäť k strelcovi. A od neho sa opäť pomerne šťastným spôsobom odrazil za Garnettov chrbát.

14. min - Slovan je v doterajšom priebehu strelecky mierne aktívnejší: 8-10 po štvrťhodine herného času. Stále má však mizernú bilanciu na vhadzovaniach. Z osemnástich získal puk len po štyroch.

9. min - Päť sekúnd pred návratom domáceho hokejistu na ľad Slovan využíva presilovku a opäť vedie. Bartovič ideálnou prihrávkou našiel Francisa Parého, ten si puk pred brankárom parádne posunul na bekhend a ponad betón ho poslal za Kovářa.

7. min - Slovan začal veľmi aktívne, ale v úvode je jeho snaha výrazne obmedzovaná katastrofálnou úspešnosťou na vhadzovaniach. Domáci vyhrali z ôsmich až sedem. Teraz však bude hrať bratislavský tím presilovku.

3. min - Lenže Slovan udržal vedenie iba šestnásť sekúnd. Torčeňjuk našiel pred bránou Golyševa a najproduktívnejší hráč Avtomobilistu nezaváhal. Je vyrovnané.

3. min - Prvé tri minúty sa hralo bez prerušenia, ale tiež bez strely. Až kým sa k puku nedostal Ľubomír Višňovský a hneď prvý pokus mieriaci medzi tri žrde končí za chrbtom Kovářa. Slovan vedie 1:0.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Dnešný súper Slovana predvádza v doterajšom priebehu KHL kvalitné výkony. V tabuľke Východnej konferencie figuruje na veľmi dobrom štvrtom mieste. Od pozície pod čiarou postupu do play-off má odstup deviatich bodov.

Medzi najzaujímavejšie mená v jeho kádri patria najmä dvaja českí reprezentanti, ktorí majú skúsenosti už aj z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji - brankár Jakub Kovář a útočník Petr Koukal.

Na svetovom šampionáte si zahral aj dvadsaťštyriročný fínsky obranca Tommi Kivistö. V Minsku 2014 absolvoval v národnom drese dokopy desať stretnutí.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Anatolij Golyšev. Zasiahol do 34 súbojov a zaznamenal v nich dvadsaťdeväť bodov za devätnásť gólov a desať asistencií.

Pred zápasom - Súboj proti Jekaterinburgu bude druhým zo štvorzápasového tripu na klziskách súpera. Štyri stretnutia odohrá Slovan v priebehu šiestich dní.

Slovan na tripe

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 30. november 2015

Po dnešnom dueli zamieri do Kazachstanu. Už vo štvrtok si zmeria sily s domácim Barysom Astana (14.30 SELČ), farby ktorého háji aj slovenský reprezentačný brankár Ján Laco. V sobotu ho čaká Avangard Omsk (12.30 SELČ).

Doma sa najbližšie predstaví v stredu 9. decembra. Pred vlastnými divákmi privíta o 19.00 hod HK Soči.

Pred zápasom - Naposledy Slovan uspel v nedeľu. Na ľade Jugry Chanty-Mansijsk triumfoval 3:1. Víťazstvo na jeho stranu strhol v 50. minúte Dávid Skokan, výsledok uzavrel do prázdnej brány Michel Miklík.

"Odohrali sme dobrý zápas. Škoda, že z množstva šancí sme nedali viac gólov. Takticky sme však duel zvládli a zaslúžene sme vyhrali," hodnotil Miloš Říha.

"Výhra je veľmi pozitívna na začiatok ťažkého tripu," dodal.

Pred zápasom - Odkedy pôsobia v KHL, toľko zápasov za sebou ešte nevyhrali. Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli šesť víťazstiev v sérii a z osemnástich možných bodov vybojovali sedemnásť.

V tabuľke Západnej konferencie im aktuálne patrí prvá pozícia pod čiarou, ktorá ohraničuje účastníkov v play-off. Rozdiely sú však minimálne - na ôsmy SKA Petrohrad strácajú bod, na siedmy Medveščak Záhreb dva.

Ruské mužstvo má ale dva duely k dobru.

Svoje umiestnenie môže Slovan vylepšiť v utorok. O ďalší triumf zabojuje na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Stretnutie sa začína o 15.00 hod SELČ.