Slovan triumfoval v Rige po nájazdoch, skvelý Jeglič

V Riga Arene sa bojovalo o každý centimeter ľadu.
V Riga Arene sa bojovalo o každý centimeter ľadu. (Autor: facebook (Dinamo Rīga))
Sportnet|4. jan 2016 o 18:32

Hokejisti bratislavského Slovana úspešne zvládli prvé stretnutie v kalendárnom roku 2016 v metropole Lotyšska proti miestnemu celku Dinamo Riga.

KHL - pondelok:

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 35. Sestito (Seigo, Zabis) - 18. Skalický, rozh. nájazd: Jeglič

Rozhodovali: Bulanov, Sidorenko - Raming, Palei, vlúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3888 divákov

Dinamo Riga: Eriksson – K. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Seigo, Jerofejevs, Cibulskis – Skvorcovs, Sestito, Meija – Darzinš, M. Redlihs, Bičevskis – Tolužakov, Pavlov, Indrašis – Džerinš, Kulda, Zabis

Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihalik, Kozák – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Tvrdoň – Paré, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

HC SLOVAN Bratislava proti Dinamu Riga dnes o 18:30 h (SE) v tejto zostave #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Monday, January 4, 2016

RIGA. Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali kalendárny rok 2016 pondelňajšou výhrou na ľade lotyšského zástupcu v KHL Dinama Riga 2:1 po predĺžení a nájazdoch a dosiahli už piaty triumf v rade.

"Belasí" majú po 47 dueloch základnej časti na konte 67 bodov a patrí im ôsma priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Slovan sa po úvodnom tlaku domácich oklepal a v 18. minúte išiel do vedenia po samostatnej akcii Skalického.

Rige sa podarilo vyrovnať v 35. minúte zásluhou Sestita.

Ďalší gól už v riadnom hracom čase nepadol. Nestalo sa tak ani v predĺžení, a tak o triumfe Slovana rozhodol až v nájazdoch Jeglič.

iga Jegli svojimi neskutonmi njazdmi op rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan! HC SLOVAN zdolal Dinamo Riga 2:1 po samostatnch njazdoch! #VerniSlovani

Premiéru v "belasom" drese si odkrútil dvadsaťdvaročný krídelník Marek Tvrdoň, ktorý sa vrátil na Slovensko zo zámoria počas koncoročných sviatkov.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie stretnú v stredu 6. januára o 17.00 h na domácom ľade s Jokeritom Helsinki.

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Tretí zápas na výjazde, tretia výhra, sme spokojní. Ani jeden tím nebol lepší, obe mužstvá mali šance. Boli sme šťastnejší na penalty, pretože máme skvelých strelcov a výborného Brusta."

Priebeh:

Lepší vstup do zápasu mali domáci hráči, ktorí si už po 30 sekundách vytvorili prvú veľkú šancu.

Meija sa ocitol sám pred bránkou, no Brust si s jeho strelou poradil. Riga mala v úvode viac z hry a neustále sa tlačila do ofenzívy, hráči Slovana však súperom veľa nedovolili a vytláčali ich mimo dobrých streleckých pozícii.

"Belasí" sa dostali do väčšej šance až v 14. minúte, keď sa Viedenský snažil zblízka na niekoľkokrát pretlačiť puk za Erikssona.

Dinamo si potom zahralo presilovku, no bez úspechu.

Prvý gól tak strelili hostia. V 18. minúte predviedol svoje schopnosti mladík Skalický, ktorý vďaka dobrému dôrazu vybojoval puk v strednom pásme, odolal tlaku dvoch brániacich hráčov a po otočke pred bránkou poslal puk za chrbát Erikssona - 0:1.

Jediný gól Slovana v riadnom hracom čase strelil Pavol Skalický (č. 28). Foto: facebook (Dinamo Rīga)

Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sa dostal po chybe obrany do šance Zabis, ale Brusta neprekonal.

Slovan mohol pridať druhý zásah na začiatku prostredného dejstva, no početnú výhodu nevyužil. V jej závere navyše mohol inkasovať, keď si jeho hráči nepostrážili Meiju, ktorému však nevyšiel blafák.

V 29. minúte sa opäť ukázal Skalický, vo veľkej šanci trafil iba do Erikssona. Brankár Rigy si v ďalších minútach poradil aj s nájazdom Jegliča a strelou Surového.

Domáci vyrovnali v 35. minúte, keď pred Brustom clonili dvaja hráči Rigy a Sestito poslal odrazený puk do siete - 1:1.

V 39. minúte mohlo ísť Dinamo do vedenia, ale Zabis napálil len do Brusta.

V 44. minúte nastala kuriózna situácia, keď domáci hráči zdvihli ruky nad hlavu po strele Tolužakova, no puk letel ponad bránku.

Rozhodcovia po zhliadnutí videozáznamu správne gól neuznali.

Slovan si následne zahral presilovku, no súperovho brankára takmer neohrozil. Tolužakov neuspel ani v 49. minúte, keď ho vychytal Brust.

Slovan si vytvoril väčšiu šancu až v 54. minúte, no Bartovič ani na dvakrát nedostal puk do siete. Víťazný gól nepadol ani v predĺžení a tak o triumfe Slovana rozhodol v nájazdoch Jeglič.

O víťazovi tak rozhodnú nájazdy.

V 5-minútovom predĺžení gól nepadol. Prvá časť "extra timu" patrila Slovanu (tvrdá strela Surového), druhá polovica predĺženie už domácim (strela Sotnieksa).

III. tretina

Po hodine hry víťaza nepoznáme. Oba tímy získajú minimálne bod. Nasleduje predĺženie.

Naopak, záverečné minúty sa niesli pre zmenu v réžii domácich hokejistov. Pol minútu pred koncom mal blízko k zabezpečeniu troch bodov pre Dinamo aktívny Meija, ktorý perfektne vo vzduchu tečoval puk z hokejky Jerofejevsa a Brust mal čo robiť, aby neinkasoval. Skvorcovs sa už k následnej dorážke nedostal.

Posledných 5 minút do konca riadneho hracieho času. Posledné minúty patrili Říhovým zverencom, keď mali slovanisti 2-3 zaujímavé príležitosti.

Tičar našiel krajana Jegliča, ktorý bez prípravy preveril Erikssona. Do konca zostáva necelých 9 minút.

Kuriózna situácia v 45. minúte. Dzerinš našiel pred bránou úplne voľného Tolužakova, ktorý však do opustenej siete nedokázal dopraviť puk. Jeho zakončenie "lízlo" hornú žrď Brustovej brány, hoci všetci domáci hokejisti okamžite zdvihli ruky nad hlavu a chvíľu to vyzeralo, že Riga je vo vedení. Rozhodca musel situáciu overiť s videorozhodcom. Našťastie pre bratislavský tím, puk naozaj neprešiel otvorom v sieti, ako sa pôvodne očakávalo. Skóre je teda nezmenené. Slovan však musí pridať.

Prvá veľká šanca tretej tretiny patrila domácim. Darzinš našiel dobrou prihrávkou Mikelisa Redlihsa, ktorý však bekhendom z dobrej pozície nedokázal prekonať Brusta.

Začala záverečná tretina stretnutia, stav je zatiaľ vyrovnaný 1:1.

II. tretina

Koniec druhej tretiny, v ktorej diváci videli takisto len jeden gól. Tentokrát však do siete Slovana. Pred začiatkom tretej tretiny je tak všetko otvorené.

V 39. minúte nepríjemne pálil Bruno Zabis, domáci sa po vyrovnaní vezú na vlne eufórie a snažia sa pridať druhý gól.

Je vyrovnané. Domáci tím sa gólovo presadil vďaka hráčovi s číslom 43, Timovi Sestitovi, ktorý z otočky dorazil vyrazený puk od betónu Barryho Brusta.

Domáci mali výhodu presilovej hry, ktorú však trestuhodne premrhali. Do konca druhej tretiny zostáva 6 minút.

V 29. minúte mal vynikajúcu príležitosť Skalický, ktorého spoza brány našiel gólovou prihrávkou Lušňák. Eriksson však zblízka proti krídelníkovi Slovana dobre zakročil. Škoda, bratislavský tím mohol vyhrávať už dvojgólovým rozdielom.

V 27. minúte putujú na trestnú lavicu Tvrdoň aj Skvorcovs, hrať sa bude v pomere 4 - 4.

Na druhej strane hneď po uplynutí presilovky Slovana mali veľkú šanci hráči Dinama. Dobre zakombinovali Sestito s Meijom, pričom blafák druhého menovaného bol veľmi dobre prevedený. Našťastie pre Slovan, puk z Meijovej hokejky v sieti neskončil.

Hostia presilovku nevyužili, hoci od gólu neboli ďaleko. Mihálikova bomba orazila žrď Erikssonovej brány.

Slovan bude hrať v 23. min prvú presilovku, keď Skvorcovs podrazil Kašpara.

V Riga Aréne začala druhá dvadsaťminútovka.

I. tretina

V záverečných desiatkach sekúnd mohol vyrovnať domáci Bruno Zabis. Gól však nedal, a tak po prvých 20 minútach vyhráva slovenský tím tesne 1:0.

Gól Slovana! v čase 17:52 sa skvelou individuálnou akciou prezentoval mladý krídelník štvrtej formácie Pavol Skalický, ktorý sa vrhol proti presile, pričom jeho strela z otočky si našla cestu do Erikssonovej siete. Slovan dáva dôležitý gól "do šatne". Po góle pritom volala už šanca Bartoviča po spolupráci so Surovým niekoľko desiatok sekúnd pred Skalického gólom.

Lotyšský celok mal výhodu prvej presilovej hry, ktorú však nevyužil.

Na prahu 13., respektíve 14. minúty mal Slovan prvú väčšiu príležitosť, keď dobre zapracovala prvá formácia "belasých". Nebezpečne strieľal Kundrátek, následne dorážal Viedenský. Je dobré, že konečne aj hostia dali o sebe vedieť.

Prvú časť úvodnej tretiny zvládli lepšie hráči vo vínových dresoch, teda hokejisti Dinama Riga.

Na začiatku 3. min vyprodukoval Brust chybu, keď vykorčuľoval za bránu a posúval puk popri mantineli. Tam však bol len domáci hokejista. Našťastie obrana Slovana stihla zasiahnuť.

Úvodné buly bolo vhodené. V bráne Slovna, ako už bolo avizované, je Barry Brust. V Bráne Rigy stojí švédsky brankár Joachim Eriksson.