Manchester Utd padol v Bournemouthe, nevyhral už päť zápasov

Hostí z Evertonu poslal do vedenia tradičný strelec Romelu Lukaku.
Hostí z Evertonu poslal do vedenia tradičný strelec Romelu Lukaku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. dec 2015 o 15:55

Futbalisti Evertonu natiahli svoju sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na osem stretnutí.

LONDÝN. Futbalisti Norwichu City remizovali v úvodnom sobotňajšom zápase 16. kola anglickej Premier League na domácom ihrisku s Evertonom 1:1.

Na gólovú hlavičku útočníka hostí Romelua Lukakua z 15. minúty odpovedal na začiatku druhého polčasu Wesley Hoolahan, ktorý po rohovom kope zblízka pretlačil loptu do siete.

Vyrovnávajúci gól Norwichu

"Toffees" tak natiahli sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na osem stretnutí. Okrem toho pre Lukakuho to bol dnes už 12. zásah v prebiehajúcej sezóne.

Futbalisti Manchestru City vydreli doma nad Swansea víťazstvo 2:1 a posunuli sa priebežne na čelo tabuľky.

Na konte majú 32 bodov rovnako ako druhý Leicester, ten však má k dobru pondelkový duel s majstrovskou Chelsea.

"Citizens" poslal v 26. minúte do vedenia hlavičkou Wilfried Bony a stav 1:0 trval až do úplného záveru stretnutia.

V 90. minúte rozradostil hostí Bafetimbi Gomis, ktorý vyrovnal na 1:1, no "labute" remízu neudržali.

V druhej minúte nadstaveného času zariadil víťazstvo domácich Iheanacho.

Ďalšie sklamanie pripravili svojim fanúšikom hráči Manchestru United, ktorí prehrali na ihrisku nováčika Bournemouthu 1:2.

Na gól Juniora Stanislasa priamo z rohového kopu, pri ktorom sa "červenal" brankár hostí David de Gea, ešte dokázal v 24. minúte reagovať Marouane Fellaini, no na zásah Joshuu Kinga po zmene strán už favorizovaní hostia nenašli odpoveď.

Gól Juniora Stanislasa priamo z rohu

United tak po nudnej remíze s West Hamom (0:0) a prehre vo Wolfsburgu (2:3), ktorá znamenala stopku v Lige majstrov, zaznamenali ďalší neúspech.

Zverenci trénera Louisa van Gaala nevyhrali už päť súťažných zápasov v rade, v tabuľke Premier League zostávajú na štvrtom mieste.

Bournemouth prvýkrát v sezóne uspel vo dvoch zápasoch po sebe, pred týždňom šokoval víťazstvom na Stamford Bridge nad domácou Chelsea (1:0).

West Ham United - Stoke City 0:0

AFC Bournemouth - Manchester United 2:1 (1:1)

Góly: 2. Stanislas, 54. King - 24. Fellaini

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester Utd padol v Bournemouthe, nevyhral už päť zápasov