Slovan opäť neuspel. V Astane získal bod za prehru v predĺžení

Zatiaľ naposledy sa Slovan stretol s Barysom Astana 21. októbra na domácom ľade. Vtedy zvíťazil 5:3. (Autor: SITA)
Sportnet|3. dec 2015 o 14:30

Po sérii šiestich víťazstiev za sebou prišli neúspechy. Po prehre v Jekaterinburgu nestačili hokejisti Slovana Bratislava ani na Barys Astana.

KHL - štvrtok:

Barys Astana - Slovan Bratislava 5:4 (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 14. Chuďakov (Bochenski, Lipin), 15. Lobanov (Solarev), 21. Dallman (Dawes, Bochenski), 38. Starčenko (Chuďakov, K. Puškariov), 64. Chuďakov (Dawes) - 4. Jeglič (Ľ. Višňovský, Tičar), 19. V. Nedorost (Kašpar), 36. Skalický (D. Skokan), 39. Starosta (Ľ. Višňovský, Tičar)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman (Fín.), Zacharov - Ivanov, Misiur (všetci Rus.), 3964 divákov

Astana: J. Laco - Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Rispajev, Lobanov - Dawes, Bochenski, D. Boyd - Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov - Starčenko, K. Romanov, Rymarev - Solarjov, Panšin, St. Pierre

Slovan: M. Garnett - Starosta, Ľ. Višňovský, Sersen, Barker, V. Mihálik, J. Valach, Švarný - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Paré - L. Kašpar, Marek Viedenský, V. Nedorost - Skalický, Lušňák, D. Skokan

ASTANA. Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo štvrtkovom zápase KHL. Na ľade kazašského Barysu Astana prehrali 4:5 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu presným zásahom Jegliča viedli v 4. minúte 1:0, ale neskôr museli trikrát doťahovať náskok súpera. Do streleckej listiny sa postupne zapísali aj Václav Nedorost, Skalický a Starosta.

V záverečnej päťminútovke riadneho hracieho času mohol vo vlastnom oslabení rozhodnúť Viedenský. V prečíslení s Kašparom však volil strelu a Ján Laco v domácej bránke jeho pokus zneškodnil.

O zisku druhého bodu pre Barys rozhodol v štvrtej minúte predĺženia Chudjakov.

Slovan má po štvrtkovom zápase na svojom konte 55 bodov z 39 duelov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí deviate miesto. Na ôsmy Medveščak Záhreb stráca jeden bod.

Bratislavčania najbližšie budú hrať v sobotu 5. decembra o 12.00 h SEČ v ruskom Omsku proti Avangardu.

Hlasy po zápase:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej časti sme hru zlepšili a boli lepší. V tretej tretine sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dva na jedna, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod."

Online prenos

64. min - Trestné strieľania nebudú, šesťdesiatpäť sekúnd pred koncom predĺženia sa dostal k puku Chudjakov, uvoľnil sa pred bránou a trafil ideálne do horného rohu Garnettovej brány. Slovan tak opäť prehráva, z Astany si však vezie aspoň bod.

61. min - Predĺženie sa začalo.

III. tretina

60. min - Riadny hrací čas sa skončil. Slovan mal pred koncom veľmi dobrú šancu, keď vo vlastnom oslabení sa dostal do šance Marek Viedenský. Zakončil len do Laca a o víťazovi rozhodne predĺženie.

57. min - Záver riadneho hracieho času sa blíži a v tejto tretine gól stále nepadol. Slovan útočí v treťom súboji zo štvorzápasového tripu na klziskách súpera na ďalšie body. Prvé získal v Chanty-Mansijsku pri víťazstve 3:1. Pred dvoma dňami v Jekaterinburgu neuspel po výsledku 3:4.

52. min - V tretej tretine sa gólostroj zasekol, mužstvá si už dávajú väčší pozor, jediná chyba môže rozhodnúť. Aj pomer striel v tejto časti je vyrovnaný: 6-6. Celkovo sú aktívnejší domáci 38-27.

46. min - Slovan dostal hneď v úvode tretej tretiny veľmi dobrú možnosť strhnúť vedenie na svoju stranu, ale vylúčenie Puškarjova nepotrestal. Obe mužstvá majú za sebou rovnaký počet presiloviek: 3-3. Domáci využili dve, hostia jednu.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

39. min - Lenže Slovan kontruje a neuveriteľný zápas pokračuje. Po strele Tomáša Starostu zrejme tečoval puk pred vlastnou bránou Ellerby a Laco nedokázal zareagovať. Stav je 4:4.

38. min - Slovan opäť dopláca na nedisciplinovanosť. Domáci sa v početnej výhode po vylúčení Ladislava Nagyho usadili v pásme, Chudjakov spoza brány našiel medzi kruhmi Starčeka a ten bez prípravy prekonal Garnetta.

36. min - Gólová prestrelka pokračuje! Slovan znovu odpovedá na vedenie súpera a je vyrovnané 3:3. Dávid Skokan kolmou prihrávkou našiel medzi kruhmi Skalického, ktorý z prvej prestrelil Laca.

33. min - Astana hrá aktívnejšie, Slovan sa márne snaží dostať do tempa a zvýšiť tlak pred Lacom. Garnett však zatiaľ chytá solídne a drží bratislavský tím na dostrel.

27. min - Domáci Barys je zatiaľ aktívnejší a zaslúžene vedie. V celom dueli má streleckú prevahu (22-14), v druhej tretine zatiaľ 4-3. Najmä v posledných desiatkach sekúnd je Garnett v permanencii.

21. min - Slovan nezvládol vstup do druhej tretine a inkasuje už po 43 sekundách. Presilovú hru využíva Dallman, ktorý od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

19. min - Slovan však dva inkasované góly nezlomili a opäť je vyrovnané. Kašpar ideálnou prihrávkou cez pásmo našiel pred bránou Nedorosta, ktorý pohotovo zasunul puk za chrbát presúvajúceho sa Laca.

15. min - Ubehlo iba 53 sekúnd a Astana už vyhráva. Solarjov získal vhadzovanie, Lobanov okamžite bez prípravy tvrdo vypálil a Garnett nestihol zareagovať.

14. min - Podobne ako pred dvoma dňami Jekaterinburg, aj Astana dokázala na vedúci gól Slovana odpovedať. S pukom sa do pásma dostal Chudjakov a strelou zápästím prekonal Laca. Je vyrovnané.

13. min - V spleti hráčov pred domácou bránou išli za pukom Lušňák i Skokan, ale Laco puk kryl. Zatiaľ sa mu darí lepšie ako v októbri v Bratislave. Vtedy dostal v prvej tretine tri góly a medzi žrde išiel jeho náhradník. Dnes však zatiaľ ani nemá toľko práce.

8. min - Slovanu opäť vyšiel úvod zápasu. Hoci nemá výraznú streleckú prevahu (len 2-3), na góly vyhráva. Pred dvoma dňami však viedol v Jekaterinburgu v prvej tretine dvakrát a napokon zostal bez bodu.

4. min - Slovan parádne vstupuje do zápasu a dostáva sa do vedenia. V presilovej hre strieľal Ľubomír Višňovský, Laco puk vyrazil iba pred seba a Žiga Jeglič už nemal problém doraziť ho do odkrytej brány.

3. min - Takmer celé úvodné tri minúty sa hralo bez prerušenia, ale ani jeden z tímov výraznejšie neohrozil súperovu bránu. Prvý pokus medzi tri žrde si pripísal domáci Rymarev.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Barys Astana vedie búrlivák Andrej Nazarov. V priebehu sezóny ho odvolali z pozície kouča v SKA Petrohrad. Do Kazachstanu sa vrátil práve pred zápasom v Bratislave 21. októbra.

Na lavičke mužstva sa v minulosti preslávil svojimi výstupmi.

Z hľadiska produktivity Barys ťahajú zámorskí hráči - na čele tímových štatistík sú Američan Brandon Bochenski (30 b, 8+22) a Kanaďan Nigel Dawes (29 b, 18+11).

Pred zápasom - Bratislavský tím sa momentálne nachádza na štvorzápasovom tripe v zahraničí. Pred dnešným súbojom absolvoval už dva. Ten úvodný vyhral v Chanty-Mansijsku 3:1.

Tretia zastvka na tripe

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 2. december 2015

Po zastávke v Astane ho bude pred návratom domov čakať ešte duel v Omsku s Avangardom (v sobotu o 12.00 hod SELČ). Pred domácimi fanúšikmi sa predstaví najbližšie v stredu 9. októbra o 19.00 proti HK Soči.

Pred zápasom - Naposledy Slovan odchádzal bodovo naprázdno z Jekaterinburgu. Hral aktívne, bojoval, súpera prestrieľal. Márne. Domáci tesný triumf 4:3 udržali.

Víťazný gól zápasu zaznamenal na konci druhej tretiny Pankov.

"Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä prvá a tretia tretina boli z našej strany výborné. Tri body nás stála len chvíľková nekoncentrácia v obrane. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili sme si bodovať. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme, žiaľ, nevedeli dať rozhodujúci gól," hodnotil tréner Miloš Říha.

Pred zápasom - Pred dvoma dňami sa skončila ich výnimočná séria šiestich víťazstiev za sebou. Nikdy predtým hokejisti Slovana Bratislava v KHL nedosiahli takýto skvelý zápis.

Vo štvrtok ich čaká tretí duel zo štvorzápasového tripu na klziskách súpera. Predstavia sa v Kazachstane, kde budú čeliť domácemu Barysu v kádri so slovenským brankárom Jánom Lacom.

Stretnutie sa začína o 14.30 nášho času.