Šprint v Pokljuke vyhral Schempp, druhý skončil Björndalen

Simon Schempp potvrdil výbornú formu.
Simon Schempp potvrdil výbornú formu. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. dec 2015 o 16:31

Nadviazal na minulotýždňové víťazstvo z Hochfilzenu. Nemecký biatlonista Simon Schempp vybojoval svoj siedmy triumf vo Svetovom pohári.

POKLJUKA. Víťazom štvrtkových rýchlostných pretekov mužov v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke sa stal Nemec Simon Schempp.

Pri bezchybnej streľbe dosiahol výsledný čas 23:02,5 min. O 15,2 s predstihol nórskeho matadora Oleho Einara Björndalena, ktorý si nepripísal 95. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Je zaujímavé, že pri obrovskej univerzálnosti a dlhoročnej skvelej výkonnosti čoskoro štyridsaťdvaročný Björndalen ešte nikdy netriumfoval v Pokljuke.

Tretí skončil Rus Jevgenij Garaničev s odstupom 25,1 s za víťazom. Líder Svetového pohára a najväčší favorit na celkový triumf Francúz Martin Fourcade bol až piaty, keď doplatil na jednu streleckú chybu v stoji.

Björndalen už v tejto sezóne raz vyhral. FOTO - TASR.

Dvadsaťsedemročný rodák z Mutlangenu Schempp dosiahol svoj siedmy individuálny triumf vo SP. Nadviazal na týždeň staré prvenstvo rovnako zo šprintérskych pretekov v rakúskom Hochfilzene.

Z kvarteta Slovákov sa ani jednému nepodarilo zabodovať vo Svetovom pohári. Matej Kazár s jednou chybou na strelnici skončil na 47. mieste.

Martin Otčenáš trikrát netrafil terč, ale napokon mu to stačilo na šesťdesiate, teda posledné postupové miesto do sobotňajších stíhacích pretekov. Tomáš Hasilla skončil na 73. a Michal Šíma na 97. pozícii spomedzi 102 biatlonistov, ktorých klasifikovali v cieli.

V piatok sa predstavia v Pokljuke v šprinte na 7,5 km ženy (14.30 h).