Tour de San Luis: López vyhral druhý horský dojazd, Sagan sa šetril

SITA|24. jan 2016 o 07:26

Slovenský majster sveta Peter Sagan prišiel do cieľa s takmer polhodinovým odstupom na 148. mieste.

MERLO. Kolumbijčan Miguel López sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy na cyklistických pretekoch Tour de San Luis v Argentíne.

Jazdec tímu Astana najlepšie zvládol horský dojazd na Filo de la Sierra de Comechingones (16 km, priemerný sklon 7,8 %), v závere prešpurtoval bratov Quintanovcov z Movistaru.

Dayer skončil druhý s dvojsekundovým odstupom, jeho slávnejší súrodenec Nairo zaostal o štyri sekundy.

Slovenský majster sveta Peter Sagan sa pochopiteľne šetril a do cieľa prišiel s takmer polhodinovým odstupom na 148. mieste

Sobotňajšie stúpanie ovplyvnil protivietor, ešte 7 km pred cieľom boli všetci favoriti pokope. Potom zaútočil Rodolfo Torres, po chvíli ho dostihli Sepúlvda, López a Quintanovci.

V posledných metroch sa dopredu dostali poslední traja menovaní a o víťazstvo si to rozdali v záverečnom špurte, v ktorom mal najviac síl López.

V celkovom poradí sa na čelo prepracoval Dayer Quintana o 20 sekúnd pred Lópeza. Priebežne tretí je Nairo Quintana s 35-sekundovým odstupom. Saganovi patrí 102. pozícia (+44:21 min).

Nedeľňajšia posledná etapa sa pôjde v San Luis s dĺžkou 119,6 km, po ktorej by už nemalo dôjsť k zmenám v celkovom hodnotení.

Tour de San Luis

6. etapa (La Toma - Filo de la Sierra de Comechingones, 159,5 km)

102. Peter Sagan SR Tinkoff + 44:21 min

Domov»Cyklistika»Tour de San Luis: López vyhral druhý horský dojazd, Sagan sa šetril