Slovan zdolal aj Jokerit, v KHL vyhral už šiesty zápas za sebou

Lukáš Kašpar (v strede) sa márne pokúša presadiť pred brankárom Jokeritu Henrikom Karlssonom. (Autor: TASR)
Sportnet|6. jan 2016 o 16:50

Majú výbornú formu. Hokejisti Slovana Bratislava z posledných šiestich zápasov získali pätnásť bodov.

KHL - streda:

Slovan Bratislava - Jokerit 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. V. Nedorost (Kašpar, Viedenský), 35. Tičar (Sersen), 47. V. Nedorost (Kundrátek), 60. Kašpar (Starosta) - 33. Jaakola, 45. Todd (Regin)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Naumov - Golovľov, Lazarev (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, L. Kozák - Viedenský, V. Nedorost, L. Kašpar - Jeglič, Tičar, M. Tvrdoň - Bartovič, T. Surový, Miklík - Skalický, Lušňák, D. Skokan

Jokerit: H. Karlsson - P. Larsen, Jesper B. Jensen, Lajunen, Jaakola, Todd, Ohtamaa - Kozun, Regin, Joensuu - Jormakka, Tim Kennedy, Pelletier - Aaltonen, N. Kapanen, Sallinen - Rita, Wirtanen, Talaja

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava uspeli v stredajšom zápase KHL. V domácom prostredí zdolali tím Jokerit Helsinki 4:2.

Pre Slovan je to už šiesty triumf za sebou. A vyrovnal svoju rekordnú sériu šiestich víťazstiev z novembra.

Zverenci trénera Miloša Říhu dvakrát prišli o najtesnejšie vedenie. Na gól Václava Nedorosta odpovedal Jaakola a na Tičarov presný zásah zareagoval Todd.

O troch bodoch pre Slovan rozhodol v 47. minúte Václav Nedorost svojim ôsmym gólom v sezóne. Bodku za duelom dal pri power-play hostí Kašpar.

Brankára Barryho Brusta atakuje Peter Regin. FOTO - TASR/AP.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 48 zápasoch sedemdesiat bodov. A v tabuľke Západnej konferencie im patrí ôsme miesto.

Najbližšie sa Slovan predstaví v Moskve proti Spartaku v pondelok 11. januára. Doma bude hrať opäť v sobotu 16. januára. O 17.30 h privíta Viťaz Podoľsk.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bolo to fantastické stretnutie vo výbornej atmosfére. Hráči plnili to, čo sme od nich chceli. Nepustili súpera do šancí, v rovnovážnom stave si ich hostia dokonca ani veľa nevytvorili. Myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Poďakovanie patrí všetkým hráčom, ktorí nastúpili, a divákom, ktorí nás držia na hranici postupu do play off."

Václav Nedorost, autor dvoch gólov Slovana: "Skvelé publikum, krásny zápas. Celý tím to dnes vydrel - a to sa cení. Pri prvom góle som dostal prihrávku od Lukáša pred bránku a len som do toho udrel, nebolo moc času na vymýšľanie. Pri druhom som už pri prevzatí puku vedel, čo urobím. Chcel som strieľať po výške. Išlo to po zemi, no chvalabohu to tam padlo."

Lukáš Kašpar, autor štvrtého gólu Slovana: "Zaslúžili sme si vyhrať. Hrali sme dobre v defenzíve, ale dovolím si tvrdiť, že sme boli všeobecne trošku lepší. Oni hrali veľa presiloviek a práve v nich sú podľa mňa najlepším tímom v celej súťaži. Aj preto sme si víťazstvo zaslúžili."

Erkka Westerlund, tréner Jokeritu: "Dobrý hokej. Slovan bol v prvej tretine jasne lepší. V druhej časti sme začali hrať dobre aj my, vyrovnali sme a mali sme hru vo svojich rukách. So súperom sme ale stratili gólový kontakt. Aj v záverečnom dejstve sme mali niekoľko šancí, no Slovan podržal výborný brankár Brust."

Online prenos

60. min - V záverečných sekundách zápasu sa však zmocnil puku Lukáš Kašpar, vykorčuľoval s ním do voľného priestoru a do prázdnej brány upravuje výsledok na konečných 4:2. Slovan vyhráva aj šiesty duel za sebou.

59. min - Slovan sa presilovke súpera ubránil, hostia však hrajú stále v početnej výhode, pretože Karlsson odišiel na lavičku a namiesto neho naskočil korčuliar.

55. min - Surový dostáva štvorminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a Slovan čaká teda naozaj krušný záver. Vyhráva o gól a bude sa brániť.

50. min - Slovanisti sa už tešili z vedenia o dva góly, ale ich radosť zmaril hlavný rozhodca. Po konzultácii s videorozhodcom usúdil, že puk z hokejky Kašpara v sieti neskončil.

47. min - Slovan znovu rýchlo odpovedá na zásah súpera a tretí raz v tomto stretnutí sa dostáva do vedenia. Nedorost dostal dobrý puk do pásma od Kundrátka a prestrelil Karlssona.

45. min - Aj druhý raz v tomto stretnutí sa Jokerit dokázal dotiahnuť a druhý raz vyrovnáva. Daine Todd využil Reginovu prihrávku a z prvej prekonal Brusta.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

39. min - V závere druhej tretiny mohol upraviť Žiga Jeglič na rozdiel dvoch gólov, ale trafil iba žrď Karlssonovej brány. Veľká škoda.

35. min - Len stošesťdesiat sekúnd držali hostia nerozhodný výsledok. Po strele Sersena od modrej čiary sa puk aj trochu šťastne odrazil od zadného mantinelu presne k Rokovi Tičarovi, ktorý z prvej prestrelil Karlssona.

33. min - Jokerit svoju prevahu zužitkováva na gól - aj keď pre domácich pomerne smolný. Brust puk po strele Jaakolu iba zrazil do bránkoviska, kde si ho Patrik Lušňák pri snahe odpáliť ho do bezpečia poslal do vlastnej siete.

30. min - Jokerit v druhej tretine zatiaľ veľmi dobre drží puk a príliš ho domácim nepožičiava. Lenže stále neprekonal Brusta a prehráva 0:1. Slovan dnes bojuje o šieste víťazstvo za sebou.

26. min - V prostrednej časti toho Slovan zatiaľ príliš veľa nevymyslel. V úvodných šiestich minútach vyslal jedinú strelu na brankára Karlssona. Brust musel zasahovať už päťkrát.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

17. min - Na čo si budú musieť dávať Slovanisti pozor, je totálna nedisciplinovanosť. Na trestnú lavicu odchádza Marek Viedenský a je už štvrtým vylúčeným hráčom spomedzi domácich.

12. min - Slovan zvykol mávať v poslednom období aj streleckú prevahu, teraz však má v tomto smere zatiaľ mierne navrch súper: 7-8. Dôležité ale je, že Slovan využil jednu zo svojich možností a vedie. Hostia hrajú presilovú hru, ale neúspešne.

6. min - Výborný vstup Slovana do zápasu. Lukáš Kašpar parádne spoza brány našiel pred bránkoviskom nepokrytého Václava Nedorosta a ten z prvej prestrelil Karlssona.

5. min - Úvod je zatiaľ pomerne vyrovnaný, hrá sa z jednej strany na druhú. Obaja brankári musia byť v pozore. Svoje šťastie skúšal Barker, ale Karlsson zasiahol.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Jokerit má vo svojom tíme viacero hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v NHL. Napríklad brankár Henrik Karlsson, obranca Ossi Väänänen či útočníci Niko Kapanen alebo Niklas Hagman.

Najproduktívnejším hokejistom v tíme je Kanaďan Brandon Kozun. V 42 zápasoch zaznamenal tridsaťsedem bodov. Strelil trinásť gólov, pridal dvadsaťštyri asistencií.

Pred zápasom - Slovan sa vďaka poslednej sérii posunul v tabuľke Západnej konferencie už na ôsme miesto, ktoré zaručuje účasť v play-off. Deviaty Medveščak Záhreb stráca dva body, má však zápas k dobru.

Veľmi dobrú formu majú aj hokejisti Jokeritu. Fínsky celok patrí medzi najlepšie mužstvá v celej súťaži. Len štyri tímy získali doteraz viac bodov.

Pred zápasom - Až tri posledné duely rozhodli hokejisti Slovana Bratislava v samostatných nájazdoch. Naposledy sa im to podarilo na ľade Dinama Riga.

"Tretí zápas na výjazde, tretia výhra. Sme spokojní. Ani jeden tím nebol lepší, obe mužstvá mali šance. Boli sme šťastnejší na penalty, pretože máme skvelých strelcov a výborného Brusta," hodnotil podľa hcslovan.sk tréner Slovana Miloš Říha po súboji v Rige.

Pred zápasom - Päť zápasov, päť víťazstiev, dvanásť získaných bodov. Hokejisti Slovana Bratislava majú v poslednom období výbornú formu.

O ďalší úspech budú po troch stretnutiach na klziskách súperov bojovať na domácom ľade proti Jokeritu Helsinki. Zápas sa začína o 17.00 hod.