Hantuchová i Schmiedlová vypadli v 2. kole v Sydney

Na Austrálčankino razantné podanie nedokázala nájsť Hantuchová účinnú protizbraň. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|12. jan 2016 o 07:16

Obe naše tenistky podľahli svojim súperkám v dvoch setoch, mladšia Schmiedlová uhrala dokonca v zápase jediný gem.

SYDNEY. Slovenským tenistkám sa v utorok na turnaji WTA v austrálskom Sydney nedarilo.

Daniela Hantuchová i Anna Karolína Schmiedlová sa s podujatím rozlúčili už v druhom kole. Skúsenejšia Hantuchová podľahla domácej Samanthe Stosurovej v dvoch setoch 4:6 a 2:6.

Schmiedlová uhrala proti Monice Puigovej z Portorika iba jediný gem a prehrala 1:6 a 0:6.

Stretnutie trvalo iba 61 minút a 21-ročná Slovenka získala jediný gem pri svojom podaní za stavu 0:4 v prvom sete. Zverenkyňa Milana Martinca nevyužila jediný brejkbal, ktorý mala.

Bol to prvý vzájomný zápas na hlavnom okruhu WTA medzi oboma hráčkami a Schmiedlová v ňom nepotvrdila oveľa vyššie rebríčkové postavenie (29.) v porovnaní s o rok staršou súperkou (94.).

Porovnateľne ťažkú prehru utrpela košická rodáčka Schmiedlová na predchádzajúcom prípravnom turnaji v Brisbane s Američankou Varvarou Lepčenkovou /2:6, 1:6/.

"Puigová hrala skvele. Kaja netlačila, ani servisom súperke neublížila. Moja zverenka mala výhodu v prvom geme, nevyužila ju, potom v treťom geme, opäť nevyužila a rýchlo bolo 0:4. Puigová hrala od začiatku aktívne, po prvom sete bola Kaja trochu mimo... Aj v druhom sete bolo zopár zhôd, ale nikdy nezahrala víťazný úder, aby si pomohla. Vždy to záviselo od toho, koľko chýb urobí súperka, ale dnes ich urobila málo, hrala fakt výborne. Nevyšlo to. Zajtra odlietame do Melbourne, pripravíme sa a veríme v dobrý výsledok na grandslame," povedal Schmiedlovej tréner Milan Martinec pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

WTA Sydney - 2. kolo:

Samantha Stosurová (Aus.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:4, 6:2 za 86 minút

Monica Puigová (Portoriko) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:1, 6:0 za 61 minút

Ďalšie výsledky 2. kola:

Karolína Plíšková (ČR) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:3, 6:0

Belinda Bencicová (8-Švaj.) - Cvetana Pironkovová (Bulh.) 6:3, 6:3

Sara Erraniová (Tal.) - Jelena Jankovičová (Srb.) 7:6 (3), 7:6 (8)

Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Sabine Lisická (Nem.) 6:3, 3:6, 6:2

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Angelique Kerberová (4-Nem.) bez boja

Simona Halepová (1-Rum.) - Caroline Garciová (Fr.) 6:4, 2:6, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Roberta Vinciová (Rus./Tal.) - Daniela HANTUCHOVÁ, Jelena Jankovičová (SR/Srb.) 7:6 (2), 6:3