Brankárovi preplo, zákerne mu šliapal na nohu. Messi sa štyrikrát pomstil

Lionel Messi opäť žiaril.
Lionel Messi opäť žiaril. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, TASR|6. jan 2016 o 22:42

Dva góly sám strelil, na ďalšie dva prihrával. Lionel Messi bol ústrednou postavou FC Barcelona v prvom zápase osemfinále Kráľovského pohára proti Espanyolu Barcelona.

BARCELONA. V prvom osemfinálovom zápase španielskeho Kráľovského pohára zvíťazili futbalisti FC Barcelona nad mestským rivalom Espanyolom 4:1.

Od 9. minúty pritom prehrávali. O obrat sa dvomi gólmi postaral Lionel Messi, ktorý mal následne asistentský podiel pri zásahoch svojich spoluhráčov Gerarda Piqueho a Neymara.

Hostia dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov. A v odvete, ktorá je na programe o týždeň, ich čaká náročná úloha zmazať trojgólové manko.

V 57. minúte brankár Espanyolu Lopez zákerne a úmyselne prišliapol nohu Messiho. Rozhodca si to však nevšimol.

Messi si to s brankárom Espanyolu okamžite chcel ísť vybaviť, ale na poslednú chvíľu ho zastavil spoluhráč Luis Suárez.

Suárez sa po jednom súboji pohádal so stredopoliarom Pape Diopom. Ten mu podľa svedectva rozhodcu vulgárne urazil matku a tak bol vylúčený.

Suárez v útrobách štadióna na Diopa reval: "Čakám tu na teba. Si kus špiny." Konflikt zažehnal až tréner domácich Luis Enrique, ktorý svojich zverencov upokojil.

Odveta na ihrisku Espanyolu je 13. januára.

"Nemôžete povedať, že sme hrali brutálne. Nebola tam krv. Ak by sme chceli, hráči FC Barcelona by zápas skončili na nosidlách," tvrdil po zápase stredopoliar Espanyolu Diop.

Kráľovský pohár - osemfinále, prvé zápasy:

Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 (0:1)

Góly: 13. Krohn-Dehli, 49. Krychowiak, ČK: 86. N'Diaye (Betis) po 2. ŽK

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 4:1 (2:1)

Góly: 13. a 44. Messi, 49. Pique, 88. Neymar - 9. Caicedo, ČK: 72. Perez, 76. Diop (obaja Espanyol)

Neymar (v strede) míňa bránu Espanyolu. FOTO - TASR/AP.

Mirandés - La Coruňa 1:1 (1:0)

Góly: 25. Ortiz - 75. Lopo

Valencia - Granada 4:0 (2:0)

Góly: 8., 63. a 83. Negredo (druhé dva z pok. kopov), 35. Rodrigo

Bilbao - Villarreal 3:2 (0:2)

Góly: 54. I. Williams, 68. Aduriz, 81. Laporte - 16. Baptistao, 38. Samu García, ČK: 88. Mario Gaspar (Villarreal) po 2. ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»Brankárovi preplo, zákerne mu šliapal na nohu. Messi sa štyrikrát pomstil