Good Angels vybojovali dôležité víťazstvo

Barbora Bálintová (vpravo)  z Good Angels Košice.
Barbora Bálintová (vpravo) z Good Angels Košice. (Autor: TASR)
SITA|9. dec 2015 o 19:35

Košické basketbalistky prerušili sériu troch prehier v eurolige.

ŠOPRON. Good Angels Košice nepustili domáci Šopron ani raz do vedenia a zvíťazili v stredajšom dôležitom zápase 7. kola basketbalovej Euroligy žien 2015/2016 pod košmi tohto maďarského klubu 86:70 (40:35).

Dve trojky Zuzany Žirkovej v úvodnej päťminútovke a jej celkovo tri v prvej štvrtine posadili slovenské majsterky na koňa.

Od súperiek si neustále držali menší či väčší odstup, ktorý v 36. min po trojke najlepšej strelkyne duelu Shenise Johnsonovej narástol na rozhodujúcich 13 bodov (75:62).

Zverenky Maroša Kováčika majú v tabuľke základnej A-skupiny bilanciu 3 víťazstvá, 4 prehry, v Šoprone prerušili sériu troch nezdarov. Na posledný euroligový duel v tomto kalendárnom roku nastúpia opäť vonku, a to v stredu 16. decembra na palubovke španielskeho tímu Perfumerías Avenida Salamanca (20.30).

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Musím pochváliť dievčatá za vynikajúci útok. Rýchlo a správne sme si posúvali loptu, ale čo je ešte dôležitejšie, utvorené pozície sme dnes aj premieňali. Trošku sme sa vytrápili v obrane, ale treba sa oveľa viac tešiť z útoku, ktorý konečne fungoval. Veľmi nám pomohlo, že nám bodmi výrazne prispeli aj basketbalistky z lavičky. Keď dá toľko hráčok dvojciferný počet bodov, hneď sa aj lepšie koučuje. Ak v ďalších zápasoch k tomuto zlepšenému útoku pridáme aj poctivú obranu, môžeme ešte v skupine niečo dokázať."

Uniqa Šopron (Maď.) - Good Angels Košice (SR) 70:86 (13:21, 22:19, 19:19, 16:27)

Najviac bodov Šopronu: Ciglarová 16, Krnjičová 14, Simonová 13

Zostava a body Košíc: S. Johnsonová 21 (15 doskokov), Jurčenková 15 (12 doskokov), Žirková 14 (4 trojky, 10 asistencií), Langhornová 12, Oblaková 4 (Kiššová a Hruščáková po 10, Bálinová a Stehlíková po 0)

TH: 17/15 - 7/5, fauly: 16 - 16, trojky: 7 - 7

Ďalšie výsledky A-skupiny

Dinamo Kursk (Rus.) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 77:64 (15:18, 23:17, 22:17, 17:12)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 57:56 (18:17, 9:11, 14:14, 16:14)

Villeneuve D’Ascq Lille Métropole (Fr.) - Famila Schio (Tal.) 70:73 po predĺžení (10:16, 7:12, 17:8, 20:18 - 16:19)