Slovenské florbalistky opäť raz neuspeli proti Lotyškám

Slovenky si zahrajú o konečné 7. miesto na turnaji.
Slovenky si zahrajú o konečné 7. miesto na turnaji. (Autor: TASR)
SITA|11. dec 2015 o 15:25

Slovenky viedli dvakrát o dva góly a celý zápas mali streleckú prevahu, z výhry sa však aj tak tešil pobaltský súper.

"Slovakia even got a 4-to-0 situation at two meters in front of the opponents goal, as the Latvians thought the free hit was theirs, but they did not score."

Posted by FloorballToday on Friday, December 11, 2015

MS vo florbale žien:

Slovensko - Lotyšsko 3:4 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Janegová (Ďuríková), 22. M. Šponiarová (Ferenčíková), 51. M. Šponiarová (Košturiaková) - 22. Isjominová (Ametereová), 53. Ametereová (Isjominová), 59. Berzinová (Isjominová), rozhodujúci sam. nájazd: Karklinová

Vylúčenia: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku 19:8, rozhodovali: Roland Brandle, Remo Niedermann (obaja Švaj.), 196 divákov

SR: Mládenková - Z. Šponiarová, Klapitová, Ďuríková, Bobotová, Malichová, Turčáková, Gáliková - Košturiaková, Ferenčíková, M. Šponiarová - K. Hudáková, Janegová, P. Hudáková - Ješšová, Sádecká, Trošková - Šidlová, Boľová, Buková

TAMPERE 11. decembra (SITA) - Slovenské florbalové reprezentantky sa na majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere síce otriasli zo zdrvujúcej štvrťfinálovej prehry 1:15 s obhajkyňami titulu Švédkami, ale v piatkovom súboji o 5. - 8. miesto s Lotyškami znova ťahali za kratší koniec a podľahli 3:4 po dvanástej sérii samostatných nájazdov.

Svojim súperkám nedokázali vrátiť prehru 3:4 zo zápasu o postup do štvrťfinále na MS 2013 v Brne a tiež z kvalifikácie na ten istý šampionát.

Slovenky viedli dvakrát o dva góly a celý zápas mali streleckú prevahu, ale Lotyšky vždy znížili.

Súperky v 33. minúte za stavu 1:2 síce nevyužili nariadený samostatný nájazd, ale v záverečnej hre bez brankárky sa im predsa len podarilo vyrovnať na 3:3.

V predĺžení gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V dráme mali pevnejšie nervy Lotyšky, rozhodla v 12. sérii Gunita Karklinová.

V sobotu o 8.30 h zverenky českého trénera Jaroslava Marksa nastúpia v dueli o 7. miesto proti Poľkám, ktoré v piatok nestačili na Nemky 2:5.

Už prienik medzi najlepšiu osmičku je pre tím SR historickým úspechom.

Doteraz bola maximom na MS konečná 9. priečka spred dvoch rokov v Česku.

Hlas:

/zdroj: szfb.sk, RTVS/

Jaroslav Marks (tréner SR): "O našej prehre nerozhodli samostatné nájazdy, ktoré sú lotériou, ale niekoľko nepremenených vyložených gólových príležitostí a taktiež dve presilovky v závere zápasu a počas predĺženia. Prehra nás, samozrejme, mrzí, no viac to, že o dva roky na Slovensku sa asi nedostaneme do kvalitnejších základných skupín prvej osmičky, ale znovu budeme hrať v podobnej ako na tomto šampionáte. Motivácia v zápase o siedme miesto nám však chýbať nebude, vždy chceme zvíťaziť.“