Slováci v druhom zápase neuspeli, s Českom prehrali 0:2

Čech David Pastrňák (s číslom 9) sa snaží cloniť pred slovenským brankárom Adamom Húskom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. dec 2015 o 12:50

Zrejme nám chýbal podobný impulz ako Čechom, ktorým prišiel Pastrňák a strhol kolektív. My, nanešťastie, takého hráča nemáme, hodnotil po dueli tréner Ernest Bokroš.

MS hráčov do 20 rokov - B-skupina:

Slovensko - Česko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Ďalší zápas B-skupiny:
Rusko - Fínsko 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Góly: 7. Kaprizov, 29. Svetlakov, 33. Kraskovskij, 36. Kamenev, 37. Polunin, 54. Fazlejev - 5. Aho, 19. laine, 21. Saarela, 42. Saarela

Góly: 37. Pastrňák (Zbořil, Kaše), 52. Lakatoš (Hronek).

Rozhodovali: Ansons (Lot.), Rantala (Fín.) - Otmachov (Rus.), Waldejer (Nór.), vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Slovensko: Húska - Jaroš, Sloboda, Černák, Koch, Romančík, Moravčík, Maier - Milý, M. Sukeľ, Paločko - Hrušík, Šiška, Pospíšil - Bondra, Sádecký, Huňa - Briestenský, Surový, Lešťan

Česko: Vaněček - Sklenička, Mašín, Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek - Pastrňák, Špaček, Smejkal - Lakatoš, Chlapík, Kaše - Stránský, Tomášek, Veselý - Voženílek, Šoustal, Ordoš

1. Rusko 2 1 1 0 0 8:5 5 b
2. Česko 2 1 0 1 0 3:2 4 b
3. Fínsko 2 1 0 0 1 10:6 3 b
4. Slovensko 2 1 0 0 1 4:4 3 b
5. Bielorusko 2 0 0 0 2 2:10 0 b

HELSINKI. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli vo svojom druhom vystúpení na juniorských MS v Helsinkách. V pondelok prehrali v Hartwall Aréne s rivalom z Česka 0:2.

O góly súpera sa postarali posila z Bostonu David Pastrňák a Dominik Lakatoš.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša nedokázali nadviazať na štvrťfinálový triumf nad Českom z vlaňajších MS (3:0). V zápase síce podali bojovný výkon a vytvorili si niekoľko vyložených šancí, ale v koncovke zlyhali.

Po triumfe 4:2 nad Bieloruskom do tabuľky B-skupiny ďalšie body nepridali. S tromi im aktuálne patrí tretie miesto za Českom a Fínskom.

Slovenský juniorský výber sa najbližšie stretne v stredu 30. decembra o 17.00 SEČ s rovesníkmi z Fínska. Účinkovanie v základnej skupine zakončí o deň neskôr zápasom s Ruskom (13.00).

Hlasy po zápase:

(zdroj: oficiálny web šampionátu):

Ernest Bokroš (tréner Slovenska 20): "Neodohrali sme zlé stretnutie. Po náročnom zápase s Bieloruskom sme boli na tom dobre z kondičnej aj taktickej stránky. Jediné, čo nám chýbalo, sú opäť góly. S týmto problémom sme sa borili už aj v našej najvyššej súťaži a ukázalo sa to aj v tomto dueli. Na českú bránku sme vystrelili osemnásť striel, ale ani jedna neskončila v sieti, čo ma mrzí. Rovnako nám nevyšli ani presilové hry. Som spokojný s disciplínou, ale určite musíme byť efektívnejší v koncovke. Zrejme nám chýbal podobný impulz ako Čechom, ktorým prišiel Pastrňák a strhol kolektív. My, nanešťastie, takého hráča nemáme. V utorok máme na programe predpoludním jeden tréning a po ňom sa rozhodneme, ako vyplníme chlapcom čas."

Vítek Vaněček (brankár ČR): "Mám radosť z prvého čistého konta na turnaji. Hrali sme dobre v defenzíve. Naši obrancovia zblokovali množstvo striel súpera. "

David Pastrňák (útočník ČR): "Hrá sa na väčších plochách, je to úplne iné ako v zámorí. Každým dňom sa na ľade budem cítiť lepšie a lepšie."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slováci prehrali s Českom 0:2.

56. min - Čechov gól nakopol a namiesto toho, aby sme útočili my, útočia oni. Húska je v neustálej permanencii, na strely v tejto časti hry prehrávame 4-8, v celom zápase už 16-31.

52. min - Veľká smola pre našich hokejistov. Zvyšovali sme tlak, zovierali sme Čechov v ich obrannom pásme. Lenže po protiútoku sa puk po strele Lakatoša nešťastne odrazil od korčule Erika Černáka za chrbát Adama Húsku.

45. min - V tretej tretine sa zatiaľ presadzujeme veľmi ťažko. Potrebujeme útočiť a pokúsiť sa prekonať Vaněčka. Ten však v poslednej päťminútovke zasahovať nemusel. Česi dobre bránia.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila. Česko vedie nad Slovenskom 1:0.

37. min - Otrepané klišé nedáš dostaneš sa dokonale potvrdzuje. Najprv Radovan Bondra unikol vo vlastnom oslabení, ale na Vaněčka nevyzrel. Česi sa potom vrátili naspäť do pásma a ich najväčšia hviezda z NHL David Pastrňák presnou strelou otvára skóre.

36. min - Škoda, že sme v doterajšom priebehu nedokázali využiť naše početné výhody - v prostrednej časti sme ich mali dve. Teraz sa pre istotu budeme brániť, presilovku budú hrať Česi.

31. min - V druhej tretine sme sa súperovi vyrovnali, aj Vaněček má viac práce. Na strelecké pokusy je to v tejto časti 6-6, boli sme už aj blízko ku gólu. Obaja brankári si však naďalej držia čisté konto.

26. min - Hrali sme presilovú hru a na jej konci sme mali veľmi blízko ku gólu. Christián Jaroš však delovkou od modrej čiary trafil iba konštrukciu brány.

V českom drese si zatiaľ drží čisté konto gólman Vítek Vaněček. Minulý rok bol draftovaný Washingtonom Capitals v druhom kole z 39. miesta. Aktuálne pôsobí v tíme South Carolina Stingrays v lige ECHL.

22. min - Milý mal hneď po minúte veľkú šancu a mohli sme ísť do vedenia. Útočník našiel elitnej formácie však neuspel. Vaněčka nedokázal prekonať ani na dva razy.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila. Podľa oficiálnych štatistík vedú Česi na strelecké pokusy 2-10.

18. min - Česi sú strelecky aktívnejší, vyslali už osem striel na Húsku. Vaněček má výrazne menej práce, čelil iba dvom pokusom medzi tri žrde. Podstatné však je, že zatiaľ dobre bránime a držíme nerozhodný výsledok.

14. min - V zostave Česka figuruje aj David Kaše, ktorého brat Ondřej čelil našim zverencom vo vlaňajšom štvrťfinále. Vtedy proti Denisovi Godlovi neuspel v jednej z čistých príležitostí.

Ondřej Kaše triafa žrď brány Denisa Godlu. FOTO - TASR/AP.

8. min - Museli sme sa brániť početnej výhode súpera. Úspešne. Za osem minút sme však stále ani raz nevystrelili na bránu. Húska má na konte už štyri zákroky.

5. min - V úvodných minútach sa hrá bez väčšej šance. Naši rovnako ako proti Bielorusku začali opatrnejšie, ešte neohrozili bránu súpera. Húska už musel zasahovať, ale žiadnu vážnejšiu situáciu neriešil.

1. min - Zápas sa začal. V slovenskej bráne opäť stojí Adam Húska.

Pred zápasom

Pred zápasom - Slovenskí hokejisti hrali proti Česku aj na vlaňajšom šampionáte v Kanade. Vo štvrťfinále zvíťazil Bokrošov výber a postúpil do boja o medaily.

"Trochu si spomínam na predchádzajúce MS a nepodarené štvrťfinále v Montreale. Bolo to však pred rokom. Teraz je nová sezóna a čaká nás iný zápas," vyhlásil Pastrňák pred duelom proti Slovensku.

Slováci nakoniec v Kanade získali bronzové medaily. V semifinále síce prehrali s domácim výberom, ale v boji o tretie miesto zdolali Švédsko 4:2.

Pred zápasom - V drese Česka už proti Slovensku nastúpi aj posila z NHL. Davida Pastrňáka klub Boston Bruins uvoľnil, aby sa na šampionáte rozohral po zranení.

Pastrňák (vľavo) hral za Česko na juniorských MS aj vlani. FOTO - TASR/AP.

Česi mali z príchodu elitného útočníka radosť. "Pre dvadsiatku je to výborná správa. Pastrňák znamená nielen posilnenie ofenzívy, ale aj veľké skúsenosti. Bude osobnosťou aj v kabíne," napísal portál hokej.cz.

"Vždy je veľmi príjemné, keď si človek môže obliecť dres národného tímu. Som rád, že už tretíkrát môžem nastúpiť na svetovom šampionáte dvadsiatok. Je to veľká česť," uviedol pre hokej.cz Pastrňák.

Pred zápasom - V zápase s Bieloruskom museli mladí Slováci o víťazstvo tuho bojovať. Súper veľmi dlho odolával, prakticky až do záverečných sekúnd sa držal na dostrel. Zverenci Ernesta Bokroša napokon vyhrali 4:2.

"Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, len víťazstvo by nám zabezpečilo predpoklad, že postúpime zo skupiny. A bolo to vidieť aj na chlapcoch - boli z toho nervózni," hodnotil tréner Ernest Bokroš.

"Bolo to náročnejšie, preto sa v našom výkone vyskytli hrúbky, ale aj dobré veci. Je to turnajový spôsob, pre nás je dôležité, že sme vyhrali za tri body."

Pred zápasom - Prvú dôležitú prekážku splnili. Hokejisti Slovenska do 20 rokov na úvod šampionátu zdolali papierovo najslabšieho súpera. Teraz ich čaká trio Česko, Fínsko a Rusko.

Duel proti Česku sa v helsinskej Hartwall Aréne začne o 13.00 hod nášho času.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci v druhom zápase neuspeli, s Českom prehrali 0:2