Štafety mužov vyhrali Nóri, Slováci skončili na pätnástom mieste

(Autor: Twitter)
SITA|15. jan 2016 o 17:27

Vymenili si pozície z predchádzajúcich pretekov. Nóri odplatili Rusom prehru z Hochfilzenu a v Ruhpoldingu triumfovali s náskokom štrnástich sekúnd.

RUHPOLDING. Nórski biatlonisti Ole Einar Björndalen, Johannes Thingnes Bö, Tarjei Bö a Emil Hegle Svendsen zvíťazili v piatok v nemeckom Ruhpoldingu v pretekoch štafiet na 4x 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára.

Druhí s odstupom 14,6 sekundy skončili Rusi Alexej Volkov, Jevgenij Garaničev, Maxim Cvetkov a Anton Šipulin. Tretí boli Rakúšania Sven Grossegger, Julian Eberhard, Simon Eder a Dominik Landertinger (+35,8).

Nóri a Rusi si vymenili pozície z 13. decembra v rakúskom Hochfilzene.

Slováci Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadili s mankom 3:48,9 min 15. miesto medzi 25 štvoricami. Rovnako skončili pred necelým mesiacom v štafetovej ouvertúre ročníka 2015/2016.

14. Slovensko 52 b

Domov»Zimné športy»Štafety mužov vyhrali Nóri, Slováci skončili na pätnástom mieste